Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du brukt et navn du har fått foreslått på sonen på hunden din?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg ble litt nysgjerrig faktisk :P Det er jo veldig mange navnetråder, og enda flere forslag, men jeg synes liksom aldri noen av forslagene blir brukt? Eller gjør de det? Dere som har laget tråder, har dere brukt forslag dere har fått?

  • Like 3
Skrevet

Usikker. Fant Keeping Up Appearances selv forholdsvis kort tid etter jeg lagde navnetråd her på sonen, så usikker på om noen foreslo det ;)

Men han vil uansett være en Onslow for meg :D:lol:

Skrevet

Jeg brukte et navn som sto i liste som det ble linket til da jeg hadde navnetråd her på sonen

Skrevet

Alle kallenavn har jeg funnet på selv- stamtavlenavn til valper har jeg fått mye god sonenhjelp på, eller iallefall blitt satt på ideer som jeg har spunnet videre på :)

  • Like 1
Skrevet

Nei, det har jeg ikke. To av hundene jeg har hatt har vært omplasseringshunder, de har fått beholdt navnene de kom med :)

Birk var forsåvidt døpt lenge før han var født. Jeg hadde bestemt meg for at jeg en gang skulle bruke navnet, og på han så passet det perfekt.

Jeg lagde en navnetråd til Harly, men bestemte meg for eget forslag. Selv om Belgerpia jobbet hardt med sitt forslag, Viggo :lol:

  • Like 2
Skrevet

Har vel bare laget en navnetråd, det var til kahlo, troooor ikke kahlo ble foreslått, hun var navnløs i tre dager hun, til tross for veldig mange gode forslag. :lol:

Derimot har jeg brukt sonenforslag på andre dyr da. Fujipusen min var de line som navnga, hatt katter som margretedatter navnga, har en kanin som annegru fant navn til, og ganzie har skylda for flere andre kaninnavn. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...