Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 196
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg duppa av på sofaen og drømte at denne hunden fikk navnet Blå Kanin. Det er hundenavnet sitt det tenker jeg.

Siden hun er fra Vigra: *tam tam* Viagra! Og gratulerer forøvrig!

Her kommer bilder av damen!

Posted Images

Skrevet
Hvis den der ikke spiser katter så har den et passehjem her også :D !

Hun er utrolig søt mot kattene våre i hvertfall! :-D

Du har ikke lyst til å gå tur med oss i morgen eller noe forresten? :-)

Skrevet

Hun er utrolig søt mot kattene våre i hvertfall! :-D

Du har ikke lyst til å gå tur med oss i morgen eller noe forresten? :-)

Gjerne,må bli etter tolv da,har et kjøre oppdrag klokka tolv.

  • Like 1
Skrevet

Navnevalget stod i hele...4 timer.

Jeg liker det ikke.

Nå heller jeg mot Nala. Men det er jo litt vel feminint, tenker jeg. Ærlig talt Janka. Det er et kallenavn. På en hund. Så vanskelig kan det da ikke være...

Skrevet

Nala er liksom sonen "oppbrukt" tenker jeg.... Kall henne Naiv du,det er artig i tillegg :D . Eller som en av samme miksen(helt forskjellig utseende) som jeg kjente en gang.Hun het Fluffy hun :D

Skrevet

Vettu, dette er søren meg vanskeligere enn å finne ut hva man skal ha på seg i et bryllup.

Jeg klarer ikke å se for meg hunden med noen navn, egentlig. Å finne navn til valper, det er liksom enklere, for de har man jo ikke noe navn på fra før av, men nå blir det litt sånn "Shib... Ehh..Niv...Ehhehe, nei.... Nal... Eh... Hva du nå enn heter, kom!"

Jeg tror jeg må slutte å tenke så mye på det, også heller bare se hva den ender opp med å bli kalt. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...