Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag hadde jeg fri, så da ble det langtur på oss. Vi gikk ikke så LANGT (ca 8 km) men var ute i nesten 3 timer. Helt alene nesten, som vanlig :D Traff på 3 personer, men thats it.. Deilig å ikke måtte bekymre seg for noen ting når man går sånn i skogen.

Kost oss skikkelig!

IMG_8087.jpg

IMG_8050.jpg

Æææh, is på vanneeeeet...

IMG_8018.jpg

IMG_7995.jpg

Fårete smil! :lol:

IMG_7978.jpg

Pinneeeee!

IMG_7961.jpg

IMG_7912.jpg

IMG_7904.jpg

IMG_7882.jpg

IMG_7866.jpg

IMG_7863.jpg

Frøken Happy!

IMG_7826.jpg

IMG_7810.jpg

IMG_7762.jpg

IMG_7709.jpg

IMG_7701.jpg

IMG_7623.jpg

Frøken Tard..

IMG_7602.jpg

Frøken Pen!

IMG_7598.jpg

  • Like 8
Skrevet

Hun er så vakker med de øynene! Og du tar fantastisk fine bilder som alltid :D

Mine fridager faller nesten alltid på dager med regn, sørpe og gjørme :(

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jøss, på flertallet av de bildene så hun jo verdig og vakker ut jo gitt! :P Begynner Mana å bli voksen kanskje? :huh:

Skrevet

Nyyyydelig! Elsker de øynene hennes! De lyser jo nesten jo! :wub:

(Forresten, hvilket merke er selen hennes? Vurderer å kjøpe sele til hunden til dem jeg bor hos til jul, han har veldig lik kroppsbygning som Mana og den selen der så jo ut til å sitte skikkelig godt :) Er den god å ha over et dekken også tror du? De bruker mye dekken siden han er en skikkelig frossenpinn)

Skrevet

Nyyyydelig! Elsker de øynene hennes! De lyser jo nesten jo! :wub:/>

(Forresten, hvilket merke er selen hennes? Vurderer å kjøpe sele til hunden til dem jeg bor hos til jul, han har veldig lik kroppsbygning som Mana og den selen der så jo ut til å sitte skikkelig godt :)/> Er den god å ha over et dekken også tror du? De bruker mye dekken siden han er en skikkelig frossenpinn)

Svarer for Pippin, siden jeg vet! Det er en halvnome sele fra huken. Min funker bra under dekken i hvert fall! :)

Guest Ulla-Britt
Skrevet
Det stemmer. Den er veldig godt og sitter som et skudd! Anbefales :)

Hvor har du kjøpt den? Finner de ikke noe sted lengre.

Mana er nydelig. :wub:

Skrevet

Hvor har du kjøpt den? Finner de ikke noe sted lengre.

Mana er nydelig. :wub:

Tam Alna har! Men greia med huken er at de ikke begynner å sy før de får inn en bestillig fra butikkene, og ofte bruker de veeeeldig lang tid på å levere. Har den på brukhunden på Alna også, men den er billigere på Tam. :)

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Tam Alna har! Men greia med huken er at de ikke begynner å sy før de får inn en bestillig fra butikkene, og ofte bruker de veeeeldig lang tid på å levere. Har den på brukhunden på Alna også, men den er billigere på Tam. :)

Tusen takk. Da skal vi avlegge et besøk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...