Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg håper på Obama jeg også. Det tar mer enn fire år å gjøre om gråstein til gull, og jeg synes han har gjort en fin forbedring og start og håper han får fire nye år for å fortsette å vise hva han kan. Det er jo selvsagt rom for forbedringer enkelte steder- Men det er det UANSETT hvem som er president.

  • Like 5
Skrevet

Det er forferdeleg at så mykje av verdas sjebne ligg i eit så lite demokratisk valsystem som det amerikanske. No kan det heldigvis sjå ut som at Obama får halde fram, noko anna ville vore ein global katastrofe!

Skrevet

Lag en poll da! :D

Trengs vel ingen poll for å finne ut at om det var nordmenn (eller ein hvilken som helst annan nasjon i verda) som skulle stått for valet, ville Obama vunne med enorm margin...

Skrevet

Jeg tror det skal godt gjøres om ett eneste menneske i det Norske land synes Mitt Romney er et OK alternativ. Jeg har ikke noe i mot republikanere om de kommer i moderate former, men come on. Bush, Palin, ROMNEY. Nei. Tror ikke noen andre enn kristenkonservative synes Romney er et alternativ :)

Skrevet

Jeg håper ikke at Romney vinner. Jeg krysser fingrene for Obama. Men man vet jo ikke... Det er så mange rare amerikanere, som heller vil ha rett til å gå rundt med håndvåpnene sine enn å dra på et godt sykehus om man blir syk uten å måtte begjære seg selv personlig konkurs etterpå.. (samtidig som det er utrolig mange flotte amerikanere også, altså, et par av mine beste venner er fra USA og jeg liker dårlig å generalisere på den måten...)

Jeg bodde i San Francisco da Obama ble valgt sist. Den kvelden valgresultatet var klart var nok en av de fjerneste kveldene jeg har vært med på, altså. Utrolig moro. Jeg har aldri sett så mange så genuint lykkelige mennesker på ett sted. Men det er litt OT.

Denne er litt morsom: https://twitter.com/chrisrockozfan/status/265439842882703362

  • Like 1
Skrevet

Jeg håper på Obama jeg også. Det tar mer enn fire år å gjøre om gråstein til gull, og jeg synes han har gjort en fin forbedring og start og håper han får fire nye år for å fortsette å vise hva han kan. Det er jo selvsagt rom for forbedringer enkelte steder- Men det er det UANSETT hvem som er president.

Akkurat det samme mener jeg, han har så gode ideer, men TTT --> ting. tar. tid.

Skrevet

Fyr løs. Hvem tror dere vinner valget? Og hva tror dere blir utfalle av det?

Jeg tror og håper Obama vinner valget. Han fortjener litt mer tid i sjefsstolen - det tar tid å snu trender og vaner, og reformere ting som helsevesenet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...