Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sitter igjen med en langhåret tispe pga avbestilling.

408735_10151267011115833_1934979112_n.jpg

Så om noen kjenner noen som har tenkt på valp, så sende dem til finn.no annonsen min. Dette er ei frøken med hodet skrudd rett på.

I dag har vi vært på en god tur i parken, hvor vi avsluttet turen med kaffe med TonjeM og en tur på XXL. Første gang i hele hennes lille liv hun har sett alt dette, og det tok hun på strak labb. Sovnet på benken og benyttet anledningen til å slappe av litt. Det passerte andre hunder, barnevogner, barn, krykker, joggere, syklister, biler, trailere +++ uten at hun gadd bry seg. Så enn så lenge er dette en flott liten valp.

Langhår er nå godkjent og hun kan stilles ut. Denne ble også vurdert beholdt som forhund, så hun er nok en fin liten frøken.

Prisen på pelsverket er 11 000,-

  • Like 3
  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi liker ikke dama :bug:

Kan bare underskrive at dette er en stødig ung dame (hunden altså, ikke Margrete ) Vi satt og drakk kaffe ute på et fortau på tjukkeste Majorstua, ca 1 m til forbipasserende - og det var mange forbip

Nydelig er hun . Og jeg tenker at hun kan være akkurat der hun er jeg .

Skrevet

Åååååhhhhh :wub: Håper hun finner et godt hjem! Hun hadde fått det her altså, men jeg har ikke råd, og det passer ikke for tiden.. Schæfer<3

Skrevet

Kan bare underskrive at dette er en stødig ung dame (hunden altså, ikke Margrete :lol: ) Vi satt og drakk kaffe ute på et fortau på tjukkeste Majorstua, ca 1 m til forbipasserende - og det var mange forbipasserende av allverdens typer (Strider hadde vært i himmelrike..) og hunder.. hun lille tutta lå på benken og tittet litt på dem, men sa ikke en lyd, gjorde ingenting - annet enn å sovne. Og så grusomt søt da.. lille Fluffy..

  • Like 5
Skrevet

Ååååå. Det går ikke an å ha en bedre start på livet enn valpene til Uta har fått, både med en perfekt mamma, en skjønn lekeonkel og Margrete og familien og alt. Ingen skal like valpen og hun skal ikke vokse på et par år og da skal hun bli miiiin :heart:

  • Like 2
Skrevet

Lyst på sier du??? ja visst pokker! Jeg SKAL ha en langhåret schæfer igjen en gang... Jeg vet bare ikke når...

Nå? :P

Nixe er kjempesøt hun!

  • Like 1
Skrevet

Ååååå, noen må kjøpe henne, før jeg som hverken har tid, råd, plass eller mangler hund, tar henne. Bare for det at hun er en once in a lifetime herlig hund :):wub:

  • Like 2
Skrevet

Nei, nå er det stille igjen. Oppdatert annonsen og i morgen blir den oppdatert med bilder. Happy ending blir det, hun kan jo ikke være bostedsløs!

Du får oppdatere når du vet mer om hvor pena skal hen. Og hvis du ikke finner noe, så kan du jo prøve å overtale henne til å bli gutt, så kan han komme og bo hos meg :angel: :P Hehe neida, men iallefall masse lykke til, heia sjarmtrollet Nix! :D

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...