Gå til innhold
Hundesonen.no

Stem på Taxi i DOGS4all-konkurransen


Irenen
 Share

Recommended Posts

Hei folkens :)

Taxi ligger på andreplass i DOGS4ALL-konkurransen, og jeg prøver desperat å sanke flere stammer for å nå til topps. Premien er hundeutstyr til 10 000 kroner, og utstyrsfreak (og blakk) som jeg er, har jeg selvfølgelig forferdelig lyst til å vinne! :w00t:

Setter utrolig stor pris på hvis det er noen her på sonen som kunne tenke seg å stemme på meg.

Man stemmer via facebook, og man kan stemme hver 24. time frem til konkurranseslutt 19. november.

Link til konkurransen.

(PS: Man må først "like" siden for å få mulighet til å stemme. Første gangen man er innpå der spør facebook om å logge inn med en sånn fotokonkuranse-app. Den er ikke noe farlig å trykke på)

Hver minste stemme hjelper. På forhånd, tuuusen takk! :D

img_8800.jpg

Det er ikke dette bildet jeg deltar med altså, men det er sånn Taxi vil reagere hvis vi vinner :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Konkurransen er avsluttet, og det ble dessverre "bare" en andreplass selv om jeg tilslutt hadde over 4500 stemmer. Fikk en trøstepremie da, så får i det minste gratisbilletter til DOGS4All Tusen t

Stemt og delt logget like gjerne inn fra mamma og pappa sin fb og stemte der og jeg

stemt igjen

Du burde jo brukt det bildet da!

Er ikke på fb, ellers skulle jeg stamt. Vakre Taxi!

Hehe, synd det ikke er helt i fokus, for han ser jo heelt gal ut!

Jeg har stemt ;) Vi liker kooikere fortenk!

Tusen takk :D

Siden jeg ikke har sjangs til å vinne så får jeg stemme på deg da :-P

Yay! Takker :jump:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Taxi har nå 1487 stemmer, og det er for øyeblikket 107 stemmer som skiller han fra førsteplassen, så det går fremover. Jeg har faktisk trua på at dette KAN gå med litt ekstra hjelp, til tross for at han som leder har bortimot 3000 facebookvenner :) (Så det kan være jeg bumper tråden innimellom, iogmed at man kan stemme hver dag :) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes den premien der hørtes bra ut, til jeg leste reglene.. D4A bytter altså penger mot kvittering. Det vil si at man må handle med sine egne penger (og er man blakk er jo det vanskelig) for så å vise kvittering, for SÅ å få penger fra dem..

Vi var med, men jeg gadd ikke prøve så hardt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes den premien der hørtes bra ut, til jeg leste reglene.. D4A bytter altså penger mot kvittering. Det vil si at man må handle med sine egne penger (og er man blakk er jo det vanskelig) for så å vise kvittering, for SÅ å få penger fra dem..

Mastercard :heart:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stemt! Og bumper derfor i dag også! Men hvis du hadde brukt bildet her oppe er jeg 100% sikker at du hadde vinni altså!

Tusen takk :D Jeg angrer litt på bildevalget faktisk, men så var jeg litt opptatt av å bare få et bilde raskt ut, for å en gang skyld komme tidlig med i en sånn type konkurranse. Jeg har jo egentlig mange bilder som er mye bedre..

Jeg synes den premien der hørtes bra ut, til jeg leste reglene.. D4A bytter altså penger mot kvittering. Det vil si at man må handle med sine egne penger (og er man blakk er jo det vanskelig) for så å vise kvittering, for SÅ å få penger fra dem..

Vi var med, men jeg gadd ikke prøve så hardt :P

For min del. HVIS jeg mot formodning vinner, så blir det å låne penger for en dag ;) For jeg har hele 1 krone på konto.

Stemt :)

Takk :D

Dere er snille! :yes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stemte igjen jeg også :)

Tusen takk :D

Stemt og delt :lol: logget like gjerne inn fra mamma og pappa sin fb og stemte der og jeg :P

Ååh, så snilt! :ahappy: Tusen takk!

Begynner å ta innpå nå altså, så fortsett gjerne å stemme dere som gidder :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...