Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
I dag kom gladnyheten, det har blitt født en deilig liten tispe til oss!

20130211_203143.jpg

Hils på lille frøken navnløs, med en sommerfugl/pacman på ryggen.

Nttå det var litt av ei lita søt ei. stilig merke på ryggen då :lol:

  • Like 1
  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet
Ååå, jeg hentet valp i oktober 2012, men allerede valpesyk igjen etter å ha lest denne tråden :) Skal følge med, selv om jeg har 2012 valp!

Har 2012 valp jeg også, men kan jo fortsatt få 2013 valp, eller? :lol:

  • Like 2
Skrevet

Da er det offisielt at det ikke blir noen munsterbebis på meg. Planen var å kunne ha endel avlastning hos foreldrene mine dersom jeg skulle føle at det ble litt mye med en aktiv fuglehund. Nå ligger mamma hjemme med skruer og plater i beinet så da utgår dessverre alt :(

Dermed er jeg heller på utkikk etter en aktuell omplasseringshund, så satser jeg på lydighet i denne omgang :) Så gi gjerne et lite vink om noen vet om noe ;)

Skrevet

Var og hilste på valpene for tredje gang i går, andre gang for ungene. Seks herlige mellompuddelnøster spiste, lekte, koste og kollapset til slutt i søvn. De er nå fire og en halv uke gammel og skikkelig små tykke hunder med uregjerlig pels.

Så vakre og trygge! Reagerer ikke på pipeleker som ungene mine trykket på, på spontan latter og frydefulle hvin eller på klossete håndtering. Roper på oppmerksomhet fra både mennesker og de andre hundene når vi går ut fra valpekassa igjen. Og hundemamma lar oss holde på med ungene uten å mukke.

Har godfølelse for dem alle og er så spent på hvilken som til slutt blir vår :wub:



  • Like 3
Skrevet
Fant starter å bli stor gutt! 12 uker i dag, og vaksine skal tas :)

Lykke til :D Og så synes jeg du kan lage en liten presentasjon av disse 3 firbeinte under min hund, og få inn noen fine fantebilder. Jeg trenger noe koselig å titte på nå :)

Edit: så klart fine bilder av damene også da :P

Skrevet

Nurkene kom til jorda idag! Verste er at når jeg endelig har tatt det tunge valget å stå over en liten Chico-datter, så blir dem jaggu født i tide til å delta som junior på Norsk Vinner '14. Jaja tough luck og slikt..

Skrevet
Nurkene kom til jorda idag! Verste er at når jeg endelig har tatt det tunge valget å stå over en liten Chico-datter, så blir dem jaggu født i tide til å delta som junior på Norsk Vinner '14. Jaja tough luck og slikt..

Jammen, jammen... Synes du skal ha Chico-baby jeg!!

  • Like 1
Skrevet

Her for noen uker siden begynte tegnene på løpetid, regner med hun synkroniserer si løpetid med halvsøsteren sin.

Så ser ikke bort fra at løpetida kommer 1-2 mnd før forventa, kanskje ikke så lenge til løpetid og parring? Nå kribler det i magen.... :D

  • Like 2
Guest Michellus
Skrevet

Kjempefin kropp på a! :wub: Nydelig er hun!

Jeg går og venter på april/mai jeg da. Det er da løpetiden er "planlagt". The good news is that om det blir noe av i det hele tatt, blir dette en sommervalp. The bad news is that jeg må ta meg fri fra jobben utenom rushtiden :lol:

Guest Belgerpia
Skrevet
Kjempefin kropp på a! :wub: Nydelig er hun!

Jeg går og venter på april/mai jeg da. Det er da løpetiden er "planlagt". The good news is that om det blir noe av i det hele tatt, blir dette en sommervalp. The bad news is that jeg må ta meg fri fra jobben utenom rushtiden :lol:

Med paring april/mai så er ikke valpen født i juni/juli - leveres i august tidligst - ikke sommervalp det.

Rase da?

Så får vi se da om det blir valp på meg i sommer - det kan være det om jeg forelsker meg skikkelig :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...