Gå til innhold
Hundesonen.no

To herlige jodlevalper født 07.12.12


Yodel
 Share

Recommended Posts

  • Svar 240
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hi hi, godt dere også er spente! Der var det masse liv! Kjente først ved plapering (jeg kjente også)- og deretter ved UL. Vi fikk 3 valper i ett bilde, så da vet vi 3 med 100 % sikkerhet. Mest sannsyn

Litt fler bilder skal bli Her er Kingwanas Kiss Me Quick "Emma": Hun blir boende hos Taras del-eier (og vår nabo) Lisbeth og vil være del-eid av oss Her har vi Kingwanas Kick Ass! Han søker e

Har visst forsømt denne tråden litt, men i dag er altså smårynkene 5 uker! Jeg er utrolig fornøyd med de begge. Hannhunden virker i god balanse, sterk og robust. Tispen er feminin med nydelig hals o

Litt fler bilder skal bli :heart:

Her er Kingwanas Kiss Me Quick "Emma":
429404_10151116342397693_362359644_n.jpg

Hun blir boende hos Taras del-eier (og vår nabo) Lisbeth og vil være del-eid av oss :)

Her har vi Kingwanas Kick Ass! Han søker et kallenavn. Gjerne som passer sammen med stamtavlenavnet, og som er litt unikt (ikke mange som heter det).
75274_10151116342407693_1041010075_n.jpg


Det ble litt motsetniger på navnene denne gangen. Egentlig stod det mellom å kalle dem KIss Me Quick og Kiss & Tell eller Kick Ass og Kittykiller.
Men av redsel for at de lever opp til sitt navn (hvilket de omtrent alttid gjør!) turte jeg ikke å gå for det navnet. Hannhundens eier (som er en hyppig utstiller, meget god venn og også har en Kingwanas hund fra før) ville veeeldig gjerne ha Kick Ass, så da ble det slik. Den søte jenta og tøffe gutten :innocent:


De legger godt på seg, og Tara er en veldig veldig god mor. Gutta våre hjelper også til, men kun under oppsyn, og jeg må si de er innmari flinke. De spør Tara først om lov, og er flinke til å lese kroppsspråket hennes. Viser hun at hun er ukomfortabel lar de være. Men innimellom synes hun det er hygggelig med litt besøk i valpekassa, og da kryper de forsiktig oppi til henne, klapper henne forsiktig før de løfter opp en valp veldig forsiktig, holder den litt før de legger dem pent på plass. Flinke er de!

Her er Magnus som passer på at Emma får gitt sin Mamma en bursdags-kos! Tara ble nemlig 3 år i går. :heart:
261571_10151116363222693_151890706_n.jpg

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tar gjerne imot flere forslag til kallenavn på hannhunden! Takk for kommentarer. Tara er en SUPER mor, og har overflod av melk til sine to valper. På 4 dager har de snart doblet vekten sin (!) og veier snart like mye som en pakke smør (500 g) .

Her er en liten video av gullene, filmet for bare en halvtimes tid siden.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...