Gå til innhold
Hundesonen.no

To herlige jodlevalper født 07.12.12


Recommended Posts

  • Svar 240
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hi hi, godt dere også er spente! Der var det masse liv! Kjente først ved plapering (jeg kjente også)- og deretter ved UL. Vi fikk 3 valper i ett bilde, så da vet vi 3 med 100 % sikkerhet. Mest sannsyn

Litt fler bilder skal bli Her er Kingwanas Kiss Me Quick "Emma": Hun blir boende hos Taras del-eier (og vår nabo) Lisbeth og vil være del-eid av oss Her har vi Kingwanas Kick Ass! Han søker e

Har visst forsømt denne tråden litt, men i dag er altså smårynkene 5 uker! Jeg er utrolig fornøyd med de begge. Hannhunden virker i god balanse, sterk og robust. Tispen er feminin med nydelig hals o

Skrevet

Her kan vi jo nesten få til et helt Kiss-kull!

Kiss & Tell

Kiss The Frog

Kiss Kiss

Kiss Me Quick :D

Ellers likte jeg Keep Me Warm, Key To Eden og Keep It Simple :)

  • Like 2
Skrevet

Kors på halsen

Kort og godt

Kind Of Magic

Keep In Mind

Killer Queen

Kickstart My Heart

Killing Me Softly

Knock On Wood

Kiss Me

Keep The Faith

Keep In

Key To .... (fyll inn noe passende :P )

Keep It Under Your Hat/Feet

Keep It Up

Keep Quiet

Keep Up The Good Work

Keep Your Shirt On

Keep Your Mouth Shut

Key Issuse

Klappet og klart

King Of The Road

Kiss Kiss

Også alle de useriøse :lol:

Kongen av campingplassen

Konge i baren

Kebab

Fortsetter litt jeg :lol:

Keep Up The Good Work

Keep The Spirit Alive

Knock Out

Key To My Heart

Keep Cool

Keep On Smiling

Kickstart

King Of The Castle

Eller King Of My Castle - Kamar :P:lol:

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hvordan går det med den vanskelige som skulle få løpetid på et dumt tidspunkt? Har det løst seg?

Og siden jeg alltid er nysgjerrig, er det noe du syns hannhunden mangler?

  • Like 1
Skrevet

Da har det løst seg! Før jeg dro på ferie bestilte jeg time på NVH på fredag (5.10) deretter gamblet jeg og forhåndsbestillte flybilett til Taras förvert fram lørdag og tilbake tirsdag.

Da blodprøvesvaret kom passet alt PERFEKT. Tara hadde eggløsning fredag, og optimalt parringstidspunkt er 1-2-3 dager etter eggløsning! Perfekt, eller hva?

Det var kjærlighet ved første sniff, og parring med en gang, heng i 12 min på lørdag- en dag etter EL (Normalt for denne hannhunden).

Ny parring på Mandag (3 dager etter E.L.) nytt heng ca 15 min.

Noen ganger har man flaks- og dyktige medhjelpere :)

Marie: Hannhunden har egentlig det meste jeg ser etter hos en basenji hannhund. Det er nok ikke uten grunn han er BIS plassert (og BIS) uttallige ganger på store, internasjonale utstillinger . Han er også- ikke engang 2 år gammel- invitert til Eukanuba World Challenge da han er en av Tysklands 5 mestvinnende hunder - når man teller ALLE raser (tilsvarende NKK's "Bamseliste")

Her er de håpefulle etter daten på lørdag:

47910_290422491066884_320679421_n.jpg

Flere forslag på K? Event. tema relatert?

  • Like 5
Skrevet

Spennende :D

jeg vil kosemose valper

Du er velkommen anytime Maren! Og ta med Liam! Vi har omtrent åpent hus fra valpene er 3-4 uker gamle. Sosialisering under kontrollerte former er viktig :)

HHC- du er rå på navn! Likte

Knock Out

Kickstart

Keep On Smiling

Skrevet

Noen forslag :)

Kamikaze

Kangaroo evnt. Kangar-Roo ( :rofl:)

Karma

King of Clubs (Spades, Hearts, Diamonds)

Kang the Conqueror (Ikke så veldig aktuelt hvis du ikke liker tegneserier og Marvel kanskje :P )

Knockout

Kitty Pryde

Kindred Spirits

Kinetic Theory

Knight in (Shining) Armor

Keep(ing) Up

Kicking & Screaming

Kingdom Come

Kingdom of Heaven

King of California (evnt. plassen der dere bor)

Kama Sutra (:P )

Knock Knock

Know thy Enemy

Har sikkert fått med meg noen som er foreslått før, prøvde å gå gjennom og fjerne tidligere forslag men er ikke så lett å huske alle..

Gratulerer med vellykket parring! Da er det bare å vente da!

  • Like 1
Skrevet

HHC- du er rå på navn!

Elsker stamtavle navn med litt svung (sikker på at du ikke vil kalle en av dem kongen av campingplassen? :lol: )

Er K-tema bestemt kan jeg sikkert finne noen flere ;)

Hverdagsnavn derimot, klarer ikke bestemme meg, Ace fikk navn i bilen på vei hjem fra oppdretter ;)

Beklager om det blir noen to ganger nå, litt ute av hva jeg har postet tidligere :lol:

Keep On Going

Kiss N' Play

King Of The Night

Kiss Me Goodbye

Kiss Me Quick

Keep On Loving

Keep Up With Me

Keep Me In Company

Keep It A Secret

Kind And Cute

Keep Calm Carry On

Kickoff

Kingsize

Knock About

Knifepoint

Keyword

Karisma

Skrevet

Herlig! :ahappy: Nei, jeg finner vel egentlig ikke noe å plukke på ved hannhunden jeg heller, men jeg tenkte at kanskje du som har mer øyet for det kunne se noe.

Jeg har såå sykt lyst til å komme på valpebesøk jeg og, men jeg tror ikke jeg tar turen østover bare for det :P Da må det være noe annet jeg skal der borte også. Vi får se :)

  • Like 1
Skrevet

Kindred Spirits

Kinetic Theory

Takk- og de likte jeg!

Kitchen Assistens var festlig, og Keyword kult.

Ellers tenker jeg litt på:

Kodak Moment. Er jo glad i å ta bilder, sant? Men har ikke helt noe tema klart for meg. Om jeg ikke skal droppe tema og kun gå for K? *fundere*

Akk, nå går tiden langsomt. Lenge til UL muligens kan taes- om jeg tar.

  • Like 1
Skrevet

Jeg er forøvrig på utkikk etter förvert / deleier til en valp herfra. Både tispe og hannhund kan være aktuelt :)

Bør bo innen 1 times radius fra Grua / Hadeland (Hadeland, Hønefoss, Eidsvoll, Gjøvik, Oslo områdene)

  • 3 weeks later...
Skrevet

23 dager i dag. Et lite magebilde. Bor det bebisser der inne mon tro?

Ultralyd på onsdag!! Jeg gleder meg. Om jeg tør å ha det er magefølelsen god :)

374857_4928995189189_1297588334_n.jpg

  • Like 3
Skrevet

der er det bebiser :D

har såååå lyst på valp :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Har muligens noe ledig?? Iallfall til deg :D håpet jo det er en del der inne. Sånn 6-7 hadde passet bra!

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...