Gå til innhold
Hundesonen.no

LP-trening søndag 16. september på Nordby, Vinterbro


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Hei!

Søndag 16. september inviterer *Marvin* og jeg til lp-trening på grus/sandbanen ovenfor oss. Vi starter kl 12, og håper flere har lyst til å komme og trene med oss.

Vi satser på effektiv trening hvor vi hjelper hverandre, og en og en er ute på banen av gangen (med unntak av fellesøvelser), og tar skravlinga til slutt. ;)

Det er fotballbaner på to av sidene, så skal en dømme etter kamp-ivrigheten til Gutt12 på Nordby, blir det nok av forstyrrelser. :P

Adressen er Sportsveien 21, 1407 Vinterbro.

Håper vi sees!

Marianne & Sandra

Endret av AnetteH
fikset header
  • Like 3
Skrevet

Jeg vil gjerne! Men kommer til å måtte se an formen når vekkeklokka ringer på søndag, så vil ikke love noe. :whistle: Marianne må tro jeg er alkoholiker, men jeg er bare student, altså. :teehe:

Haha! Been there done that. Gamla forstår ;)

(alkis)

Er det lov til å komme mot slutten sånn at den usosiale valpen min får hilst på noen hunder?

Det er sikkert bra trening for valpen din å være i en sånn setting. Men den er usosial altså? Da tror jeg Dany skal holde seg lang unna, hun kommer til å bompe ned valpen din om det er en liten valp. Men det er sikkert andre å hilse på :) Eller om den bare lærer seg til å være avslappet sammen med andre uten å være direkte sammen :)

Skrevet

Er det lov til å komme mot slutten sånn at den usosiale valpen min får hilst på noen hunder?

Kanskje du har lyst til å komme fra starten av og være med å trene? :) Mine to skal ikke hilse på valpen din under noen omstendighet (Imouto lager skumle lyder og Aiko vil helst slippe å forholde seg til "ekle valper som ikke skjønner noenting") og det er ikke rom for frislipp der vi befinner oss, så det vil uansett bli anstrengt hilsing i bånd. Men det er jo superfin trening å se andre holde på, og da får jo valpen din sett hvordan ulike raser og hunder oppfører seg også. :)
  • Like 1
Skrevet

Jeg vil bare si at jeg tror ikke valpen er hverken usikker eller usosial, bare ikke så voldsomt interessert i andre hunder enda. Hun var nysgjerrig nok på Kovu da hun tødde opp på søndag. Det går over, vær sikker. :P

  • Like 2
Skrevet

Jeg vil bare si at jeg tror ikke valpen er hverken usikker eller usosial, bare ikke så voldsomt interessert i andre hunder enda. Hun var nysgjerrig nok på Kovu da hun tødde opp på søndag. Det går over, vær sikker. :P

Takk, det var en lettelse å høre :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...