Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Zitka
 Share

Recommended Posts

Vi har økt antall flaskemåltider per dag sånn at jeg er sikker på at Isa skal få i seg nok mat. (man blir jo dessverre litt påvirket av disse svært bekymrede helsesøstrene). Hun har funnet ut at flaske er supert for da kan man jo følge med på resten av verden samtidig som man får spist.

Pupp er nå ut! :o Hun vil ikke ta pupp, hun vrir seg unna og ser seg heller rundt for å se på tv, sansa eller bildene på veggen! Puppen duger kun om natta. Kjenner det er litt trist, for jeg kjenner at jeg har mindre melk. Prøver å pumpe meg noen ganger i løpet av dagen for å opprettholde produksjonen, men det blir mindre og mindre.

Ååh tulleIsa! Ida er motsatt - enn så lenge, må ha pupp i måltidet - ellers blir det bare rot og kaving. :aww:

Mari: grøss... Er det noen trøst at det er veldig veldig veldig vanlig med småmark hos barn?

Har et overtrøtt nurk i fanget som ikke skal ha noe annet enn smokk og kos, og så kommer det noen promper med et lydvolum voksne mannfolk kan misunne. :aww: Så er definitivt mer enn bare overtrøtt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Eww! Eww! Eww! Vi mistenker at H har mark. Å fy... :x Jeg medisinerer som f. Hele hurven. Har ikke sett noen, men det er helt utrolig hvor ekkelt dette er. :barfy:

Barnehage, oh joy.

Barnemark er ingen big deal. De ser ut som ørsmå biter av sytråd. De klør men er totalt ufarlige og forsvinner greit med en markkur (nei, ikke Panacur :lol: ).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det er helt vanlig. Henger oppslag i de fleste barnehager hver sesong om at det er påvist tilfeller. Absolutt ikke farlig, men sinnsykt heslig alikevel! Har ingen i interesse av å SE de P&S! Herregud.

Rolig natt igjen i natt, så jeg går ut fra at medisinen har knerta makken evt at det aldri var makk. Vi sier det siste.

Eww. Eww. Eww! :(

Lus kan vi ikke få. Da må jeg klippe av meg alle dreadsa.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det er helt vanlig. Henger oppslag i de fleste barnehager hver sesong om at det er påvist tilfeller. Absolutt ikke farlig, men sinnsykt heslig alikevel! Har ingen i interesse av å SE de P&S! Herregud.

Rolig natt igjen i natt, så jeg går ut fra at medisinen har knerta makken evt at det aldri var makk. Vi sier det siste.

Eww. Eww. Eww! :(

Lus kan vi ikke få. Da må jeg klippe av meg alle dreadsa.

:o :O Du får sørge for at Heljar alltid har de kuleste luene så han ikke deler luer med noen andre. :aww:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eller klipp av ungen håret... :aww:

Ja, jeg har ikke noen problemer med det, men jeg tror ikke hjernen min noen gang klarer å komme seg forbi tanken om at håret mitt er infisert av millioner små luselik. Lusocide!

Bank i tre og ti kniver over skuldra sier jeg bare!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde mark da jeg var sånn 5 år gammel tror jeg, hvis det er noen trøst så er det ikke spesielt digg å HA mark heller :lol: . Jeg syntes det var kjempeekkelt selv, selv om jeg var liten og ikke tenkte som en voksen. Men det å kjenne at noe LEVER nedi der.... fy ****!!!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan man ikke egentlig bare randomly ormekure ungene sine sånn en gang i mnd bare for å være sikker ?

Stemmer for ja jeg.

Jeg ser ikke hvorfor det skulle være noe galt med dette. Så lenge man tar begge kurene så tenker jeg at det bare er positivt at vi stimulerer økonomien?
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde mark da jeg var sånn 5 år gammel tror jeg, hvis det er noen trøst så er det ikke spesielt digg å HA mark heller :lol: . Jeg syntes det var kjempeekkelt selv, selv om jeg var liten og ikke tenkte som en voksen. Men det å kjenne at noe LEVER nedi der.... fy ****!!

IW = intestinal worms. Now we know.
  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dattera til en familievenn fikk mark. Hun var 8 år, og fikk det pga at katten deres hadde mark, katta var langpelset og lå i senga til datteren, og dro med seg eggene fra avføringa (og avføring :P) i pelsen og de ble så overført til senga. Dattera vasket ikke hendene etter å ha tatt på sengetøyet = mark i magen (og raua). Dritekkelt, derfor jeg husker det så godt :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åhherreduuud så ekkel denne tråden var nå! Jeg har aldri hatt mark, og det har ikke søsknene mine heller (og skal heller ikke barna mine få), dermed basta! *grøsser seg ut av tråden igjen*

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jammen for svarte svingende, ikke få meg til å føle meg så skitten da! Nå tvinger dere meg til å adoptere bort H, han er tainted. Men hvem vil vel ha ham nå...? :(:icon_cry:

Dere med småttiser? Vermex er flytende og smaker "banan". Jeg bare sier det.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noe så vilt helt usannsynlig ekstremt ubegripelig mye hesligere på mennesker!

Vaskemaskinen min har gått på kokvask 3 maskiner på rappen nå. Med forvask og ekstra skylling. :(

Finnes det ikke mer effektiv måte å bli kvitt marken på nå til dags? Jeg mener, H må da bli svimmel og uvel av så mange timer i vaskemaskinen?

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Finnes det ikke mer effektiv måte å bli kvitt marken på nå til dags? Jeg mener, H må da bli svimmel og uvel av så mange timer i vaskemaskinen?

Det er mulig, Jankaa, men jeg kjenner at jeg bare må gjøre det jeg må gjøre, sant? Jeg skal tross alt sove på natta.

Han henter seg inn på tørkestativet etterpå, det må være lov å tenke litt på seg selv noen ganger også.

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...