Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Recommended Posts

Skrevet

Samlivsbrudd trenger slett ikke å være så grusomt! Hvis begge ser at forholdet har gått fra kjæresteforhold til kompisforhold, så kan det gå helt greit. (Har nettopp gått gjennom det samme, men vi hadde ikke felles barn så det blir jo litt annerledes). Lykke til videre! :flowers:

har fått noe reaksjoner på det at vi ikke krangler :P eller vi irriterte oss over hverandre før han fikk flyttet ut, men ingen krangling

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Skrevet

Jeg tenker ikke på intelligens som et automatisk stempel av vellykkethet, det er ikke noe jeg higer etter sånn sett. Jeg driter litt i om guttungen er smartere enn gjennomsnittet eller ikke, om han studerer på universitet eller går fagskole og slike ting. Jeg håper han ender opp som et trygt og empatisk menneske som trives i livet sitt, alt annet er ikke så viktig. :)

Huff, så kjipt med sånne ting man må gjennom. Om du har lyst til å fortelle hva som har skjedd så er vi her for deg. :hug:

Lykke til! Håper dere kommer fram til en ordning som alle er fornøyde med.

Må bare svare litt på denne. Helsesøster reagerte jo på A på 2 års kontrollen og sa rett ut at han viste enkelte symptomer på å være såkalt begavet.(tilmed tidlig selvbestemt bleiekutt er visst et "symptom")

Det var ikke akkurat rosemaling, det var en advarsel. Hun fortalte at barn som er begavet oftere faller utenom sosialt, sliter med selvbildet, faller ut av skolen, blir kriminelle etc etc.. Seriøst: heller en kloakktømmer som er lykkelig enn en depressiv nerd.

Hun sa sikkert noe positivt også, men det festet seg liksom ikke :lol:

Han kan testes allerede, men både vi og damen mener at det ikke er noen vits på så små. Helt ærlig vet jeg ikke hva det skulle være godt for annet enn at det finnes faktisk støttegrupper for foreldre med begavede barn.

Men som sagt :magefølelsen min sier at han er innenfor normalen, og jeg stoler mer på den enn tester og helsesøster. .

  • Like 2
Skrevet

Ååå JA! Det er akkurat det jeg har tenkt :lol: At det må ha vært min feil, at han sover så mye fordi jeg ikke ga han nok nærhet i starten som gjorde at han ble apatisk og ga opp å kommunisere om behovene sine :lol: Å så godt å lese dette altså.

Bor 15 min unna Grue om du vet hvor det er, så Elverum er piece of cake! Alt for å slippe å kjøre i oslo :lol: (og dette er jo nærmere :D )

Får utrolig god støtte og hjelp her inne føler jeg. Helt oppriktig :heart:

Masse lykke til idag Maren!

Det er helt rart. Sophia var jo også en sovebaby, hun våknet jo når hun ble 10 mnd og vært veldig våken og aktiv siden men fortsatt så ligger det jo bekymringene der mot Jaran :lol: Nytt barn gamle og nye bekymringer :aww: Er jo ikke sånn at jeg ligger våken og tenker på det altså :P

Uthevet: Åh, den kan godt få bli repetert! Noen ganger, når det står på som værst, er det greit å huske på at de nettopp kommuniserer et behov. Om det blir for masse av det høres det jo bare ut som pointless vræling...

Altså, Grue? Det er jo rett nedi her det :P Eller, jeg bor på Rena, så litt i andre retningen, men alikvel! :)

Skrevet

Lykke til! Jeg giftet meg når sophia var 1 år og 8 mnd... Og hadde en fin tanke om at sophia ville gå opp gulvet foran meg og greier :D As if. Hun hadde virkelig ikke tenkt til å gå opp der, det var jo så mange spennnede salmebøker å lese isteden...

Vi hadde noen rosa drømmer om sånt FØR hun ble født, men ble fort mer realistiske :P Barnevaktene har beskjed om at så fort hun blir bittelitt misfornøyd skal hun få lov til å gå ut på tur i vogna, eller til et sånt "lekerom" de har bakerst. Kan godt hende hun syns det er skummelt med stort rom og orgelmusikk også, så jeg har ingen store tanker om deltagelse for hennes del, heller ikke i selskapet etterpå. Det eneste jeg skal prøve å få gjennomført med henne er et bilde sammen med oss :)

Skrevet

Klem til Maren! Håper meklingsmøtet går bra. :)

Og lykke til på Lørdag Marianne! :) Du kan trygt glede deg! :D

Skrevet

Jeg har kommet frem til at det er på høy tid at A blir med på teltur med fisking denne sommeren, og da melder det seg noen praktiske spørsmål. Egen sovepose eller dele med meg? Egen fiskestang? Han klarer ikke kaste, så det må bli med dupp i såfall. Vi reddet ca 50 meitemark som "ikke måtte dø!!!" etter at vi hadde et lite såpebad på plenen, så mark som agn utgår nok... Noen som har tatt med avkommet på telt/fisketur som har noen obs obs?

Skrevet

Kjente meg igjen :lol:

http://relativtunge.blogspot.no/2013/03/myte-6-hvis-ikke-babyen-din-tar-smokk.html

(Nå er ikke puppen så spennende lenger da, og hun har funnet en rangle å putte i gapet istedet. Det er nesten litt rart for i starten var jeg jo lei og fortvilet over å ha mistet all frihet, og nå savner jeg jo det lille trollet som bodde på fanget :wub: - og har til tider (sluttet med det etter ammepoliklinikken) forsøkt å tvangsfôre henne! :lol: Herlighet så rart det er å være mamma. :teehe: )

Skrevet (endret)

Kjente meg igjen :lol:

http://relativtunge.blogspot.no/2013/03/myte-6-hvis-ikke-babyen-din-tar-smokk.html

(Nå er ikke puppen så spennende lenger da, og hun har funnet en rangle å putte i gapet istedet. Det er nesten litt rart for i starten var jeg jo lei og fortvilet over å ha mistet all frihet, og nå savner jeg jo det lille trollet som bodde på fanget :wub: - og har til tider (sluttet med det etter ammepoliklinikken) forsøkt å tvangsfôre henne! :lol: Herlighet så rart det er å være mamma. :teehe: )

Jeg savner faktisk ammingen, det hadde jeg aldri trodd når det sto på som verst :lol:

Det er rart å være mamma, jeg synes fortsatt det er merkelig å si "Hei, det er mammaen til Ask" når jeg ringer barnehage. ..

A synger hele dagen, og ENDELIG klarte jeg å få filmet uten "Mamma, hva gjør du?". Han var farlig nære..

Vet ikke om jeg klarer linke, men her er (forhåpentligvis) altså sangen som går heeele forbanna tiden for øyeblikket. Barnehagen burde få bot for å lære han den sangen, jeg er møkk lei..

Endret av SoppenCamilla
  • Like 6
Skrevet

Møtet gikk bra og vi har en klar plan over hvordan vi vil ha det :) nå mangler bare flytte papirer til nav så jeg får mer støtte

  • Like 1
Skrevet

Møtet gikk bra og vi har en klar plan over hvordan vi vil ha det :) nå mangler bare flytte papirer til nav så jeg får mer støtte

Så bra :) Ingenting er bedre enn en tydelig plan. Jeg har erfart at jo mer man får skrivd ned på kontrakten jo bedre. Jeg og min x oppfatter i hvertfall ting veldig forskjellig.

Økonomisk er alenemorrollen lite å trakte etter desverre,. Man får en del støtte, men det er ikke i nærheten av å ta igjen for en tapt arbeidsinntekt. .

Skrevet

Meklingsmøte i dag da. Så får vi hvordan det går.

:hug:

Idag er forøvrig en veldig god-ikkedrittunge dag! Takk for alle trøsten og velmente ord igår Mari det hjalp :flower: Hun vekket meg med å stryke meg på kinnet og hviske "maaammman min... Våååkne" og vi lå lenge i sengen og snakket. Hun har en veldig fin morgen :ahappy:

Barnehagen skal på åpen gård idag og jeg kjører selv frem og tilbake kontra at hun får sitte på sete i minibussen deres. Jeg vet bestyreren ser på meg som hysterisk men det får bare være...

Edit;

Sophia skal forresten bytte barnehage den 3 juni, til en 4 min unna kontra 20 min.. Det blir godt. Men det eneste jeg er litt usikker på er at hun nå skal gå i en avdeling for 0-2 år kontra hun går nå 2-4 år... Jeg vet ikke helt hvordan det kommer til å gå og er redd hun kommer til å kjede seg veldig mye? Ser på planen deres hva de fyller dagene med, og jeg synes det er lite uteaktiviteter og mye rolig inneaktiviteter...Hun er jo nå vandt med å leke med de større barna da alle på avdelingen hun går på nå er 1 år eldre enn henne og det har jo fungert så utrolig bra.

Kjenner jeg blir litt usikker, magefølelsen min sier hun kommer til å kjede seg mye og utreagere på at hun ikke får brukt seg nok..

I bhg der jeg jobber har vi noen eldre barn på småbarnsavdelingen, de får være mye ute sammen med de store barna, mens de minste er inne :) Kanskje det er sånn i den nye til Soph? Vi deler oss også mye opp, avdelingen jeg jobber på er barn fra 0-3 og vi er fire voksne :)

  • Like 1
Skrevet

Klem til Maren! Håper meklingsmøtet går bra. :)

Og lykke til på Lørdag Marianne! :) Du kan trygt glede deg! :D

Må bare være litt nærvøs først...

Skrevet

Angående de "rike" alenemødrene. For Ia fikk jeg på det meste ca 1900,- til sammen med barnetrygd og bidrag som en raus erstatning for en fars inntekt (Trakk fra barnetrygd for èn for det får alle) :lol: Det er virkelig et hån mot oss som jobber fullt og har absolutt alt ansvar for barna alene. Først nå har jeg råd til å kjøpe leilighet og nå er jo den siste på vei ut av redet. De store tenåringene er jo gjerne på det dyreste når den lille slanten man får når de er barn, opphører aldeles. Har det bra vi, men det er ikke takket være det offentlige på noen måte. Ikke noen andre heller, for den del :D

Skrevet

Jeg husker veldig godt hvordan det var å stå på butikken å ha råd til enten et brød og en pose gulrøtter, eller dopapir og havregryn. :lol: Jeg er så glad for at jeg bodde på studentby på den tiden. Vi var fattige studenter alle sammen, lånte hundrelapper av hverandre, arvet klær av hverandre og hadde det i grunnen helt ok. :)

  • Like 4
Skrevet

Lykke til! Jeg giftet meg når sophia var 1 år og 8 mnd... Og hadde en fin tanke om at sophia ville gå opp gulvet foran meg og greier :D As if. Hun hadde virkelig ikke tenkt til å gå opp der, det var jo så mange spennnede salmebøker å lese isteden...

Å så godt å høre at flere har hatt det sånn! Det har vært en krig å ha på seg jakke til tider, og sokker trenger man da virkelig ikke! (Med mindre de er rosa med hjerter. Vi har nå 15 par rosa sokker med hjerter så morgenen blir litt enklere for meg..)

Ååå JA! Det er akkurat det jeg har tenkt :lol: At det må ha vært min feil, at han sover så mye fordi jeg ikke ga han nok nærhet i starten som gjorde at han ble apatisk og ga opp å kommunisere om behovene sine :lol: Å så godt å lese dette altså.

Bor 15 min unna Grue om du vet hvor det er, så Elverum er piece of cake! Alt for å slippe å kjøre i oslo :lol: (og dette er jo nærmere :D )

Får utrolig god støtte og hjelp her inne føler jeg. Helt oppriktig :heart:

Masse lykke til idag Maren!

Det er helt rart. Sophia var jo også en sovebaby, hun våknet jo når hun ble 10 mnd og vært veldig våken og aktiv siden men fortsatt så ligger det jo bekymringene der mot Jaran :lol: Nytt barn gamle og nye bekymringer :aww: Er jo ikke sånn at jeg ligger våken og tenker på det altså :P

Så snålt at slike mammabekymringer er såpass ensartede, og likevel hører man ikke om dem før man forteller åpent om hva man har tenkt og følt :) H har "våknet" for fullt nå, og det er altså en heftig berg og dalbane med vilje og påfunn og humørsvingninger i den ungen :lol: Hun legger seg klokka 19 og sover til alt fra 4.30 til 6.30, og sover max 2 timer i en dupp på dagen. Resten av tida er det full fart!

Forøvrig, hvor ble det av babyen min? Denne lille rampejenta med glimt i øyet, et smil som lyser opp hele verden, som gir verdens deiligste klemmer og susser, som elsker å klappe bikjene og klemme kosedyrene, som stadig vekk gjør ting vi ikke forstår hvordan hun har lært, hvor kom hun fra? Himmel og hav så fort det går.

Skrevet

Forøvrig, hvor ble det av babyen min? Denne lille rampejenta med glimt i øyet, et smil som lyser opp hele verden, som gir verdens deiligste klemmer og susser, som elsker å klappe bikjene og klemme kosedyrene, som stadig vekk gjør ting vi ikke forstår hvordan hun har lært, hvor kom hun fra? Himmel og hav så fort det går.

Åh :heart:

Skrevet

Kan noen berolige meg med at svangerskapdiabetes ikke er verdens undergang? Skal på glucosebelastning på tirsdag og gruer meg noe helt absurd. Ikke til testen, får møte kl 11.15 med kvalmestillende innabords, men gruer meg til resultatet...

Skrevet

Kan noen berolige meg med at svangerskapdiabetes ikke er verdens undergang? Skal på glucosebelastning på tirsdag og gruer meg noe helt absurd. Ikke til testen, får møte kl 11.15 med kvalmestillende innabords, men gruer meg til resultatet...

Diabetes er ikke verdens undergang selv utenom graviditet :)

  • Like 3
Skrevet

Diabetes er ikke verdens undergang selv utenom graviditet :)

Neei, vet jo det - kan jeg låne deg som kostholdekspert om det blir aktuelt? Eneste jeg finner er at man skal over på diabeteskost, og diabetikerne her i huset er ufattelig dårlige på sånt. :aww: Er ikke "redd" for meg, men vil jo ikke at baby skal få noe problemer pga det... .

Skrevet

Neei, vet jo det - kan jeg låne deg som kostholdekspert om det blir aktuelt? Eneste jeg finner er at man skal over på diabeteskost, og diabetikerne her i huset er ufattelig dårlige på sånt. :aww: Er ikke "redd" for meg, men vil jo ikke at baby skal få noe problemer pga det... .

Det kan du! Ikke at jeg alltid er så nøye på hva jeg spiser heller men :P

Skrevet

Det kan du! Ikke at jeg alltid er så nøye på hva jeg spiser heller men :P

Takk! :) Nei, men neppe manglende kunnskaper hos deg da. :)

Skrevet

Lykke til!

Noen har bestemt seg for å spise hver annen time igjennom natten den siste tida. Jeg klager ikke helt enda for vi har hatt veldig fredlige netter fram til den siste tiden, men.. Trøtt!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...