Gå til innhold
Hundesonen.no

Doffen og Eddiken


SandyEyeCandy
 Share

Recommended Posts

Der er'n jo! Årsaken til grå hår og smilerynker, var det ikke det jeg kalte ham, Rødhette? :D

For en fining! Den blå psychosaken også! :lol:

Dobere har så særegne nipler. Jeg kunne kjent igjen en dobermann bare ved å se på niplene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes godt han kunne hett Madeye Moody, jeg. :lol:

Ingen som ser disse bildene kan i hvert fall lure på hvor navnet stammer fra! Mad eye Moody og prof. Snape! ... eller...tør vi si... han-hvis-navn-skal-være-unevnt?!

Der er'n jo! Årsaken til grå hår og smilerynker, var det ikke det jeg kalte ham, Rødhette? :D

For en fining! Den blå psychosaken også! :lol:

Dobere har så særegne nipler. Jeg kunne kjent igjen en dobermann bare ved å se på niplene.

Japp, der er tassen. Ingen grå hår ennå, han er faktisk en utrolig enkel og kjekk valp! (Men gi meg et par-tre mnd til nå...)

Gi meg han derre sjokkisgutten der, a :wub: *drømme seg bort*

Steike, hakke sprø begge to!? :D Liker dem!

Litt mer trøkk her enn sammen med den digre RRen vi møtte dagen etter, ja. Bra han vet å tilpasse seg omgivelsene. Som vel egentlig, når jeg tenker meg om, er hans aller beste egenskap. Verdens mest fleksible valp. *dør litt på seg av kjærlighet*

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Wow må si du har funnet et sykt sterk teip som holder seg på plass på ørene selv under herjing! :shocked:

Da jeg skulle ta teip på Nitro sitt øre pga blødning, måtte jeg bandasjere rundt hele hodet for at det ikke skulle ristes av.

Alt avhenger av god teknikk ;) Neida, men det hjelper å legge dobbel teip både over og under. Den løsna for øvrig til slutt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...