Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Kåre Lise
Skrevet

– Jeg regnet med det var et vepsestikk, men tok likevel kontakt ned Tromsø veterinærsenter. Jeg ble bedt om å komme. Veterinæren konstaterte at det var et vepsestikk. Hunden ble undersøkt i 15 minutter, fikk en sprøyte og jeg måtte betale 3.000 kroner, forklarer Berg.

Men i løpet av kvelden og natta ble Keiser Edvardsen dårligere. Mandag morgen bar det til veterinæren igjen.

Nye undersøkelser

– Denne gangen tok de noen prøver. Undersøkelsen varte i 50 minutter og kostet 5.000 kroner, sier hundeeieren.

Men labradorhvalpen ble fortsatt ikke frisk. Tirsdag bar det på ny til dyrlegen.

– Denne gangen var Keiser Edvardsen hele dagen hos veterinæren og ble undersøkt. Det kostet 7.000 kroner, forklarer Einar Berg.

Onsdag måtte hvalpen til en siste undersøkelse. Nå var sluttregninga kommet opp i 18.500 kroner.

Det er utelukkende prisen jeg reagerer på. Jeg fikk ingen informasjon om at dette ville bli så dyrt, forteller han.

Er det bare jeg som synes det skurrer når han opplagt har gjort opp underveis, totalt 4 ganger for så å påstå at han ikke fikk noen informasjon om at dette ville bli så dyrt?

  • Svar 178
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Uansett forsikring eller ikke - 18 000 kr for et vepsestikk og mageinfeksjon - DET er tyveri og svindel.

Det gjør du sikkert, ja. Men så har ikke du filla peiling på hva jeg har gått gjennom av helseproblemer, behandlinger, økonomisk belastning (selv med forsikring gitt) og emosjonell belastning med mine

Det mest interessante hadde vært om veterinærkontoret hadde baller nok til å vise virkelig hva forskjellige ting koster. Ikke bare snakke seg rundt ting... Det skulle vært fult mulig for de å kunne do

Skrevet
Det er utelukkende prisen jeg reagerer på. Jeg fikk ingen informasjon om at dette ville bli så dyrt, forteller han.

Er det bare jeg som synes det skurrer når han opplagt har gjort opp underveis, totalt 4 ganger for så å påstå at han ikke fikk noen informasjon om at dette ville bli så dyrt?

Tja, bruker du å spørre om prisen før du lar veterinæren behandle din hund? Hadde det vært en stor operasjon eller andre alvorlige ting, ville jeg helt sikkert spurt om pris, men for noe man regner med er ganske kurant, så er det vel heller ikke vanlig å be om prisoverslag eller?

Guest Kåre Lise
Skrevet

Tja, bruker du å spørre om prisen før du lar veterinæren behandle din hund?

Så fort det blir snakk om behandling utover konsultasjon vil jeg selvfølgelig gjøre det.

Hadde det vært en stor operasjon eller andre alvorlige ting, ville jeg helt sikkert spurt om pris, men for noe man regner med er ganske kurant, så er det vel heller ikke vanlig å be om prisoverslag eller?

Det burde kanskje gå an å spørre FØR man har fått 4 stk regninger? Det blir litt som å sette bilen på verksted 4 dager på rad spør du meg, og forvente at man bare skal betale for EU-kontroll. Det er lov å tenke sjæl.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...