Gå til innhold
Hundesonen.no

Ekstremt distré hundeeier?


Snøfrost
 Share

Recommended Posts

Hvem glemte igjen "Tassen" på CC Mart'n?

http://www.oa.no/nyheter/article6180791.ece

Håper inderlig ikke dette er noen som har dumpet hunden på dette viset. Og heller ikke at det bare er en distré hundeeier. Men snakk om sykdom el.l. hos eier som kan forklare en slik handling (at hunden ble glemt)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det samme skjedde på butikken hvor jeg jobber. Der hadde noen bundet en hund (også en pappilon) på siden av butikken bak en konteiner. De som var på jobb hadde hørt den bjeffe innimellom i flere timer, men tenkte ikke mer over det. Akkurat da de stengte butikken kl 22 smalt det en rakett over butikken og hunden startet å bjeffe masse. De ringte Viking og ventet til de kom og hentet den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En papillon kan jo selges for mange penger, selv om det er voksne hunder, på steder som Finn.no. Jeg tviler på at noen forsøkte å kvitte seg med den hunden egentlig, når de kunne tjene mange tusen på å selge den i en annonse til 25 kroner.

Kanskje det er noe sykdom med i bildet her hos eieren, et eller annet som har forhindret dem i å få hentet den? Eller kanskje det er en stjålet hund som tyven har fått kalde føtter for og ikke våget å beholde likevel?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oppdatert artikkel

Fra facebooksiden om svindel

Ina Stolpe

VARNING...Gör inte som mig... att ni säljer eller omplacerar en hund till xxx...då kan det gå som för lilla Theodor...hon har inte bara begått ett

kontraktsbrott genom att inte betala för valpen...hon har även utsatt den för onödigt lidande..sen har hon mage att anmäla sig hos polisen som den efterlyste ägaren...men i morgon kommer han hem till mig igen, stackars lilla Theodor..Tack alla äkta djurvänner och underbara poliser på Vestoppland polisdistrikt som tar så väl hand om honom ♥

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...