Gå til innhold
Hundesonen.no

"Ikke..." - tråden for gode råd!


Recommended Posts

Skrevet

Ikke tøm vann i vasken når du har tatt ut rørene under vasken fordi du holder på å fikse den.

Ikke prøv å fikse harddisken på Ipoden din selv etter å ha sett på video på Youtube (andre halvdelen sin!).

  • Like 1
  • Svar 88
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ikke bruk en stor, brukt tekopp for å skuffe hundemat i hundeskåla, og sett koppen tilbake på benken sånn at kjæresten din lager kaffe i den og lurer på hvorfor kaffen smaker kylling .

Ikke kjøp bil før du faktisk har sjekket om du får den inn i garasjen..

Ikke tro på jenta bak kassa på bensinstasjonen som påstår at det ikke beitet noen dyr i skogen du skal kjøre i. Om du tror på henne, ikke bli sjokkert når det plutselig står en ...<br />midt i v

Posted Images

Skrevet

Ikke tro på jenta bak kassa på bensinstasjonen som påstår at det ikke beitet noen dyr i skogen du skal kjøre i. Om du tror på henne, ikke bli sjokkert når det plutselig står en ...post-10128-13447692060454_thumb.jpg<br />midt i veien. Og for Guds skyld, ikke tro at kua ikke blir sint når du forsiktig prøver å kjøre forbi den. Kua har nemlig stor tro på at din halvbulka skranglekasse av en bil er interessert i å drepe kalven dens, og et forsvarsbehov deretter.. Og når du innser at kua blir grisesint, ikke tramp gassen i bånn, i panikk for at kua skal hoppe inn i bilen og jule deg opp.. Du ender opp med dårlig samvittighet for at du spolte opp 15 tonn grus midt i trynet på kua resten av kjøreturen..

  • Like 7
Skrevet

Ikke glem igjen en pølse med vogh i bilen til moren din etter å ha vært på besøk. Det lukter nemlig ikke så godt i bilen etter at pølsa har eksplodert på grunn av varme. :aww:

  • Like 4
Skrevet

Ikke glem igjen en pølse med vogh i bilen til moren din etter å ha vært på besøk. Det lukter nemlig ikke så godt i bilen etter at pølsa har eksplodert på grunn av varme. :aww:

Minner meg om:

Ikke legg fiskene du fikk i gave i bagasjerommet for å unngå lukt på kjøreturen hjem. Du glemmer den garantert, og du unngår overhode ikke lukt!

Skrevet

Minner meg om:

Ikke legg fiskene du fikk i gave i bagasjerommet for å unngå lukt på kjøreturen hjem. Du glemmer den garantert, og du unngår overhode ikke lukt!

Og minner meg om, ikke legg bæsjeposen bak i bilen fordi det ikke var søppelbøtte der du avsluttet turen, den ligger garantert der dagen etter og lukter verre enn noensinne. Eller enda bedre, den ligger der fremdeles på kvelden, etter å ha stått i solsteken og du skal kjøre noen venner et sted :)

Skrevet

Og minner meg om, ikke legg bæsjeposen bak i bilen fordi det ikke var søppelbøtte der du avsluttet turen, den ligger garantert der dagen etter og lukter verre enn noensinne. Eller enda bedre, den ligger der fremdeles på kvelden, etter å ha stått i solsteken og du skal kjøre noen venner et sted :)

Eller, hunden har garantert trakka hol på han idet han hoppa ut, slik at det ligg bæsj utover bagasjerommet og luktar slik bæsj luktar etter eit døgn i lukka bil i steikande sol...

Dessutan er det garantert du som har gjort tabben, medan du lånte kona di sin bil, slik at kona blir sur... :aww:

  • Like 2
Skrevet

Ikke kast brune bananer! Lag milkshake av dem, det blir knallgodt!

Miks feks bananer, melk og sjokolademelkpulver, og du har en mettende og god drikk til frokosten!

Skrevet

Ikke bruk en stor, brukt tekopp for å skuffe hundemat i hundeskåla, og sett koppen tilbake på benken sånn at kjæresten din lager kaffe i den og lurer på hvorfor kaffen smaker kylling :lol: .

  • Like 13
Skrevet

Haha, kjempe morsom tråd :D

Dette skjedde med en på jobben.

Ikke ta med deg levende krabber i bilen til din sønn, og la den ene krabben krype utav posen. Det luker ikke godt når den sakte men sikkert dør..

Skrevet

Ikke glem igjen en pølse med vogh i bilen til moren din etter å ha vært på besøk. Det lukter nemlig ikke så godt i bilen etter at pølsa har eksplodert på grunn av varme. :aww:

Haha! Jeg må bare signere den her! Ihvertfall ikke la en pølse rulle under setet når du har en kompis som er snill og kjører deg, for da vil bilen lukte verre og verre uten at noen klarer å finne ut hvorfor.

Skrevet

Haha! Jeg må bare signere den her! Ihvertfall ikke la en pølse rulle under setet når du har en kompis som er snill og kjører deg, for da vil bilen lukte verre og verre uten at noen klarer å finne ut hvorfor.

Herlig :lol: Ble den borte eller? Lukta altså. Den forsvant aldri fra muttærn's... Den ble skrota. :aww:
Skrevet

Ikke sett fra deg ei stor flaske brus på kjøkkenbenken uten korka på for så å glemme den, helt til du skumper borti og dynker kjøkkenet i en foss av brus...

Skrevet

Herlig :lol: Ble den borte eller? Lukta altså. Den forsvant aldri fra muttærn's... Den ble skrota. :aww:

Uff, den bilen lukta så vondt at den til og med ble nekta adgang inn til fellesgarasjen der eieren av bilen jobba. Til mitt forsvar så var det ikke bare jeg som hadde kjøpt v&h så det kaaan jo hende det ikke var min pølse. :angel:

Lukta er fortsatt ikke borte, men bilen er i bruk. Den har blitt mye bedre ihvertfall og får nå komme inn i garasjen igjen. :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...