Gå til innhold
Hundesonen.no

3 ting du ikke visste om meg !


Strøssel
 Share

Recommended Posts

Guest Michellus

- Jeg fikk toppkarakterer i Spansk gjennom hele videregående

- Jeg elsker å planlegge, men er vel utrolig dårlig til å gjennomføre hva jeg har planlagt

- Jeg er superduper impulsiv, men jeg tenker som regel nøye gjennon ting før jeg gjør det

Og en bonusting!

- Jeg har spilt i korps. Tverrfløyte. Og jeg har vært på band camp. Og jeg heter Michelle... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 143
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

- Har spilt inn et titals pornofilmer, men la karrieren på hyllen for å satse på ridning - 2 x europeisk mester i kreativ ridning (kontinental-realistisk stil) - Livredd blomster (spesielt liljer).

Lurer veldig på hva en grillpike gjør *fnis*

Før jul i fjor fikk jeg en telefon fra en forlagsredaktør som hadde lest bloggen min og lurte på om jeg kunne tenke meg å skrive ei bok. Etter å ha sjekka at det ikke var tull så sa jeg ja, og i løpe

- Jeg gikk i korps et par mnd. Jeg sluttet fordi læreren var fra Østlandet, og ikke klarte å si MaRthe. Det irriterte meg så pass at jeg ikke orket å være der :aww:

- Har konkurrert i dans når jeg var yngre, swing og disco.

- Har vært en aktiv håndball og fotballspiller i mange år. Var visst veldig lovende i fotball, men sluttet etter å hatt hund et par år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1. Jeg hører til dårlig taperklubben, og får bokstavlig talt vondt i hodet av å tape i kortspill :icon_redface:

2. Jeg spilte fiolin store deler av min barndom, hatet noter, men kunne spille noe etter å ha hørt det en gang. En av de tingene jeg angrer mest på er at jeg sluttet.

3. Jeg hadde en del piercinger i mine gode gamle gothdager, inkludert en tullete en i halsen som grodde ut.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Denne var litt gøy:

-Har hovedfag i kjemi, men har aldri jobbet med det

-Trente karate i 3 år og burde absolutt ha begynt igjen

-Spilte fotball i ett år, men sluttet da jeg aldri ble fast på reservebenken en gang.

At jeg spiller i korps har jeg allerede røpet i en annen tråd, har forresten også vært instruktør og sitter/satt i styret i skolekorpset helt til nå når jeg flyttet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

veldig spennende å lese hva folk har gjort :)

Jeg har en par tilleggsting: Det er svært få som klarer å lære seg navnet mitt med en gang. Jeg heter Elisa, og folk kaller meg hele tiden for Lisa, Elise, Elsa, Lise, osv Litt irriterende men det er jo ikke det mest vanlige navnet. hehe

Og så har jeg et søskenbarn/besteveninne som er så lik meg at folk tror vi er tvillinger eller ihvertfall søsken. Alle tar feil av oss, de tror jeg er henne og omvendt. Slet mye med det da vi gikk på samme skole når lærerne kjeftet på meg fordi jeg ikke kom til timen (altså henne skulle det være), jeg har opplevd at fremmede kommer og skal klemme meg og er så hyggelig og jeg står som et spørsmålstegn før de skjønner at jeg ikke er henne. Noen ganger lurer jeg på om folk skjønner at jeg er meg når de hilser på meg haha :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva endte du opp med å jobbe med, Malinka? Jeg kjenner nemlig flere med hovedfag i kjemi som ikke endte opp med å jobbe med det :P Fysikk også.

Salg - av motorer.... så hms og nå innkjøp i offentlig sektor. Hvis jeg skal endre retning flere ganger så blir jeg lærer og da får jeg brukt litt av kjemikunnskapen min :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har egentlig mange ting som få eller ingen vet om meg. Sånt skjer når man er eventyrlysten, impulsiv og fort blir rastløs av vaner :icon_redface: Her er noen:

-Jeg har gult belte i to karatestiler, Hapkido og Matsubayashi-ryu. I Matsubayashi-ryu ble jeg gradert av sønn av stilens grunnlegger, noe jeg er litt stolt av :)

-Jeg fikk tilbud om jobb som eiendomsmegler i La Jolla, et veldig fasjonabelt strøk utenfor San Diego. Men visumproblemer satte en stopper for det.

-Jeg øvelsesflydde med sjøfly lenge før jeg øvelseskjørte med bil. Hadde lenge store planer om å bli pilot.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Dæven detta var jo morsomt :D

- Jeg er engelsk

- Min samboer er 10 år eldre enn meg. Vi ble sammen da jeg var 17, og nå i år blir jeg 21

- Jeg er et utpreget rutinemenneske og trives best når dagene er forholdsvis like

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Føler denne tråden er en fin tråd å kikke i om man er med på "Hva kan du om brukeren over deg"-leken ;)

Jeg har ikke noe veldig superspennende å komme med, men det er i alle fall noe dere ikke vet:

- Har egentlig odelsrett på familiens gård, men har sagt den ifra meg til fordel for lillebroren min som virkelig drømmer om å drive gård.

- Har vært ganske aktiv innen klatring før

- Har hatt en ilder :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2. Da jeg var 19 flyttet jeg til Kongsberg for å spille volleyball for Bergkameratene i protest mot at kjæresten min dro på interrail med sin eks :D

Måtte spørre mamma om navnet ditt var kjent, for hun dømte masse volleyball etter hun sluttet å spille selv, før hun valgte å sette meg til verden :P

3. Det er godt over et år siden sist jeg brukte penger på mat, og jeg er stort sett bare inne i butikker når jeg skal kjøpe hundeposer eller V&H.

Edit: kom på at jeg kjøpte noe brødgreier da jeg var nede og hentet Mozza i mai, så det er ikke helt sant. :P

Jeg er veldig imponert, men lurer på om du klarer å spare mye penger? Sånn på spare-konto-ish liksom? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- Har vært på audition til Villhesten da jeg var et lite rips, og satt og pratet med hun som fikk rollen mens vi ventet på å få prøvespille. Møtte Knut Borge i heisen, og synes det hele var en veldig artig opplevelse å få godkjent fri fra skolen på.

- Har tryna så ille på sykkelen i 6.kl at hjelmen sprakk og delte seg i to, for samme år å hoppe ned fra garasjetaket til venninna mi og landet på hodet. Endte med en tur innom sykehuset. Året etter gikk det i overkant fort på danseskøyter, så jeg smalt bakhodet i isen og ble enda et hakk rarere. (Men det skjedde etterpå, når jeg var ferdig med å gå på skøytene og skulle opp fra isen...)

-Har spilt den minste av de tre søstrene truse i skolerevyen på videregående (Og det var selvfølgelig den minste av dem som klarte å rive ned brua til trollet, til publikums store fornøyelse...)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- Har vært på audition til Villhesten da jeg var et lite rips, og satt og pratet med hun som fikk rollen mens vi ventet på å få prøvespille. Møtte Knut Borge i heisen, og synes det hele var en veldig artig opplevelse å få godkjent fri fra skolen på.

Tanta mi er med i den filmen :lol:
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikkså mye spennede,men men

- Har drevet ilderoppdrett i 6 år(sluttet for 3 år siden) og har hatt styreverv i Norsk Ilderforening å arrangert ilder utstillinger

- Syngi i kor

- Spilt fotball på rent guttelag i 10 år

- Gått på søndags skole

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og en bonusting!

- Jeg har spilt i korps. Tverrfløyte. Og jeg har vært på band camp. Og jeg heter Michelle... :P

:D

1. Jeg har også spilt i korps. I over 7 år. Spilte klarinett/bassklarinett. Men jeg kan ikke være med i sonenkorpset, for når jeg prøvde å gjøre comeback for noen år siden husket jeg absolutt nada :wacko:

2. Jeg er relativt ivrig i idrett og er for tiden aktiv på fotball, innebandy, tennis og sats.. (uten at jeg er fantastisk i noen av idrettene)

3. Jeg er avhengig av pepsi max...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Måtte spørre mamma om navnet ditt var kjent, for hun dømte masse volleyball etter hun sluttet å spille selv, før hun valgte å sette meg til verden :P

:lol: Jeg rakk ikke å gjøre meg veldig bemerket egentlig, jeg reiste hjem igjen etter et drøyt halvår - da savna jeg kjæresten :lol:

Hva heter mora di da? Kanskje JEG kjenner navnet hennes? :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er veldig imponert, men lurer på om du klarer å spare mye penger? Sånn på spare-konto-ish liksom? :P

Jeg hadde nok klart det med full jobb. Akkurat nå er jeg student, og jeg kan av litt ulike grunner ikke jobbe så mye ved siden av. Men jeg klarer i det minste å leve romslig på studielån og et par jobbdager i måneden, og får lagt til side litt hver sommer i tillegg. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1. var med på et guttelag i fotball før .

2. har en søøt båt , en liten 10 foting :)http://bat.autodb.no/autodb/search.wa2?_cmd=results&AdItemId=1464056&SimilarAdItemId=1464056 denne søtingen :D den heter søta :heart: :heart:

3.er mere sammens med gutter enn med jenter , men ikke på kjææææste måten , på kompis måten ;D ( og alle de andre jentene er sjalu siden jeg har så god kontakt med de :P)

bonus: når jeg gikk på den forrige skolen gjorde jeg mye galt - aldri ferska , gutta - ferska med en gang :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil også ha tre til.

* Jeg har spilt trompet i skolekorps.

* Jeg har kjørt skikjelke ned fra Fløyfjellet i rasende fart sammen en underlig samling folk, blant annet en kirkeorganist som forsvant i en snøfonn halveis nede i bakken.

* Jeg bor akkurat nå alene for første gang i mitt liv (så godt som). Det føles fantastisk!
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det høyre indre-øret mitt er falskt etter en operasjon jeg tok som barn. Øret mitt rant ut pga langvarig medfødt ørebetennelse, og måtte bygges opp ved hjelp av plastisk kirurgi. 50% redusert hørsel på det ene øret og forbud mott dykking (og egentlig å fly *plystre*) er eneste bi-effekt.

Jeg har hatt 15 adresser hittil i mitt liv

til tross for herpa øre har jeg bortimot absolutt gehør, noe som gjorde at jeg aldri lærte meg noter til tross for litt korpsbakgrunn, men jeg finnes ikke musikalsk...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1. Jeg blir sykt fort svimmel og kvalm. Tar ikke berg-og-dalbaner, blir sykt dårlig av et par sakte snurringer rundt på en kontorstol etc. Helt vilt :P

2. Jeg er egentlig en ganske lite interessant person.

3. Utdanner meg til revisor, men har ikke anelse om hva jeg skal bli :P

Synes du er kul jeg Astrid :D Og jeg skal dra deg med på Messa til neste år, så kan vi ta masse karuseller og spise sukkerspinn!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Massiv milepæl nådd: Ede mestrer å gå av turbuss på egne bein 🥳 Det startet med at jeg holdt på å falle ned trappen med ham i armene. Løftet ham for tidlig. Bussen ble uventet stående i kø foran rundkjøring før holdeplassen. Det meste jeg hadde av krefter var allerede brukt på å løfte ham fra gulvet. 30 kg med lealaus teddybjørn i den fasongen der viste seg å være i overkant av min bæreevne over tid. Ikke bare armene, men alt av stabiliserende muskulatur fikk kjørt seg mens bussen stod, hakket og rykket, deretter ga full gass og svingte fort og brutalt gjennom den rundkjøringen, for så å svinge like brutalt inn i busslommen og nær bråstoppe. 30 kg ekstra på overkroppen er uvant å balansere på en buss i store bevegelser. Jeg forstår nå de som utfører brystreduksjon på en annen måte. Da det endelig ble tid for å gå av den ufrivillige karusellen der holdt jeg på å falle ned trappen og Ede fikk en overraskende bråslutt på mammadalttilværelsen på gullstol midt i den, uten noen annen mulighet enn å adlyde tyngdekraften og fartsretningen og fortsette ned trappen på egne bein — og det gikk FINT, til hans store overraskelse. Ny motivasjon til å lære Mr.T å gå ned den trappen der var født, og vi har nå, en uke senere lykkes med avstigning fra turbuss på egne ben 🥳 Det ble feiret med Vom og softis 🥰
    • Jeg forer på 4 ulike typer tørrfor, som jeg varierer utfra andel Vom fra dag til dag. På vom alene får han steinhard avføring han uttrykker ubehag med å klemme ut og han begynte beite gress som om han var en hest da jeg ga for stor andel Vom. Ser ut som et rent instinkt han har for å regulere fordøyelsen. På tørrforene til stor valp fra Dilaq, Farmina, Happy Dog og Alpha Spirit har han kjempefin avføring. Små mengder, fast og passe tørr, lett å trykke ut, lett å plukke opp. På Eukanuba (fikk en sekk, ikke kjøpt den selv), der kommer det mengder av en konsistens som griser til gresset. Ideelt her også er max 1/2 Vom og resten tørrfor. De er alle forskjellige da 🤷🏼‍♀️ Edit: Angående råfor som treningsgodis: Jeg kjøpte en sånn silikon godbitpung med magnetlukking i toppen. En standard teskje står godt oppreist oppi den, så en slipper masse gris på hendene. Klarer seg med en serviett i lomma til det lille en får på seg innimellom, om en er litt klønete, som meg. Lett å vrenge og vaske. Fant den på Amazon UK. 
    • Var 50/50 som ikke fungerte så godt. Har nå gått over til kun tørrfor, ser ut som magen har stabilisert seg nå. Gir vom i blant. Fortsatt en del avføring, men det er vel naturlig med mer avføring av tørrfor enn vom?   Takk for innspill uansett!:)
    • Eddie har lagt inn søknad om å få de nusselige spanielørene erstattet med pønkråkk hanekam. I en alder av bare 6,5 mnd setter han seg heldigvis fortsatt ned som en jente når han tisser - og når han markerer, som han gjorde for første gang i dag. Det er stille før pubertetsstormen, men små vindkast kommer de mørke tordenskyene i forveien, og forsurer den prepubertale idyllen iblant.  I dag skulle jeg ha filma. Ikke første gangen en potensiell YouTube-million gikk i vasken. En av mitt livs store regrets er å ikke ha filma første gangen jeg ga chihuahuaen en hel roastbeefskive. Jeg kunne vært millionær, men har åpenbart ikke næringsvett. Glemte å filme i dag også. Ord er fattige, men kamera og power-PC til å redigere videoer på koster, så ord får klare seg. Unge Edeward har slitt en stund, med en indre kamp mellom nature og nurture. Fornuft og følelser. Det instinktive ressursforsvaret hans er så sterkt at han har store vansker med å få gjennomført sin egen vilje. På den ene siden vil han gjerne ha meg til å kaste lekene hans, fordi å jage etter dem er det aller, aller morsomste han vet, men han har ikke lyst til å gi dem fra seg. De er verdisaker for han. Han vet kognitivt at det er nødvendig å hande meg gjenstander for å få dem kastet, og han ELSKER å få dem kastet. Leker er ikke morsomme når de ligger i ro. Da er de bare potensiell moro. Litt som penger i banken. Det er selvsagt mer gøy å bruke penger enn å bare ha dem, men det føles godt å ha dem, og en er redd for å miste dem ved å bruke dem. På samme måte som jeg gjerne vil reise og shoppe og drikke frappuccino og spise ute, så vil han helst ha de lekene flyvende gjennom lufta og sprettende bortover bakken. Han ber meg kaste dem. Han maser om å få dem kastet. Lyser opp i euforisk livsglede når han ser at jeg er i ferd med å kaste. INGEN tvil om hva som er høydepunktene i livet hans, men han har en slags malplassert økonomisk sans, hvor han vokter lekene som om de kan forsvinne dersom han bruker dem. Ressursforsvaret hans er så sterkt at det er et handikap for ham. Den absurde kampen han kjemper hver gang han vil ha lekene kastet, men ikke har lyst til å gi dem fra seg. Kan ikke beskrives med ord. You had to be there, for jeg har ikke filma det.  Dette har ihvertfall pågått en stund nå. Den indre kampen mellom følelser og fornuft. Så, i dag.. Vi har fått nytt utstyr i posten. Grime og kortere bånd for å ferdes i folksomme miljøer. Grime fordi jeg liker være på den sikrere siden. Han begynner bli stor og tung og sterk. Den ene gangen han DRO i båndet for å hilse på storebror er ikke noe jeg ønsker reprise på. Han kan tydeligvis være virkelig sterk om han plutselig finner ut at han ikke vil høre på meg, så grime er en potensielt nødvendig sikkerhet. Det, og så har vi kjøpt kjettingbånd, fordi jeg liker tyngden. Hunden kjenner også at båndet er der. Det er bedre kontakt. Dessverre, som vanlig ved netthandel, har vi fått noe annet enn jeg trodde jeg bestilte. 50 cm var ikke lengden på kjettingen, men total lengde. Det der trenger tilvenning. Heldigvis har vi også fått oss et strikkbånd med såkalt trafikkhåndtak, som jeg tenkte det kunne være greit å koke frosken sakte med for å unngå at likheten med visse grupper i Pride-paraden blir for påfallende. Det holder liksom å kle seg i lakk og lær i offentligheten, vi trenger ikke lage et SM show også, mener jeg. Det er hva som trolig vil skje om vi legger ut på tur blant folk med det veldig, veldig korte kjettingbåndet der uten noen tilvenning, så her må trenes, det var planen for dagen.  For å senke potensielt stress før vi gikk avgårde i nabolaget, så skulle vi leke litt. Få på litt gode biokjemikalier. Erstatte kortisol med endorfiner. Når matmor er utstyrt med vom og tørrfisk på lomma er det nødvendig å leke før vi går avgårde, for å få ned forventningsstress. Biokjemien i dette ble forklart meg, men jeg er ikke stø nok på detaljene til å gjenfortelle korrekt. I grove trekk flommes han umiddelbart av dopamin fra forventning om belønning, så utløser det raskt en masse adrenalin og kortisol når forventningene ikke innfris fort nok (for ham). Han blir agitert og opplever en slags smerter, og mat som belønning får ikke dette stresset ned igjen. Lek derimot gjør. Fikk teorien forklart, sett det fungere i praksis. Å leke på tur fungerer fint på vanlig turbånd, men jeg vil ikke tilvenne ham at det går an å leke på så kort bånd. Ulike båndlengder har ulike regelverk for adferd. Derfor må vi leke før vi legger ut på en potensielt stressende treningstur med SM-lenke, mat i lommene og KRAV for å få den.  KRAV et noe Eddie har problemer med å forholde seg til. Han kunne vært kryssordløsningen på nøkkelordet assertive. Meningers mot og egen vilje. Tar det å bli stilt KRAV til som en trussel. Frosken må kokes sakte, ellers går den i maktkamp. Det fikk jeg bekreftet på den harde måten i dag ved å stille et urimelig krav for å starte leken: Jeg ba ham om utgangstilling.  Istedenfor fikk hele nabolaget konsert med Dickhead and The Pønk Råkk Assertiveness.  Til å begynne med ble jeg irritert. Han var så TEIT. Noe så ufattelig simpelt som å bare sette seg i utgangstilling for å få det han så inderlig intenst ville ha. Han hadde SÅ lyst på både leken og maten, men istedenfor å kjapt, enkelt og greit sette seg i utgangstilling som han VISSTE ville gi uttelling, så valgte han å kjefte meg huden full for å ha the audacity til å ikke bare gi ham hva han ville ha.  Jeg fikk omsider noe som liknet utgangstilling og han fikk umiddelbart leken sin kastet. Fløy avgårde som om han hadde sluppet fri fra Guantanamo. Gjorde meg klar til å belønne ham for levering, fordi middagen var en time på overtid. Favorittmaten. Han er vill etter Vom. Villig til å utstå både kloklipp og frisering i ansiktet så lenge det står Vom på hylla. Han har vanligvis INGEN selvrespekt når det lukter Vom i premie. Vanligvis.  Han slapp favorittleken et par meter fra levering. "Ta med!" responderte jeg, og så var ******* løs igjen. Ikke snakk om. Sikker på det tok mange minutter med utskjelling. Han synes jeg er en herskesyk HURPE med et sykt "behov" for å dominere. HVORFOR skulle han levere meg den leken for å få maten jeg hadde i hånden? "Herskesyke hurpe! Det der handler bare om å ydmyke meg! Ser jeg ut som undersåtten din? Den leken er MIN og den maten er også MIN! Vil du ha leken i hånden kan du plukke den opp selv!" Jeg endte med å plukke den opp selv. Han ble stille noen øyeblikk. Innså at han hadde tapt. Jeg hadde nå både leken og maten og han hadde bare stoltheten. Det gikk ikke mange sekunder før nederlaget ble erstattet med forventning om kast. - Link! Unge Eddies verden raste sammen igjen. Usikker på HVA som er problemet hans, for han går SÅ fint i utgangstilling for kjipe tørrforkuler, bare de er i hånden som lure. Han HAR gått FINT i utgangstilling med Vom på hylla og i vinduskarmen også. Hvorfor ikke nå? Hva er problemet? Svaret er et intenst autonomitetsbehov. Han ga så TEΙΤΕ liksom-nesten kreative alternativer til en faktisk utgangstilling, etter å ha gitt ham flere invitasjoner til å plassere seg riktig valgte jeg å gripe halsbåndet for å veilede ham ordentlig på plass - for å kunne rose og belønne. Verste overgrepet jeg kunne begått mot ham. Han strittet imot, og jeg ville ikke gi meg, så det utviklet seg til en brytekamp jeg til slutt vant ved hans surrender. Var han et menneske ville han HYLGRÅTT. Hikstet og hulket i bunnløs sorg over dette sjokkerende sviket. Var jeg ikke hans beste venn? Hva slags venn og partner GJØR noe sånt? Jeg kunne jo ikke gi meg, for jeg hadde faktisk lagt på et krav, og han trenger VITE at et krav er et KRAV og når det innfris, så blir det ALDRI problemer og ALLTID godt humør og belønning. Å la en nær pubertal riesenschnauzer få lov til å kjempe seg fri fra et (i utgangspunktet bare veiledende) grep i halsbåndet var 100% uaktuelt, samme hvor såret og sjokkert han var. Det ble til slutt en utgangstilling. Leken fikk jeg også levert i hånden, men ikke uten en psych kamp om hvem som bestemmer over ressursene. Ede er IKKE fornøyd med å måtte jobbe for mat og lek.  Tur ble det ikke, men en god latter ble det, fordi Ede er absurd sta. Håper jeg ser samme humoren i det når han begynner skape seg pga endret båndlengde. Fra 2-1 meter i første omgang, med bare korte partier på "trafikkhåndtak". Grime har vi prøvd på. Den sitter det litt lenger inne å gå hjemmefra med ennå. 
    • Hvis det funker med 50/50 kan du jo da bare fortsette med det. For helgeturer går det jo fint å ta med i kjølebag, det gjør ikke noe om det tiner så lenge det blir spist innen en dag eller to. Men ville prøvd forsiktig med et annet tørrfôr som er beregnet for valp.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...