Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har vært på rally-lydighetskurs i helga. Så kom det frem at i klasse 3 vil det komme en sikk sakk øvelse..jeg tenkte offameg oscar gående mellom beina mine haha..så ikke helt lyst på det..men så prøvde ei litt med ham, for å se om han bøyde seg automatisk når han gikk under eller om man måtte løfte beina superhøyt hehe. Her ser dere resultatet, han bøyer seg greit..han har aldri gjort dette før..så litt surrete da..men han er alltid så glad og ivrig hehe.

  • Like 6
  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oscar har blitt 10 måneder gammel nå. Hormonene har begynt å suse sammen med litt spøkelsesalder. Så han er ikke helt med om dagene, men god som alltid da hehe. Til slutt en

For tiden trener vi lydighet, lydighet og enda mer lydighet hehe. Han er inne i en veldig ivrig periode , kommer vi på klubben eller vår faste treningsplass så bare står han å kikker som han sier 'ja

Fikk AD resultatene idag, ble en A

Skrevet

Hehe nei man gjør kanskje ikke det. Jeg syns han er en liten valpetass enda, rart med det. Syns liksom ikke han er så stor før folk nevner det hehe.

Skrevet

I helga som var så var jo meg og Oscar på rally-lydighetskurs som nevnt over. Vi har jo trent litt rally fra før, men var greit å få med teorien og lære å sette opp baner skikkelig osv. Det pøsregna store deler av helga, men vi storkoste oss for det :)

Oscar har begynt å bli ganske flink, kan gå hele baner uten en eneste godbit pluss han kan være løs også. Noe som ikke kreves før klasse to sånn egentlig, men gutten er flink han og lærevillig. Han blir helt i hundre når han ser skilter og kjegler og vil starte på banen med engang hehe. Eneste vi sliter med er den som heter Sitt-dekk-sitt, der går han heller opp i stå på siste sitten. Så om noen har noen gode tips der blir jeg glad :) ja så strever vi med veldig skjeve sitter ofte, så det må jobbes en del med.

Ble ikke så mange bilder av ham, men slenger med de jeg fikk.

577032_10151038787160771_750793198_n.jpg

530733_10151038789125771_648748115_n.jpg

68062_10151038789235771_266513968_n.jpg

  • Like 3
Skrevet

Nydelig gutt! Bor en st.bernhard ikka langt fra oss. Han er så utrolig herlig og sjamerende den gutten! Får lyst til å ta han med meg hjem hver gang vi møter han! For noen herlige hunder :wub:

  • Like 1
Skrevet

Idag deltok vi i et uoffisielt rally-lydighetstevne. Jeg har aldri konkurrert før, så hadde hjertet litt i halsen kan man si hehe. Vi fikk 186 poeng av 200 og ville da kommet på andre plass, om jeg ikke surra i en øvelse og tok et skritt for mye så vi ble diska hehe. Oscar gjorde ingen feil, jeg var litt for flink med dobbel kommandoer som trakk ned poengsummen, pluss det med det ekstra skrittet da. Men syns vi var flinke jeg til å være første gangen på noe sånt hehe. Så jeg er fornøyd med Oscar, han var kjempeflink :)

DSC_1116.jpg

  • Like 5
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Utrolig fine, de siste bildene der :) Og jeg vet hvilket blad jeg skal kjøpe neste gang jeg er innom et sted som selger hundeblader :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har meg og Oscar vært på dogs4all for første gang, vi stilte ikke da. Bare reiste bort for å møte andre med rasen og oppdrettere osv.

Oscar med oppdretterne :)

66039_10151079757170771_1821854873_n.jpg

Sitte på fanget hehe

526303_10151079798135771_1923895710_n.jpg

Velte oppdretter haha

72103_10151079798280771_274410332_n.jpg

Løper litt med Katarina

486975_10151079798395771_1911099155_n.jpg

Blir stilt opp litt

15044_10151079798445771_2008798545_n.jpg

Tuller med oppdretter

483446_10151079798345771_1802881959_n.jpg

og koooser, han fikk ekstremt med kos av alle vi møtte på omtrent hehe

9674_10151079798205771_439891247_n.jpg

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...