Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ett stykk svart panter og disse

falkor_002.jpg

Falcor :heart: Vurderte å ta med han jeg og, men han har jo hengeører. :huh:

Hippogriff vil jeg og ha. Samme type som i Harry Potter.

  • Like 1
Skrevet

Hippogriff vil jeg og ha. Samme type som i Harry Potter.

Justisia har bilde av en griff altså, ikke en hippogriff. :poke:

Storspove:

00.jpg

Griff:

griff.jpg

Oter:

1224936699888_168.jpg

Hare:

durer_young_hare3.jpg

Krøllehest:

curly-horse.jpg

...og en sånn kosehund, selvfølgelig :yes: :

09a.jpg

Skrevet

Jeg vil egentlig bare ha tilbake hesten "min". Savner å drive med hest, har ikke klart å elske det etter Florida. Skulle gjerne gitt henne alt her i verden. :heart:

Skrevet

cheetah_running-7837.jpg

Gepard. Det dyret kunne jeg gjerne vært også!

Black_Panther_01.jpg

En svart pusekatt er jo heller ikke å forakte..

roe-deer-5220.jpg

Radyr04.jpg

Rådyr!

Og selvsagt okapien da <3

Okapi-m.jpg

Skrevet

Justisia har bilde av en griff altså, ikke en hippogriff. :poke:

:lol: Ops. La ikke merke til løvebeina. :icon_redface:

Også vil jeg ha sånne

OJS4063.jpg

Guest Yellow
Skrevet

Panter, en sort leopard.

"Panter" forstod jo jeg også, synes bare den hadde så spesielt ansikt, så kunne ikke se at det var en Leopard. :) Men takk!

Skrevet (endret)

Mulig det er en jaguar. Både sort leopard og jaguar kalles sort panter på norsk (og engelsk, forsåvidt), men de to har en litt annen utbredelse (jaguar fra Sør- og Mellom-Amerika, mens leoparden er utbredt i Afrika og Asia).

EDIT: Forøvrig er denne knipset i dyrepark i Skottland: Black Jaguar

Endret av Hermes
Guest Yellow
Skrevet

Mulig det er en jaguar. Både sort leopard og jaguar kalles sort panter på norsk (og engelsk, forsåvidt), men de to har en litt annen utbredelse (jaguar fra Sør- og Mellom-Amerika, mens leoparden er utbredt i Afrika og Asia).

EDIT: Forøvrig er denne knipset i dyrepark i Skottland: http://www.flickr.co...N02/4424881965/

Ja, er vel mange forskjellige typer Leoparder også. Virker som at mange tror at Panter er en egen art som er sort.

Skrevet

Ja, i dagligtalen er det vel de svarte kattene som har blitt kalt panter, mens det som du sikkert tenker på er en undergruppe av kattefamilien som rommer de store kattene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...