Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I dag er Ico 3 år gammel! Jeg syns kastreringschippen virker positivt på han. Det har ikke vært en vidunderkur for alle problemene, men det forventet jeg heller ikke. Men han ér lavere i str

Iiiih! Det kiler i magen min Ico er han på stubben. Er han ikke bare verdens søteste ever?!

I dag var det bronsemerkeprøven. Vi besto med 155,5 av 180 poeng. Noen irriterende feil som var min skyld. Jeg gav noen unødvendige dobbeltkommandoer jeg kunne vært foruten. Surt. Men men. Ellers mye

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg er så stolt over tassen vår, så da må jeg skryte litt mer :)

Ico har nå blitt 15 uker og stor gutt! Og vi har vært på stranda igjen :) Første gang han la seg på svøm, tidligere har han ikke turt å gi slipp på fotfestet, men det gjorde han helt frivillig denne gangen. Flinke lille tassen som elsker stranda litt over middels :D

15uker1.jpg

15uker2.jpg

  • Like 4
  • 3 weeks later...
Skrevet

I dag er klumpen blitt 4 mnd! Har øvd oss litt på oppstilling, og det kommer seg stadig :)

424751_4795688496492_56175708_n.jpg

På valpekurset er han kjempe flink syns jeg! Han har en utrolig drivkraft og kjempe lett å motivere. Det gjør jo alt mye enklere. Vi trener smått på enkle lp-øvelser, og jeg må si jeg syns han er kjempe flink. Selv kurslederen sa at hun var imponert med alderen hans tatt i betrakning, og gir oss mange gode tips for bedre innlæringsmetoder, og detaljer vi må huske på. Han lærer utrolig raskt, og syns det er helt fantastisk morsomt. Står og hopper rett og og ned av glede før vi starter. Han er helt herlig

  • Like 2
  • 4 weeks later...
Skrevet

Vakre skjønne og flnke Ico..

Her var det mange flotte bilder av skjønningen.

En riktig going..Gratulerer med gutten

(forresten; fra hvilken oppdretter kommer Ico fra?)

Skrevet

(forresten; fra hvilken oppdretter kommer Ico fra?)

Han er fra det første kullet til Polarhaugen. Stamnavnet er Polarhaugens Arctic Hunter. Begge foreldrene derimot er fra Polarhiet (Polarhiet D'Snowboots Jr of Eros & Polarhiet Enigma of the Arctic), og både jeg og oppdretter har hatt mye med Polarhiet å gjøre både før, under og etter de 8 første ukene. Planen var først å kjøpe fra Polarhiet, men tispen hadde ikke tatt seg likevel, så hun var tom. Og da fikk jeg tilbudet med Polarhaugen istedenfor, de to oppdretterne er i nært samarbeid og mye av de samme linjene som det kullet jeg egentlig ville ha fra. Og slik ble det! Er kjempe fornøyd med både oppdretter og valp!

Og takk for skryt dere :hug:

  • Like 1
Skrevet

I dag har vi vært en liten time i skogen bak huset og kost oss i nydelig vær! I dag er en fantastisk høstdag! Vet ikke hvem som koste seg mest, han eller meg, men nydelig var det i alle fall! :sweat:

399578_4919247785397_108445824_n.jpg

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Ico blir 7 mnd til uka, og jeg syns han har utviklet seg mye i det siste. Han har liksom blitt så voksen i hodet (på utsiden :P) og kroppen. Skal prøve å få tatt noen bedre bilder til uka hvor kroppen syntes og, men i dag ble det bare noen enkle, håpløse mobilbilder. Men det er jo jul tross alt, så da må de jo deles :)

Og han er jo litt søt da, dottulfen min!

429545_10200365565488113_1225496551_n.jpg

432346_10200365547847672_1944593025_n.jpg

  • Like 2
Skrevet

Han har blitt diiiger, i alle fall sammenlignet med tidligere :P Vet nå ikke om han er over gjennomsnittlig i forhold til alderen, og han er ikke den høyeste/tyngste i kullet, men han har vokst og utviklet seg mye den siste måneden syns jeg. Tipper han snart har full høyde, han måler 56 cm nå. Vekta aner jeg ikke.

  • Like 1
Skrevet

Dobbeltpost! :sleep:

Tok en tur i skogen i dag, og siden det var kommet litt snø i løpet av natta, så måtte vi jo benytte anledningen til litt bedre julebilder enn de forrige mobilbildene, pluss 7 måneders oppstillingsbilder. Vi må virkelig øve mer på det siste der...

Men men. Here it goes! :D Fine gutten min!

7mnd.jpg

7mnd_2.jpg

  • Like 5
Skrevet

Han har blitt diiiger, i alle fall sammenlignet med tidligere :P Vet nå ikke om han er over gjennomsnittlig i forhold til alderen, og han er ikke den høyeste/tyngste i kullet, men han har vokst og utviklet seg mye den siste måneden syns jeg. Tipper han snart har full høyde, han måler 56 cm nå. Vekta aner jeg ikke.

Hehe, bra! Ved samme alder målte Nansen ca 60 cm, var ca 62 cm når han rundet året og tre år gammel har han stoppet på 63-64 (perfekt hold på ca 27 kg). Så da er det fortsatt håp for at Ico holder seg innenfor standarden ;) Fin er'n i alle fall :D

Skrevet

Hehe ja. Han har i alle fall oddsen på sin side. Jeg gråter ikke om han blir for stor da, heller for stor enn for liten. Store hunder er elsk!

Jeg spammer litt mer jeg, bare fordi jeg kan! :innocent:

IMG_5272.jpg

IMG_5281.jpg

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...