Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er også fra Porsgrunn, men flyttet derfra for å studere for 7 år siden (herregud har det blitt SÅ lenge) og nå bor jeg i Kongsberg...

Guest Kåre Lise
Skrevet

Er IKKE fra Telemark, men bor for tiden i Porsgrunn, og flytter til Skien hvert øyeblikk. :)

Ikke bra nok for deg i Vestfold?. :o
Skrevet

Heihei alle dere! var på vei å trykke " svar " til alle men det blir vel samme om jeg skriver eller quoter? ja ordner seg sikkert det :))

Jeg mente ikke om dere var FRA telemark i den forstand! men om dere bor her eller i nærheten! jeg selv bor i bø i telemark :)) og det var jo en del av dere! det var jo koselig!:)

  • 1 month later...
Guest lijenta
Skrevet

Bor selv i Bø. I Tnn så er det vel redningshundene som er aktive, lurer på om telemar fuglehundklubb øvre avd har noe også men kontakt først og fremst redningshundene og forhør deg derfra. Ellers nærmeste hundeklubb fra Tinn blir enten Notodden eller Kongsberg. Hundeklubben i Bø heter Bø og Sauherad hundeklubb

Edit:tror redningshundene i Rjukan samler mer enn bare redningshunder emn er ikke sikker

Skrevet

Bor selv i Bø. I Tnn så er det vel redningshundene som er aktive, lurer på om telemar fuglehundklubb øvre avd har noe også men kontakt først og fremst redningshundene og forhør deg derfra. Ellers nærmeste hundeklubb fra Tinn blir enten Notodden eller Kongsberg. Hundeklubben i Bø heter Bø og Sauherad hundeklubb

Edit:tror redningshundene i Rjukan samler mer enn bare redningshunder emn er ikke sikker

Når jeg fortsatt bodde på Rjukan så hadde de i alle fall valpekurs og "enkel lydighet" kurs :)

  • 3 months later...
  • 5 months later...
Skrevet

Jeg er fra Danmark, men flytter til Bø til sommer for at studere. (hvis jeg finder noget at bo i - er ved at miste håbet lidt...)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg er fra Danmark, men flytter til Bø til sommer for at studere. (hvis jeg finder noget at bo i - er ved at miste håbet lidt...)

Og jeg fandt et sted at bo, så jeg bor i Bø fra august og 3 år frem... :D

  • Like 1
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...