Gå til innhold
Hundesonen.no

Vis meg hva hunden din kan holde!


Red Merle
 Share

Recommended Posts

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har ikke mange bilder av gutta her, men de apporterer det meste de kan finne til de grader. Men jeg har et bilde av min forrige hund. Med pølse. Han eeelsket pølse, så han hadde innmari god selvdis

Tia, Cita og Ikke holder det meste, også egg Cita holdt pølse på Hemsedal! Hun kan også bære veldig tunge ting. Hun henter ryggsekk, hundeseng, dyne, handlekurver osv. Veldig praktisk, for hun

Posted Images

Gry holder lite på kommando, men kan hente det meste til meg om hun får beskjed om det. Alt fra vinflasker og ølbokser som ligger slengt langs vegen, til hjulkapsler til papirbiter inne på gulvet osv.

Bridie holdt alt jeg ba henne om før (som ikke er spiselig), men er lenge siden vi har trent på å holde ting nå.

Spiselige ting tror jeg jeg skal slite med å få dem til å holde. Her finnes det ikke selvdisiplin!! Hverken på eier eller hunder. Om noen ber meg holde en sjokoladebit i kjeften, for så å spytte den ut igjen, så tygger og svelger jeg jeg også! ;)

Bridie har holdt rått egg da. Men det smaker jo ikke spennende utenpå. Dette gjorde hun i den Utfordre Psycho tråden som gikk her for noen år siden :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Der kom jeg på at jeg plutselig oppdaget at Selma hadde en sjongleringsball i munnen på tur i dag. Jeg ante ikke hvor hun hadde stjelt den, så jeg bare hev den så langt jeg kunne tilbake det vi kom fra :lol:

Ellers har vi jo denne litt slitsomme kleptomanen da! Med nisselua i munnen. Han stjal forresten et skjerf av meg i dag også :lol:

tajulekortbildeavhund005.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Denne rampen her var veldig glad i å stjele puter i sin ungdom. Du kunne høre at han tuslet inn på kjøkkenet som normalt, og så kom han luskende ut igjen med en pute. Du kunne høre på gangen hans når han hadde stjålet noe :P

stolputesjobobo.jpg

Såååååå uskyldig atte!

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pia er ingen apporteringsfan/holdefan, så ho slepper det meste ganske så raskt. Dina (mamma's hund) derimot, ho held det meste eg ber ho om å halde, så her er nokre bilder eg hadde liggande :)

230699_10150604644735468_2635286_n.jpg

17. mai 2011. Dina held heile to flagg :)

228339_10150603703870468_5791096_n.jpg

Apportbukken

20858_10150210163595468_3650684_n.jpg

Tennisball

img_5522.jpg?w=490&h=326

Og lille frøkna med tennisballen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...