Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk! Har mailet noen butikker jeg ser har andre produkter fra Jokke for å høre om de kan ta inn :) Halsbåndet på linken var ganske billig også, betalte en del mer for det Isak har, og det var et par år siden :)

Nå skal jeg ikke si sånn hundre prosent sikkert, men jeg mener at Jokke egentlig har gått ut av produksjon, at det de selger unna nå er restvarer. Nå er det ikke jeg som bestiller varer i butikken lenger, men mener at vi har store problemer med å få inn noe særlig fra Jokke (vi tar inn fra Yukon). Sjekket kjapt og vi får ikke inn mamba-halsbånd og kobbel lenger dessverre. :( Bare som en obs på at det kan være vanskelig å få tak i. :)

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hinder er da ikke et problem. Bare å låne et det, og vente til at vedkommende som lånte det i utgangspunktet dør, og at ingen husker tydeligvis hvem som har det.

Jeg går ikke ut døra lenger enn ti minutter uten magebelte på meg selv som den største hunden er festet i med god demping - og den drar ikke spesielt mye. Du skal ikke heller investere i et Baggen-bel

Retreq har pleid å være kjemperask til å levere varene. Har sjelden tatt mer enn 3 dager å få det jeg har bestilt.

Posted Images

Skrevet

Zero short sele fysisk i en butikk i Rogaland (helst rundt sandnes, stavanger, bryne/klepp) noen butikker som fører disse? Tror vi har tam, zoo1 av kjeder, ellers noen mindre som nettdyret og sandnes pet supply, men 2 sistnevnte fører ikke Zero.

Guest Gråtass
Skrevet

@Fridaogfuglehundene Gresshoppa hadde agentur på jokke produkter for noen år siden. Hør med paratus om de har igjen noen rester.

  • 2 weeks later...
Guest Christine
Skrevet

Er på utkikk etter rimelig, men fint utstillingsbånd :) Skal kjøpe snakekjede i tillegg, så er kun på leit etter bånd.

(Må ikke være for mye dilldall, er tross alt jaktbikkje som skal stilles :P)

Edit: Ebay hadde selvfølgelig!

Skrevet

Tips til regndekken som passer hannhund som er lett i kroppen?

Ca str 50.

De vi har prøvd på er enten for vid i modellen eller så kommer delen som går under brystet for langt bak.

Skrevet

Noen som vet om fysiske butikker i Bergensområdet som har Dr. Baddakys fiskeolje i kapsler?

Sent from my iPhone using Tapatalk

usikker, men troor kanskje jeg har sett på Myrbø eller Midtun?
Skrevet

Leter etter et bredt halsbånd, hvertfall 4cm bredt. Gjerne laget av skikkelige materialer med minst mulig plast, nylon og dilldall. Noen tips?

Hunter har slikt ihvertfall så kan du jo se om noe av det faller i smak.
  • Like 1
Skrevet

Noen som vet hvor jeg kan få kjøpt noen gode potesokker som ikke koster tusen kroner? Så på animail at de har noen der, men syns det var fryktelig dyrt, eller er det kanskje lik pris de fleste steder?

Skrevet

Noen som vet hvor jeg kan få kjøpt noen gode potesokker som ikke koster tusen kroner? Så på animal at de har noen der, men syns det var fryktelig dyrt, eller er det kanskje lik pris de fleste steder?

Hvilken type potesokker er du ute etter, hvordan og på hva skal de brukes? :)

Skrevet

Noen som vet hvor jeg kan få kjøpt noen gode potesokker som ikke koster tusen kroner? Så på animal at de har noen der, men syns det var fryktelig dyrt, eller er det kanskje lik pris de fleste steder?

Cordurasokker kjøper jeg på dogbooties.com :)

Skrevet

Hvilken type potesokker er du ute etter, hvordan og på hva skal de brukes? :)

De er mest for beskyttelse, valpen har en tendens til å prøve å grave i hard snø, og har et par ganger kommet inn med blodige poter. I tillegg til at det samler seg snø mellom tredeputene og det ikke er så veldig behagelig for han.

Cordurasokker kjøper jeg på dogbooties.com :)

Takk, det skal jeg sjekke ut!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...