Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal i bryllup i juni, og skal ha på meg kjolen på bildene under. Den er godkjent av både bruden og brudens mor, så det er greit! Men jeg må finne ut hva jeg skal ha til den. Først og fremst av type jakke, cardigan, bolero e.l. Det kan bli litt kjølig, og da vil jeg ha noe å dekke skuldre og armer med. Men hva passer til denne kjolen, både når det gjelder snitt og farge?

Bruden skal ha eggehvit, sommerlig kjole og brudgommen skal ha lysegrå dress, så det er et sommerlig og ikke stivpyntet bryllup.

Også sko, da. Går det fint med et par enkle, svarte pensko, eller burde jeg kjøpe noe nytt i en annen farge?

7214241646_d16524f8c1_z.jpg

7214241028_40c42b1748_z.jpg

7214242306_2be364964e_z.jpg

7214242922_3f81fbe039_z.jpg

(Jeg er ikke et lik altså, selv om det kan se litt sånn ut. Vi er på feil side av sommeren.)

Skrevet

Hmmm, jeg tror kanskje jeg ville prøvd med hvit/lys jakke/sko, blomster i håret el. lignende. Hadde vært fint med litt mer farge tror jeg, og så er det jo et sommerbryllup så da ville jeg heller gått for noe lyst enn svart.

  • Like 1
Skrevet

... og dessuten mangler du ca 20 år på ræva for å gå med sjal :aww: Ja, jeg synes det er litt kjerring. Synes det hadde vært finest med en kort bolero jeg, men i forhold til snitt og sånn har jeg ikke peiling. Men stemmer for lyse sko :)

Skrevet

Er kjolen litt grønnlig i fargen? Isåfall kunne jo lys rosa gått om du liker det? Se så fint det går i lag :ahappy:

Stack-Folded-Pink-Green-Clothes-618169.jpg

Jeg stemmer også for noe lyst til. Jeg hadde syntes et sjal hadde vært kjempe stilig å ha hengende rundt skuldrene, men jeg skjønner at du ikke vil det når du ikke liker det. Syns ikke det er noe gammelt ved det, det minner meg mer om ball eller stor fest og slikt når man har et sjal til som henger rundt skuldrene

Skrevet

Takk for innspill! Ja, jeg tror det kan bli fint å friske opp med litt farger, men det er ikke bare bare å finne noe som passer til. Fargen vises best på de to siste bildene, den er ikke så grønn som det kan virke på de to første bildene.

Jeg føler at det burde være noe litt lyst, rolig og dust. Men jeg verken trives i eller kler pastellfarger så godt, for eksempel. Kanskje en rolig mellomblå eller en ikke alt for skarp rødfarge kan fungere?

Skrevet

Tok noen bilder sammen med ulike farger for å vise litt, jeg! Og jeg tok litt av, haha.

Gammelrosa

7214425354_815424c27e_z.jpg

Lys lilla

7214426446_701218e02b_z.jpg

Aubergine-ish

7214427494_832fbbc856_z.jpg

Olivengrønn

7214429532_8e0bd4e84a_z.jpg

Beige

7214430634_6a008595b1_z.jpg

Grå

7214431478_5cc4e484fd_z.jpg

Marineblå

7214432758_11a1afa720_z.jpg

Turkis

7214433364_ee2bd8d280_z.jpg

Svart

7214434066_27517b6f5d_z.jpg

Mellomblå

7214434894_61a4e0e0ce_z.jpg

Rød

7214435916_0b4eaa9717_z.jpg

Korallrød

7214436724_e02ceb171a_z.jpg

Jeg tror det blir vanskelig å finne en beige eller grå som passer perfekt i fargen, siden kjolen har en litt vanskelig blanding av disse to. Svart ble kanskje litt hardt? Tror ikke hvit heller blir sånn innmari passelig. Så å finne en farge er nok ikke så dumt. Og korallrød fungerte vel i grunnen ganske greit, eller?

Skrevet

gammelrosa syns jeg var kjempefint til kjolen! :) du kan jo ha en bolero som ikke dekker særlig på framsiden, men bare armene...viss det gir noen mening! :P jeg kan se om jeg finner den typen jeg mener :)

Og kanskje noen nude (med litt rosa i) sko? Og som andre nevner, en blomst i håret? :)

edit: fant et halveis brukbart bilde! http://www3.images.coolspotters.com/photos/85814/terry-bolero-light-profile.jpg

Hva syns du om den? Da i en annen farge, kanskje litt lettere/tynnere stoff og kortere ermer? :)

  • Like 1
Skrevet

Veldig fint med gammelrosa til, men jeg ville hatt noen spreke farger. Litt sånn glade og friske farger, og kanskje to forskjellige. Som for eksemel knallrøde sko og gul jakke :D Og rosa hatt! :rofl: Og lilla veske!

Skrevet

Veldig fint med gammelrosa til, men jeg ville hatt noen spreke farger. Litt sånn glade og friske farger, og kanskje to forskjellige. Som for eksemel knallrøde sko og gul jakke :D Og rosa hatt! :rofl: Og lilla veske!

og en knæsjfarga blomst i håret! :D

  • Like 1
Skrevet

Ut fra bildene dine så synes jeg både marineblå, olivengrønn, aubergine og turkis var kjempefint til.

Offwhite vil kanskje gå også :)

  • Like 3
Skrevet

Ut fra bildene dine så synes jeg både marineblå, olivengrønn, aubergine og turkis var kjempefint til.

Offwhite vil kanskje gå også :)

helt enig med deg! Akkurat de fargene jeg syns så fine til den kjolen :)

Skrevet

Klart jeg tør! Er ikke redd for farger og slikt, jeg. :) Dog trenger jeg kanskje ikke å se helt hummer og kanari ut, Sara. :P

MEN! Hvor får jeg tak i blomster til håret? Syns ikke jeg har sett det noe sted, men nå er det evigheter siden jeg har vært på shopping. Venter uansett med å kjøpe til jeg har bestemt meg for jakke, så det ikke blir helt kræsj i farger.

Også må jeg altså på skojakt. Sukk. :( Å finne pensko jeg trives med å gå i er noe herk rett og slett.

Jeg prøvde noe av det jeg har av jakker til kjolen nå, og kom i grunnen fram til at det er finest med en helt kort en, som stopper over det blomsterbåndet i livet. Den cardiganen jeg har på er riktignok litt posete, men allikevel. Følte det kanskje ble litt fem år gammel brudepike med en slik jakke til? Eller er det bare "dannet og pent"?

7214915248_678bbe62a2_z.jpg

7214916078_3a51458408_z.jpg

7214916794_918841e109_z.jpg

Tror at hvis jeg går i en kort jakke, kommer jeg til å føle meg mer komfortabel med å bruke den hele dagen/kvelden, mens en cardigan vil jeg bare slenge på meg hvis jeg faktisk fryser.

Når det kommer til farger klarer jeg ikke helt å bestemme meg. Det ble veldig yndig og pent, nesten nostalgisk, med den gammelrosa, men langt mer gøyalt med en sprekere farge.

  • Like 1
Skrevet

Jeg syns den turkise var veldig fin i både farge og fasong! Ellers likte jeg den som var Aubergine-ish og gammelrosa, men det kan fort bli litt for søtt... Ang. sko så syns jeg du kan bruke svart hvis du f.eks. har svart veske til, men jeg syns du burde ha lyse sko hvis ikke... Håper du finner ut av det, og kjolen var veldig fin :)

Skrevet

Av jakker til denne kjolen ville jeg definitift valgt en litt kort fasongsydd blazer! En kort blazer i litt glatt stoff gjør seg pent med kjole og er den fasongsydd fremhever den en feminin figur! Litt kortere blazere, i alle himmelens farger er også våren og sommerens hit, og de fleste er sydd slik at de er dritlekre åpne :)

Cardigan blir feil snitt i forhold til en så fin kjole, og sjal er sjelden særlig pent uansett :P En kort bolero kan gå, men da må det være en lett bolero i pen strikk, så den ikke blir for grov i forhold til kjolen ;)

(jobber i klesbutikk? jeg? neida :P)

  • Like 3
Skrevet

Jeg likte den aubergine-fargen godt til kjolen jeg, og jeg tror også det er best med en kort jakke til. Kanskje Mari kan hekle en kort bolero i aubergine? :lol:

  • Like 1
Skrevet

Ja, lyse farger - gjerne i grense mot pastell (duse farger). Jeg synes frisk og lys lilla ville passet deg og kjolen fint. Det vil gi et friskt pust og passer seg fint både til festkledning, dine farger og det at det er sommerbryllup.

Jeg stemmer også for en frisørtime hvor du får satt opp håret profesjonelt, gjerne med en frisk spenne eller blomst også :D

Et tynt og elegant smykke i halsen og litt markante og like elegante øredobber vil også få deg til å glitre enda mer og du får enda mer festpreg over deg!

Skrevet

Enig i at kort jakke er finest, og du kan nok godt gå for litt spreke farger. Gammelrosa ble for "tassent" i mine øyne, og på bildene er det tydelig at du kler å bruke farger. Jeg syns forøvrig at aubergine, marine- og mellomblå så veldig pent ut til kjolen :ahappy:

Litt OT, men hvor har du kjøpt kjolen din? Den var veldig fin!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...