Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvis du er ute etter å gå et hundekurs - hvor leter du etter annonser? Hvordan finner du de kursene du vil delta på?

Søker du etter instruktørens navn i google? Søker du etter kurs-typen (f.eks "konkurranselydighet")? Går du inn på en "kursagent" og ser etter hva som foregår? I såfall - hvilken agent (Canis.no, kursagenten.no, kursguiden.no, finn.no osv.)? Eller ser ut bare etter hva hundeklubben annonserer?

Skrevet

Nå deltar jeg ikke på så mange kurs, men der jeg søker mest er på instruktøren sin hjemmeside (om den har) og følger med om det er satt opp noen kurs innenfor det område jeg kan/vil reise og om datoen passer.

Ellers er det jungeltelegrafen (FB) eller klubbens hjemmesider.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg går ikke sånn fryktelig mye kurs, men de jeg har gått har jeg funnet ved å se gjennom hjemmesidene til hundeklubbene (også de aktive raseklubbene) i området, har fått utsendt fellesmail om kurset eller jungeltelegrafen :P

Skrevet

Jeg også bruker instrultørenes hjemmeside, facebook og hundeklubben. Men jeg oppdager at jeg går glipp av veldig mye jeg hadde hatt lyst til å delta på...! Men siden det ikke er ett sted det er veldig vanlig å legge ut annonser, så blir det heller ikke så nyttig med de søkemotorene som enkelte bruker.

Skrevet

Jeg følger i hovedsak med på de instruktørene/skolene jeg liker. Følger bloggene deres, og sjekker hjemmesidene innimellom, når jeg har tid og lyst på et kurs. Men nå gjelder det stort sett etablerte hundeskoler, og ikke så mye instruktører som har kurs "her og der". Evt. når hundeskolene mine har leid inn instruktører til kurs.

Skrevet

Følger med på NKK regionenes sider også for min egen del. For jeg vil gjerne ha noen av de "NKK" kursene, samt at de innimellom har spennende seminarer o.l.

utover det, klubbens hjemmesider og Facebook. Et og annet google søk.

Skrevet

Leser dere annonsene i hundesport? Jeg spør fordi jeg lurer på om det er noen vits i å annonsere der?

Skrevet

Dette har jeg også lurt på... For jeg syns det er vanskelig å finne kurs! Det jeg har gjort nå er å google kurs, og finne de som er i nærheten, men jeg er foreløpig ikke fornøyd. Jeg har også sett her på hundesonen, så jeg tipper jeg velger kurs herfra eller andre steder jeg "ramler over". Men syns det er veldig vanskelig å finne.

Hvor er det dere finner det på Facebook?

Skrevet

Leser dere annonsene i hundesport? Jeg spør fordi jeg lurer på om det er noen vits i å annonsere der?

Ikke jeg. Nye (for meg) instruktører og kursholdere finner jeg gjennom hearsay eller at de er innleid hos noen jeg bruker fra før.

Skrevet

Nå kjenner ikke jeg til så mange instruktører, så det er vanskelig å følge med på flinke instruktører sine hjemmesider. Kursene jeg reiser på får jeg som regel med meg gjennom facebook eller jungeltelegrafen på ett eller annet vis. Men det hadde vært flott med en samleside.. Finnes det en på sonen i det minste, der man kan reklamere når man hører om kurs?

Skrevet

Nå kjenner ikke jeg til så mange instruktører, så det er vanskelig å følge med på flinke instruktører sine hjemmesider. Kursene jeg reiser på får jeg som regel med meg gjennom facebook eller jungeltelegrafen på ett eller annet vis. Men det hadde vært flott med en samleside.. Finnes det en på sonen i det minste, der man kan reklamere når man hører om kurs?

Ja når jeg tenker meg om så er det jungeltelegrafen jeg har hørt på og valgt kurs etter før jeg også :P

Skrevet

Jeg driver og lager en webside sammen med IW som man kan annonsere kurs på gratis, nettop for å prøve å dekke opp et slikt hull :P Men work in progress atm.

  • Like 1
Skrevet

Leser dere annonsene i hundesport? Jeg spør fordi jeg lurer på om det er noen vits i å annonsere der?

Jeg gjør alltid det, mest for å orientere meg i "Hva skjer i hundeNorge", så der ville jeg leita først hvis jeg så etter et kurs.

Har aldri sett et kurs (hunderelatert) på FB, men det er vel fordi jeg ikke har "sånne" hundevenner der, og mulig jeg ikke har funnet de gruppene eller sidene der som handler om sånt.

Google stoler jeg ikke på når jeg skal lete etter noe seriøst hundekurs. Hvordan kan jeg vite at resultatene jeg får på et googlesøk er noe å ha? Jeg gjorde det en gang (kontaktet en hundeskole jeg hadde funnet via google), og fikk et merkelig svar fra en hundeskole i nærheten. Hun ba meg mer eller mindre om å ryke og reise fordi jeg spurte om de brukte klikkermetoden.... etter det mistet jeg litt motet når det gjelder å lete selv.

Derfor ville jeg heller lete på steder som Hundesport og evt andre hundeblad i Norge. Forhåpentligvis er de som vil betale for annonser sånne plasser seriøse...

Skrevet

Jeg synes det er veldig vanskelig å finne kurs. Jeg blir rett og slett sur hver gang jeg er på jakt etter et nytt kurs for de er så vanskelige å finne. Føler jeg hele tiden må gå innom alt av hundeklubber og instruktører sine hjemmesider eller facebook sider for ikke å gå glipp av noe og det er tungvindt. Det er sikkert alt for mange som holder kurs, som er flinke, som jeg aldri får med meg rett og slett fordi jeg ikke vet hvor jeg skal lete. Nå er det bare helgekurs eller ukeskurs(sommer, vinterferie el.) jeg kan ta siden jeg bor på en liten plass og har over 1 times kjøring til nærmeste hundeklubb hvis det ikke er i klubben her i byen, og jeg synes det er vanskelig å finne. Skulle ønske alt av kurs fra valp til konkurranse kurs, både som gikk 1 gang hver uke til helge kurs, sommerkurs, osv. kunne samles på en side jeg. :aww:

Skrevet

Stort sett går vi kurs gjennom "vår" hundeklubb, men til og med der må en ha en god dose flaks for å komme med. Gjelder å følge med på facebook og (dårlig oppdaterte) hjemmesider. Det er vanskelig å finne kurs, og ofte får en heller ikkje svar når en henvender seg til klubber for å høre.

Skrevet

Her går det i mye forskjellig,

Amokk-kurset ble jeg tipset av eieren til Yaris sin kullsøster, og gikk da inn på deres hjemmeside for å se om det var noe for meg.

LP-kurs i fjor vinter var via sonen.

Dressurkurs for jakthunder, via Raseklubben sine sider.

Jakttrening i Trysil fikk jeg invitasjon til på mail fra Rypejentene.

Så alle er jo via forskjellige midler, hadde vært genialt med et samlet nettverk for det. Men ser for meg at jakthundmiljø vil fortsette sin metode, altså Raseklubbenssider og mail.

Skrevet

De jeg har fått med meg er stort sett på klubbens hjemmeside eller facebook side, evt lete etter kurs på sidene til div hundeskoler. Jeg savner en plass hvor jeg kan finne kurs. For jeg finner veldig lite.. Nå i år så vil jeg på masse kurs, men det er lite og oppdrive. Jeg har prøvd og søke på google på LP/lydighet osv og finn.no

Skrevet

Ofte skaffer jeg selv instruktører til kurs (Lp/bruks) i klubben vår, og siden vi ikke bor spesielt sentralt, og jeg ikke kjenner så mange av de gode instruktørene, synes jeg det er vanskelig å finne fram.

Det siste kurset jeg gikk på (som jeg ikke fant inst. til selv) så var det ren flaks og fb, som gjorde jeg fikk vite om det.

Jeg kunne ønske det fantes en felles side der instruktører kunne "selge seg selv" ha sine egne kalendere der de legger inn dato/sted de har kurs samt datoer de er ledige ;-) + at klubber kunne legge ut sine kurs.

  • Like 1
Skrevet

Veldig mange av våre kunder spør om vi vet om hundekurs. (jobber på dyreklinikk)

Så selv om det kanskje er litt utenfor det du spør om: å henge opp kursinfo på veterinærkontor kan være veldig lurt :)

  • Like 1
Skrevet

Ja en nettside som vises som kurskalender er en god ide! Der man kan krysse av hva man ønsker at kalenderen skal vise; hvilken sport, i hvilke fylker, hvilket nivå, kurstype/varighet (ukesbasis/helgekurs/annet) osv! Også må det være gratis å legge inn annonser og å bruke, slik at det faktisk blir like mye brukt av de små bedriftene som de store. Så kunne nettsiden heller fått inntekter via annonsebannere/reklame.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...