Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

hvordan reagerer din hund på det ?

^min reagerte med et bittelite klynk som nesten ikke kunne høres for han reiste seg opp å la hake på skuldra mi .. når vi hadde kosa litt skulle jeg klippe ferdig å da var han litt redd for klosaksa men det gikk bra , når han fikk godbiter :)

Skrevet

Jeg regner med at jeg aldri har klipt nerven. Den ligger vel et stykke inn i kloa? Når jeg klipper til blods, så kan de gjøre en litt større sak ut av det enn vanlig. Jeg ber de da bare om å ligge stille og klipper videre.

Skrevet

Har klipt han til blods et par ganger. Han hyler, jeg sier "jaja" også klipper jeg noen klør til mens han blør på gulvet :P

Jeg syntes det er viktig å ikke "trøste" hvis jeg klipper feil. Da klipper jeg videre, også ordner vi det etterpå. Så får jeg heller trøste om ti minutter. Det er ingen krise å klippe feil, hverken for deg eller for bikkja. :)

Skrevet

Klippet - det heter klippet.... *ler* (sojjy... måtte bare)

Kløpt!

Når jeg kløpte klørna til bikkja mi i dag, så fikk jeg kløpt (eller kløppi, kleppi) nerven på han. :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Kløpt!

Når jeg kløpte klørna til bikkja mi i dag, så fikk jeg kløpt (eller kløppi, kleppi) nerven på han. :)

Nei nei nei nei - det er ingenting som heter kløpt.

Skrevet

Nei, det er ikke gitt at man klipper nerven når det kommer blod. Man kan også klippe nerven uten at det kommer blod, alt avhenger av hvordan nerven og blodåren ligger i kloa på den aktuelle hunden. Hos mine feks er nerven langt nede, og blodåren høyt oppe. Ergo kanjeg klippe meg godt inn i nerven på undersia uten at det kommer blod, eller klippe dypt inn på oversia og få masse blod, men er langt fra nerven.

Guest Belgerpia
Skrevet

Fra Bærum eller? :innocent::P

Nei, indre østfold faktisk - og ikke engang her sier vi kløpt *ler*

Skrevet

Jeg har fortsatt til gode å klippe nerven, men har ved et par anledninger klipt meg litt inn i blodåren.

Dette gjelder gamla, som har lyse klør. Med Malle, som har både svarte og lyse klør vil jeg nok på ett eller annet tidspunkt komme til skade for å klippe nerven. (Ja, jeg misliker det faktum at hun har svarte klør..)

Skrevet

Nei, det er ikke gitt at man klipper nerven når det kommer blod. Man kan også klippe nerven uten at det kommer blod, alt avhenger av hvordan nerven og blodåren ligger i kloa på den aktuelle hunden. Hos mine feks er nerven langt nede, og blodåren høyt oppe. Ergo kanjeg klippe meg godt inn i nerven på undersia uten at det kommer blod, eller klippe dypt inn på oversia og få masse blod, men er langt fra nerven.

Hvordan ser man hva som er nerve?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...