Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ååååå.. Me wantz! :D

Kommer nok tilbake til det! Men i 2013, er nok en mulighet da altså! :D

Knallkult! :D

Kan bli skikkelig gøy dette, skjønner jeg! :bananas:

  • Like 1
  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vel, de fleste av dere vet jo at jeg reiser en god del frem og tilbake til Afrika? Det dere kanskje ikke vet, er at vi i en god del år har drevet reiseselskap der borte, og arrangert turer for folk fr

Så det er sånn at man bør sende inn søknad for å se om man blir likt på forumet først? Wow, utrolig! Der mistet du respekten min, og lysta til å bli med nettopp dere på tur. Det er greit å kunne skill

Jeg håper du tar et realt depositum og skriver kontrakter med dem som melder seg på som interessenter her, Europia! Det er et supert initiativ, men erfaringsmessig er soneninnbyggerne veldig lette å f

Skrevet

ikke glem meg nå :frantics:

Glemmer da ikke deg, kjære! Du er skrevet opp og alt, du! :)

Ååå... Afrika... Største drømmen innen reise... Eller kanskje i livet...

Da synes jeg du skal bli med! :D Uten å høres skikkelig kvalm ut, skal det mye til før du finner en tur der du/dere får sett og opplevd så mye til en såpass grei pris altså. Turoperatørene tar seg stort sett GODT betalt!

...sååå... Vil du være med, så heng på! :D En gjeng med hundegale halvfotografer på savanne-tur MÅ jo bare bli en slager :D

Skrevet

Det ser helt suverent ut! Hjertet sier ja, lommeboka sier nei. Enkelte ting får nesten bare vente til jeg ikke er student lenger. :)

Der ser du! Da skriver jeg deg opp på listen min :bananas: Skal du serveres tequila eller Absolut? :lol:

Det holder nok med et par cider til hun der. :D

Skrevet
Åh, fy søren... Det sÅ ekstremt fristende ut! Dessverre blir det sikkert bare med drømmen, men drømmer er jo gratis.

"If you can DREAM it, you can DO it."

Walt Disney

Lover deg, dette blir en bra tur altså! :D

  • Like 1
Skrevet

"If you can DREAM it, you can DO it."

Walt Disney

Lover deg, dette blir en bra tur altså! :D

Problemet mitt er at jeg pr. nå ikke har noe fungerende kamera, så det står på en måte litt over på lista over ting jeg skal bruke penger på, hehe... Men, det er jo lenge til, så det kan jo være det finnes muligheter når det nærmer seg litt mer.

Skrevet

Problemet mitt er at jeg pr. nå ikke har noe fungerende kamera, så det står på en måte litt over på lista over ting jeg skal bruke penger på, hehe... Men, det er jo lenge til, så det kan jo være det finnes muligheter når det nærmer seg litt mer.

Den delen kan man vel alltids få orden på :) Enten kan man vel låne av en eller annen (jeg har to ganske gode sonyer liggende f.eks), ellers så er kjøpe-i-siste-liten alltid en hit her i huset hvertfall ;) Se hva du får til, vi tar ikke en endelig opptelling av folk helt enda vet du! You can do it!

Skrevet

Uansett kan jeg hjelpe deg med de delene av dette du kan tenke deg :) Vi har gode kontakter på alle områder her, og har en fast sjåfør som fikser all transport. En herlig fyr som har vært safari-mann i alle år. Så har vi kontakter her og der som vi kan hjelpe dere med å booke greiene hos til OK pris. Vi var tre venninner på mer eller mindre akkurat turen over her i vinter, og det var helt rått! Vi betalte ca. 26-27 000 hver - inkludert lommepenger og tips og alt :)

Problemet er at jeg har en tendens til å bli med på alle sånne turer selv :lol:

Supert

Vi har snakket om å reise høst 2014 eller våren 2015

Når vil du anbefale at man reiser, høst eller vår?

Gleder meg :)

Sparer penger til turen allerede nå, samt laget meg fotoliste over hva jeg trenger (ønsker) til en sånn tur :)

Skrevet

Supert

Vi har snakket om å reise høst 2014 eller våren 2015

Når vil du anbefale at man reiser, høst eller vår?

Gleder meg :)

Sparer penger til turen allerede nå, samt laget meg fotoliste over hva jeg trenger (ønsker) til en sånn tur :)

Jeg vil absolutt anbefale høst! På våren kan du lett rote deg opp i regntiden, og det er ikke noen kjempejubel sånn egentlig. September er min favorittperiode der nede - i tillegg til November-mars :) Årstidene er motsatt av her, men sant... På deres vinter er det 23 grader istedenfor 27 liksom, sååå... :lol:

...og fotolisten? Den er kort og grei - du trenger ALT! Haha! Jeg føler alltid jeg mangler noe når jeg sitter der, såå... Kjøp i vei! ;)

En god zoom-linse MÅ du hvertfall ha på safari!

Skrevet

Vilvilvilvilvil! som vi har snakket om tidligere. Men blir litt vrient foreløpig, men skal absolutt spare og planglegge og drømme. :D

Og seriøst, vaksinene er virkelig ingen hindring! To stikk i armen og vips ferdig.

(sanseløs fyll kurerer eventuell sprøyteskrekk :lol: )

Skrevet

Vilvilvilvilvil! som vi har snakket om tidligere. Men blir litt vrient foreløpig, men skal absolutt spare og planglegge og drømme. :D

Og seriøst, vaksinene er virkelig ingen hindring! To stikk i armen og vips ferdig.

(sanseløs fyll kurerer eventuell sprøyteskrekk :lol: )

Spar, spar, spar - og bli med :D

...og sanseløst flatfyll kurer alt! Jeg er på min et-eller-annetende cider nå, og gruer meg NESTEN ikke til den nærmere 20 timer lange reisen jeg skal ut på om et par små timer :lol:

Skrevet

Herregud jeg vil! En gang skal jeg være med på dette altså! :D Har noen venner og som ville syntes dette var midt i blinken, så dette må settes på listen over ting som skal gjøres i fremtiden :D

Skrevet

Drømmereisen jo! Er dette tilbudet noe som kommer til å være tilgjengelig etter høst 2013 også? :P

For om jeg skal ha mulighet til å være med på noe som dette er det en del som må på plass, og hvor lang tid det kommer til å ta er uvisst for øyeblikket..

  • 2 months later...
Skrevet

Jeg har så lyst! Skal spare hardt og intenst det neste året! Du kan jo skrive meg opp som en kanskje? Det kommer jo litt ann på studier på det tidspunktet, og hundepass. Men jeg har definitivt lyst!

Skrevet

Jeg er millimeter fra å skrike JA, må bare sjekke opp litt på den økonomiske biten først. Finnes det en kanskje-liste?

Edit: Vi blir såfall 2 som kommer herifra :)

Edit2: Når må man gi svar?

Skrevet

Jeg har så lyst! Skal spare hardt og intenst det neste året! Du kan jo skrive meg opp som en kanskje? Det kommer jo litt ann på studier på det tidspunktet, og hundepass. Men jeg har definitivt lyst!

Jeg er millimeter fra å skrike JA, må bare sjekke opp litt på den økonomiske biten først. Finnes det en kanskje-liste?

Edit: Vi blir såfall 2 som kommer herifra :)

Edit2: Når må man gi svar?

Send PM til Pia er nok en god start til dere begge ;)

JEG SKAL har jeg bestemt meg for så :frantics: må bare spare :whistle:

Skrevet

Vi planlegg tur til Afrika no til vinteren. Desse turane dine er desverre litt langt nord for oss, då det er Botswana som er vårt hovudmål. Men det er eit fantastisk kontinent, som du seier :ahappy: .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...