Gå til innhold
Hundesonen.no

DogShow Miskolc 7-8. April 2012


MaritaS
 Share

Recommended Posts

Nei, jeg regner ikke med at det er noen flere som skal :P Men jeg måtte bare lage en liten "Marita gleder seg"-tråd.

Lørdag:

International utstilling med dommer Erdös László. To shibaer påmeldt, er spent å se hvem den andre er.

National utstilling med dommer Dagmar Klein. Fortsatt to shibaer. På denne og neste skal vi menge oss med akitaene og de amerikanske akitaene, det blir gøy :)

Søndag:

International utstilling med dommer Vladimir Piskay. Fortsatt to shibaer (vedde mye på at det er den samme som på de to andre utstillingene?).

Kuma (eller aller helst mamman hans..) gruer seg litt til å reise med tog fordi lokaltog i Ungarn er noe herk, men skal bli gøy å se hva Ungarns fjerde største by har å by på.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har vi vært på utstilling.

Erdös Laszló gav oss cac og en cacib,

Dagmar Klein gav oss cac

Vladimir Piskay gav oss cac og cacib

Den andre shibaen, en sesam tispe ble bir alle gangene. Dommerne sa det var pga bedre proporsjoner, noe jeg er enig i, hun var hawt stuff. Selv om hun var lekker ble hun desverre ikke plassert i gruppa på noen av utstillingene. De hadde også en nydelig b/t valp som var med som moral support.

Kom hjem med en fin pokal med ordene "Hungária Champion" på, så storfornøyd med det.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er da Hunch? Tre cac + pokal med Hungarian Champion tilsier det :P

Haha, det har du helt rett i! :lol: Kan ikke telle helt, nemlig. Heter det forresten HUNCH? :teehe: Og er certene hvilende i Ungarn? Det får vi håpe, siden Kuma enda ikke er 2 år.

Mariiitaaa! Dette må du finne ut av! :lol: Og husk å sende inn et av resultatene til Eirik for årskonkurransen. Ett utenlandsk teller nemlig med om en vil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, det har du helt rett i! :lol: Kan ikke telle helt, nemlig. Heter det forresten HUNCH? :teehe: Og er certene hvilende i Ungarn? Det får vi håpe, siden Kuma enda ikke er 2 år.

Mariiitaaa! Dette må du finne ut av! :lol: Og husk å sende inn et av resultatene til Eirik for årskonkurransen. Ett utenlandsk teller nemlig med om en vil.

Eeeeeeeeeen, toooooooooooooo, treeeeeeeeeeee, fiiiiiiiiiire, feeeeeeeeeem osv :lol:

Muligens junior champ? Eller så kan man bli champ før to år i Ungarn?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utstillingen var litt special case og man fikk tittelen etter tre CACer og uten tidsbegrensning.

Leste på nettstedet til ungarske kennelklubben når jeg kom hjem og der stod det ingenting om aldersbegrensninger, bare at tittelen kunne gå til de i intermediate og open class. Han mannen som sjekket arkene mine sa heller ingenting om det (han sjekket om Kuma skulle få junior champ eller champ og gav oss champ).. så krysser fingrene for at de ikke har gjort noe feil og at jeg får fint brev i postkassen om litt :D

Feirer litt, men tør ikke dra den heeeeeelt ut i tilfelle det viser seg å være feil, i så fall så krysser vi fingrene for hvilende.. for nå er det strengt tatt bare ei uke før han er to år :P

edit:

Her er det som står på Ungarske Kennelklubben:

For breeds which do not have to take the working exam: four CAC titles, won in Intermediate, Open or Working Class at shows held in Hungary, organized by MEOE, awarded by at least three different judges. Two of the 4 CAC titles should be won at an international or club show. At least one year and one day should pass between the dates when the first and the last CAC are won.

Ustillingen hadde spesielle regler, så man trengte bare tre cac, og det står jo ingenting om alder i utsnittet her... *håpe, håpe*

Endret av MaritaS
  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...