Gå til innhold
Hundesonen.no

Konkurransetrening lydighet?


Recommended Posts

Skrevet

Hallo, dere må ikke ha så høy terskel for å bli med, da. Er jo bare for gøy - det er lov å ta så mange eller få øvelser man vil og belønne så mye man vil. ;)

Ellers kjenner jeg at jeg er skikkelig rusten på fine treningssteder i Trondheim. Hmm. Er det noe på Leangen, kanskje? Grusbanen ved siden av skøytebanen, for eksempel?

Leangen ved skøytebanen feks ja, eller parkeringa til travbanen, ved statoil bygget på rotvoll eller ved nidarøhallen, feks :)
  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hallo, dere må ikke ha så høy terskel for å bli med, da. Er jo bare for gøy - det er lov å ta så mange eller få øvelser man vil og belønne så mye man vil. Ellers kjenner jeg at jeg er skikkelig

Enig

Men skal vi si førstkommende lørdag, altså 31. mars? Det virker som om vi var en del som kunne da? Det er jo fullt mulig å ta det flere helger selvfølgelig, men av rent egoistiske grunner syns jeg det

Skrevet

Hva med Breidablikk Skole? Ved kunstgressbanen der er det jo en asfaltert fotballbane, og det er sikkert lite forstyrrelser der. Ligger litt unna trafikk også. Vet ikke hvordan det er der i påska, men ser for meg det er stille tidlig på en rød dag.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Marinen/Festningen? Plenty forstyrrelser iallefall...

Nja, poenget er ikke mest mulig forstyrrelse. Poenget er å trene på konkurransesituasjonen med de forstyrrelsene du får der, men ikke vanskligere enn at de som ikke er startklare også kan få utbytte av det :) Ukontrollerte hunder som leker og løper løs rundt er ikke god forstyrrelse.

Hallo, dere må ikke ha så høy terskel for å bli med, da. Er jo bare for gøy - det er lov å ta så mange eller få øvelser man vil og belønne så mye man vil. ;)

Ellers kjenner jeg at jeg er skikkelig rusten på fine treningssteder i Trondheim. Hmm. Er det noe på Leangen, kanskje? Grusbanen ved siden av skøytebanen, for eksempel?

Kanskje på Leangen ja. Der er vi vel ikke i veien for noen? Jeg har ikke vært bortpå der, men det høres jo greit ut :)

Nei, man trenger ikke være startklare for å være med. Bare tull å ha så høy terskel for å være med :)Har dere noen øvelser som sitter, trenger ikke være fullstendige øvelser engang, så hiv dere med! Det trenger ikke gjøres vanskligere enn dere er klare for. Det er fin trening at første møte med en ring og kommandant (som man ikke trenger å følge) er med belønning og litt uhøytidlig. Poenget er jo å ha det moro i en konkurransesetting!

Skrevet

Vi blir gjerne med på denne typen trening. Vi kan i påskeuka til og med tirsdag 3. april. Er borte alle helligdagene. Er også borte helga etter påske (14-15 april). Men håper det kan blir enda flere treninger av denne typen fremover, så søndag 22 april hadde vært supert.

Skrevet

Men skal vi si førstkommende lørdag, altså 31. mars? Det virker som om vi var en del som kunne da? Det er jo fullt mulig å ta det flere helger selvfølgelig, men av rent egoistiske grunner syns jeg det hadde vært fint å få til en trening i løpet av påska, altså. :aww:

31. mars

10-11-tiden?

Skal vi ta det på grusbanen ved siden av skøytebanen på Leangen? Det er ikke parkeringsplass helt inntil der da, det er det eneste negative. Men jeg kommer ikke på så innmari mange andre alternativ hvor det er grus eller gress, hvor vi ikke trenger å styre med å spørre om tillatelse til å bruke stedet og hvor vi ikke blir overstrømmet av folk som skal ut på skogstur. Hvis det er noen som tilfeldigvis er i nærheten av og til, kunne vedkommende kanskje sjekket at de ikke plutselig har hatt hockeybane der i vinter som det ligger igjen isrester av. Eventuelt kan jeg kanskje få mamma til å kjøre innom og sjekke en dag på vei hjem fra jobb, men jeg tror et hundemenneske er flinkere enn henne til å vurdere om det er fint å trene hund der. :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg må dessverre melde pass til førstkommende lørdag, det blir til at laget jeg skal være på i årets tollerlagkamp (jakt) skal ha første samling da, både med trening og for å legge en "slagplan" for treningene fremover. Håper jeg får til å være med ved en senere anledning!

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Kl 10 hadde passa fint :) Og Leangen høres helt greit ut ja. Jeg har ikke vært inne ved Leangen før, men jeg skjønner hvor dere mener når jeg kjører inn der?

Jeg kan ta med apportbukker, hinder, rute osv, men jeg har ikke neseprøver. Er det noen som har det (ca 2x2x10 cm listbiter)? Og ringbånd? Om noen skal trene apportdirigering må noen ta med en apportbukk til (eller jeg kan reparere den siste jeg har :P ).

Ikke være redde for å trene da folkens! Alt gjøres på det nivået man er på og dere trenger ikke gå hele, ferdige øvelser en gang. Det er moro og trening på situasjonen som er poenget :)

Skrevet

Varga har løpetid, blir det dumt og ta med henne da eller er det god trening? (for deres hunder altså) Viss ikke kan jeg jo leke forstyrrelse med brøledyret også :)

Skrevet

Jeg jobber til 15 på Lørdag så da må jeg stå over denne gangen. Men et lite tips, ved travbanen er det jo en diger parkeringsplass med grus og der er det alltid god plass (så lenge det ikke er travløp da).

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Varga har løpetid, blir det dumt og ta med henne da eller er det god trening? (for deres hunder altså) Viss ikke kan jeg jo leke forstyrrelse med brøledyret også :)

Kan du ikke bare gå sist? At det er ei løpetispe til stede gjør vel ingen ting?

Skrevet

Jeg tror jeg kommer! Hovedsaklig forstyrrelse, for vi kan ingenting om LP, men det skader jo ikke å se på og lære, og teste ut hvordan dyret tar de kommandoene vi har inne i den settingen :)

Skrevet

Kl 10 hadde passa fint :) Og Leangen høres helt greit ut ja. Jeg har ikke vært inne ved Leangen før, men jeg skjønner hvor dere mener når jeg kjører inn der?

Jeg kan ta med apportbukker, hinder, rute osv, men jeg har ikke neseprøver. Er det noen som har det (ca 2x2x10 cm listbiter)? Og ringbånd? Om noen skal trene apportdirigering må noen ta med en apportbukk til (eller jeg kan reparere den siste jeg har :P ).

Ikke være redde for å trene da folkens! Alt gjøres på det nivået man er på og dere trenger ikke gå hele, ferdige øvelser en gang. Det er moro og trening på situasjonen som er poenget :)

Plukk oss opp? Har ekstra stol om noen trenger :)

Skrevet

Men da er vi i alle fall noen som er med? Så hvis jeg tropper opp her i morgen klokka ti kan jeg forvente å finne et par andre der også?

Jeg sjekker innom her i kveld for å se om det plutselig blir avlyst, men håper så mange som mulig blir med. Terskelen for å være med og trene er IKKE høy! Jeg har trent helt grusomt lite med Tinka de siste månedene, så vi har ikke stort å bidra med vi heller, altså. ;)

Guest Snusmumrikk
Skrevet (endret)

Jeg dukker også opp, så da er vi i hvertfall to stk :P Om det ikke blir flere kan vi jo bare ta en trening med litt konkurransepreg og kommandering :) Jeg har ikke ringbånd eller neseprøvepinner, men som sakt det meste annet.

Edit:

Så ikke denne jeg:

Plukk oss opp? Har ekstra stol om noen trenger :)

Det kan jeg. Kvart på 10?

Endret av Snusmumrikk
Skrevet

Det kan jeg. Kvart på 10?

Dealio. Og da skal jeg jammen troppe opp i ringen og prøve meg på GDspesialen sitt program med mine :lol: Prepare to laugh :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...