Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Varga får dele tråd med Vims to blir for mye styr :P

Så langt så liker jeg nykomlingen veldig godt, hun bærer litt preg av at det er mye nytt og at hun antagelig ikke har vært så veldig mye utenfor den stille og rolige landsbygda hun kommer fra, men det virker som hun har et godt genetisk utgangspunkt og jeg tror hun kommer til å bli veldig bra :) Overaskende enkel inne så langt, hun er veldig aktiv, men ikke stresset, og flink til å leke seg selv (stort sett med det hun får lov til å leke med/tygge på) så jeg slipper å bli så sliten :P Hun har destruktive tendenser, men stort sett går det utover hennes egne leker og det er lett og avlede henne om hun skulle finne på noe annet, fin lek og kamplyst og veldig pen :) Det mest krevende er egentlig og følge med tissingen, fordi hun er så aktiv så er det litt vanskelig og legge merke til når hun gir tegn til å må på do og hun drikker hele tiden noe som spesielt i kombo med så mye aktivitet gjør at hun må på do ganske ofte, men vi får vell noen rutiner på det snart begge to, i mellomtiden får det ligge puppy pads rundt om kring i tilfelle uhell. Litt kjedelig med gammelt tregulv og valpetiss, det er så vanskelig og få det skikkelig rent igjen.

10491265_10155244961865074_7347383201777

10985511_10155244962525074_1315960432402

10629242_10155244963285074_6132210441040

Hun kan heldigvis sove litt innimellom også :)

10987319_10155244964225074_7564882505147

10994160_10155244962710074_5217260553759

  • Like 17
  • Svar 382
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Varga får dele tråd med Vims to blir for mye styr Så langt så liker jeg nykomlingen veldig godt, hun bærer litt preg av at det er mye nytt og at hun antagelig ikke har vært så veldig mye utenfor de

I dag er Taiga 3 år    

Et par bilder (fotograf @Tonje ) Skikkelig turgjeng

Posted Images

Skrevet

Så søt Vims er! :wub: Hva synes Varga om det nye familiemedlemmet da? Har du noen spesielle planer for den unge håpefulle? :ahappy:

Varga tar det veldig bra, hun er jo litt sær på noen ting, og det er hun nå også, men hun er mer tålmodig enn vanlig og sier ifra penere enn vanlig når det er noe hun ikke liker. Og valpen er flink til å ta hintene stort sett. Regner med det går seg til enda mer ettehvert, varga bruker ihvertfall og bli mye bedre når hun blir kjent og trygg, da går nesten alt bra :) Får finne noen andre lekekamerater til Vims blir litt større og Varga blir tryggere, nå vil hun ikke leke så mye(men hun vil gjerne leke mye med andre hun kjenner godt så det tar seg nok opp) og vims synes hun blir litt skummel når hun begynner. Varga er nok litt oppgitt enda, men jeg vet hun setter pris på å få selskap hun også etterhvert som hun blir vant til å ha noen andre her hele tiden. Jeg merker at hun savner noen, spesielt når vi er ute på tur alene. Hun er jo oppvokst med masse hunder der hun kom fra og jeg hadde jo en til en stund etter hun kom hit.

Vi har masse planer, men litt usikker enda på hvordan det blir i praksis. Jeg tenker å ha IPO og redning som hovedfokus, evt en av dem, sannsynligvis ipo, om det viser seg og bli for mye med begge. Det er jo to ting som begge krever mye tid og jobb og begge klubbene har treningsdager på samme dagene, så vi får se. LP kommer vi til og pusle litt med sånn det passer og når vi vil, og bruks skal vi prøve oss litt på, men det blir jo også mye det samme som nrh treningen :)

  • Like 4
Skrevet

Åååh, du må skrive litt om forskjellene mellom hollender og malle! :ahappy:

Gratulerer så mye med valp :)

Samme tenkte jeg.

Grattis med herlig og heftig valp. :) Håper du skriver masse om henne videre fremover.

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer! Håper hun blir alt du ønsker deg :)

Takk :flowers:

Åååh, du må skrive litt om forskjellene mellom hollender og malle! :ahappy:

Gratulerer så mye med valp :)

Samme tenkte jeg.

Grattis med herlig og heftig valp. :) Håper du skriver masse om henne videre fremover.

Jeg vet egentlig ikke så mye om forskjellene, i mitt hode er de mye det samme, men det er jo en del forskjeller på forskjellige individer og linjer i begge rasene. Og siden Varga egentlig ikke er så veldig typisk malle så har jeg ikke så mye å sammenligne med heller :P

Skrevet
10629242_10155244963285074_6132210441040
Så herlige flaggermusører :wub: Blir spennende å høre om treningen deres, håper du vil dele masse masse bilder og fortelle :)
  • Like 2
Skrevet

Så herlige flaggermusører :wub: Blir spennende å høre om treningen deres, håper du vil dele masse masse bilder og fortelle :)

Ja, jeg digger ørene :) Det er planen ihvertfall :)

Gratulerer så masse med nydelige Vims! :wub: Det blir spennende å følge dere!

Liiiitt misunnelig, for hun blir nok knall å trene med :drool:

Takk :) Det tror jeg også, gleder meg til og komme igang :)

  • Like 1
Skrevet

Det er de villeste ørene jeg har sett! :lol:

Dette blir spennende, gratulerer med å endelig ha fått henne hjem! Jentene og jeg fikk forbi en stram og lekker og skikelig mørk malledame i dag, og da tenkte jeg på dere og på hvor lekker Vims kommer til å bli når hun blir stor. Forhåpentligvis blir hun ganske vass å trene med også. ;) Synes hollenderne er utrolig flotte med den tigra pelsen.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...