Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fikk tatt litt bilder av gærningene som raste rundt i går, og fant ut at småtrollene måtte få en liten bildetråd:

Vi starter med en liten vårsang, Jolie til venstre, Nemi til høyre:

6844032486_c47d6814e6_z.jpg

Nemi synger solo:

6990157449_a7ef1e87bb_o.jpg

Og alltid tid for en liten dans:

6990157539_44bbb5786d_o.jpg

Belgisk vals:

6990157613_eb8b828a3c_o.jpg

Goofball ;)

6844032812_32d5ee5ff7_o.jpg

Hva som skjer når jeg ber dem posere..:

6844032972_332c1b916a_o.jpg

Flyvende tervtøtter:

6844032896_5f9dd3de79_o.jpg

Jolie i svevet, og lurer på om ikke Luno angrer på at han la seg ned :P :

6990157955_83be6fdc92_z.jpg

Beina i bakken er overvurdert ;)

6990158071_4cc735beb3_o.jpg

Ikke sant Jolie AKA Kung Fu Belger :lol:

6844033264_f7bfe0b27c_o.jpg

6844033434_8110ed26c9_o.jpg

Jolie, kan posere når hun vil :wub:

6844033506_eaab03fca1_z.jpg

Og som alltid, viktig å avslutte med en god latter :whistle:

6990158515_1ee5c53a52_o.jpg

  • Like 4
Skrevet

Det er vanskelig å si at de er vakre utfra bildene, men herlige er de hvertfall :P Og typisk belgere :wub:

Skjønner overhodet ikke hva du mener, de ser da sååå lekre ut der de holder på å vrenge leppene rundt halve hodet :whistle::lol: Og tusen takk, det er noe med de fullstendig tullete belgerdyrene ja :wub:

HAhaha så herlige også så geniale bilder. Fikk en god latter nå ja. Mange blinkskudd her, men det siste er bare genialt

Tusen takk! :D Er stort sett fryktelig vanskelig å være i dårlig humør med de tre små klovnene i nærheten :ahappy:

Guest Yellow
Skrevet

6844033506_eaab03fca1_z.jpg

Ååh, elsker slike smale "langsnute"-ansikt som belgere bl.a har, utrolig vakre øyne. :wub:

Skrevet

Belgerlek :heart:

De er bare søte klovner de *savne*

Ja det er noe med de rare belgerdyrene, de kryper godt inn i hjerteroten.. Husker godt hvordan det var da jeg mistet gamlemor og var uten, men veldig godt du har lille søte krølledyret :heart:

Ååh, elsker slike smale "langsnute"-ansikt som belgere bl.a har, utrolig vakre øyne. :wub:

Tusen takk! :ahappy:

Herlige bilder. :lol: Kung-fu-belger :lol:

Multitalent :innocent:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Herlige belgertroll :wub:

Tusen takk :D

Skrevet

Fikk tatt litt bilder av gærningene som raste rundt i går, og fant ut at småtrollene måtte få en liten bildetråd:

Vi starter med en liten vårsang, Jolie til venstre, Nemi til høyre:

Jolie i svevet, og lurer på om ikke Luno angrer på at han la seg ned :P :

6990157955_83be6fdc92_z.jpg

Jolie, kan posere når hun vil :wub:

6844033506_eaab03fca1_z.jpg

Jeg har jo egentlig ikke lov til å kommentere, som oppdretter og deleier av denne vakre skapningen :wub:;)

Men jeg kjenner jo igjen en del av moves'ene her.... Er liksom en rød tråd som går igjennom enkelte av hundene mine og så langt fra oppdrettet mitt.... *fnis* :ike:

Skrevet

Ah disse belgerne altså :wub: Super bilder!

Tusen takk :ahappy:

:lol: :lol: :lol:

Er ikke rart man gjerne vil ha flere når man først har fått øynene opp for belgerne. :ahappy: Knallmorsomme bilder! :D

Ja om man først faller for rasen så er det gjort tror jeg :wub: Og tusen takk!

Haha, jeg døøør av kung-fu-bildet! :lol: Hva SKJER med høyre bakbein sånn rett ut i været?!? :D

Det er du ikke den eneste som har lurt på :lol: Luno går jo under kallenavnet Kung Fu Panda (trappescenen i første film minner mistenkelig om ham når han skal opp i sofaer eller inn i biler..) så jeg tenker noe må ha smittet over på fjollen :lol:

Fiiine..! :D Vil ha belger.... :wub:

for noen herlige bilder!

og gode bildetekster.

Herlige bilder :ahappy:

Hahahaha, råkule bilder :D

Tusen takk! :ahappy:

Jeg har jo egentlig ikke lov til å kommentere, som oppdretter og deleier av denne vakre skapningen :wub:;)

Men jeg kjenner jo igjen en del av moves'ene her.... Er liksom en rød tråd som går igjennom enkelte av hundene mine og så langt fra oppdrettet mitt.... *fnis* :ike:

Det er lov å være "biased", det er du isåfall ikke den eneste som er ang. lilletøtten :P Hun er herlig.. Og strengt tatt sklir hun rett inn i galehuset, jeg har fortsatt Lunos gartnersprell ferskt i minnet *fnis*

  • Like 1
Skrevet

Det er lov å være "biased", det er du isåfall ikke den eneste som er ang. lilletøtten :P Hun er herlig.. Og strengt tatt sklir hun rett inn i galehuset, jeg har fortsatt Lunos gartnersprell ferskt i minnet *fnis*

Ja, du visste jo hva du gikk til når du fikk deg en Roma-datter *fnis*

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...