Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

2 1/2 uke igjen til termin! herreguuuuud, og fort tiden går!

Tok nytt oppstillingsbilde av henne idag. Hun har begynt og legge endel på seg, og har vokst flere cm rundt magen, men det syns jo ikke på bildet pga all pelsen hennes :P men det ER en fin mage under der :)

485213_10150705838341008_526651007_9618227_1497702966_n.jpg

Å! jeg må jo ta magebilde også! :wub:

  • Like 1
  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag, 30 april, har vi vært hos dyrlegen og tatt en ultralyd. Magefølelsen har sagt at hun er drektig, men for og tilfredsstille min vanvittige nyskjerrighet, så tok vi turen dit. Dyrlegen så tydel

Tusen takk alle sammen Har jeg vært såå dårlig på og skjule forholdet til Mais og Rebus altså? men ja, de er jo kjærester bilde fra første møte mellom Maja og Rebus. Kjærlighet ved første blik

Nå har Maisen vært på to vellykkede dater med Rebus! En på Søndag og en i går. Alt gikk kjempe bra og det ble to fine paringer Så nå krysser vi alle fingre for at det blir mini-maiser og mini-rebu

  • 3 weeks later...
Skrevet

Og idag var den store dagen!

Hun var rolig og fin når jeg dro hjemmefra rett før halv ti i dag tidlig, for og hjelpe hundeklubben med valpeshow og rally-lp stevne. Bestemor var Maise-passer. Rett over ti fikk jeg telefon fra bestemor, som syntes at Maja stresset fælt. Hun var rastløs, pesete og ville ikke ha maten sin. Da var det jo bare og hive seg i bilen og kjøre hjem igjen.

Kom hjem i 11 tiden til en tydelig stressa Mais-unge, som ble veldig glad for og se mamman sin igjen :)

12.35 kom første valpen.

En tricolor tispe som veide 191 gram. 16 minutter senere kom valp nummer to, en sobel hanne på 159 gram.

Begge valpene virker friske og livlige, og Maja nyter tilværelsen som mor :wub:

578143_10150764289776008_526651007_9660768_88429091_n.jpg9 dager før fødsel:)

545819_10150786258131008_526651007_9709931_1678170784_n.jpg

rett før fødsel.

485880_10150787131356008_526651007_9711982_964448273_n.jpg

valp nr 1, Anthea Aella, tricolor tispe, 191 g.

544881_10150787138306008_526651007_9711996_152380989_n.jpg

valp nr 2, Aino Apollon, sobel hanne, 159 g.

  • Like 3
Skrevet

tusen takk alle sammen! det er fremdeles bare fryd og gammen her, selv om Maisen lurer litt på hvorfor ikke vi sitter ved siden av valpekassa og sier hun er søt, hele dagen. Hun koser seg veldig med valpene sine, men kjeder seg fælt når de sover :P

nå driver jeg og legger inn bilder som er tatt med speilrefleksen. Litt bedre kvalitet enn mobilbilder! :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

På Lørdag ble valpene en uke! Tiden går jo så fort!

Begge to har doblet vekta og litt til, så de spiser og vokser til den store gullmedalje :)

Begynner også og se litt forskjell i personligheten på dem. Det kom spesielt godt frem når vi klipte klør for første gang i går.

Tispa var veldig snill og medgjørlig, men gutten vrei seg rundt som en liten ål, og kjempet alt han kunne. Og jeg ble litt overrasket over hvor mye styrke det er i en så liten kropp. Men vi fikk det da til til slutt :)

1 ukes bilder

Anthea Aella "Ella"

401689_10150804528691008_1574659167_n.jpg

Aino Apollon "forslag til kallenavn mottas med takk"

579403_10150803411286008_172757358_n.jpg

Skrevet

Har tenkt på både Aino, Ino og Pollo, men Pollen var ny :P hadde igrunn passet nå, for blandt annet bilen min har skifet farge fra mørk blå til gul, pga pollen :P

Hmm... Jeg heller igrunn mot Aino. Han ser liksom ikke ut som en Pollo :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...