Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 635
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Annet navn; Du vet du har sittet for lenge på sonen når du kan svare på disse spørsmålene

For en kaostråd!

Google translate er morsom liksom.... Håp = надеяться :lol: Det sa meg jo himla mye liksom *ler*

Skrevet

Hihi

Hm. Marie kan få stille spørsmål for meg, siden hun har et klart og jeg har hatt en del spørsmål nå :P

Wee :ahappy:

Hvilken sonis som var aktiv tidligere hadde mye kunnskap / skrev mye om fôring, og hvilken hunderase hadde hun?

Guest Gråtass
Skrevet

Hint to, Brukeren er ikke lenger aktiv under det nicket :) Men, nicket finnes enda i medlemsregisteret. Hunden som ble omplassert var en voksen blandingshannhund.

Hun heter Line og bor på nesodden, men husker ikke nicket. Hun hadde rottweiler selv og drev et lite oppdrett... (Ble "beskyldt" i ettertid for å være venninde/samarbeidspartner med AS)

Skrevet

Hun heter Line og bor på nesodden, men husker ikke nicket. Hun hadde rottweiler selv og drev et lite oppdrett... (Ble "beskyldt" i ettertid for å være venninde/samarbeidspartner med AS)

Korrekt! Men gråtass da, jeg spurte jo tross alt etter nicket ! :aww:

Neida, du skal få den selvsagt.

Alucinor!

Guest Gråtass
Skrevet

Korrekt! Men gråtass da, jeg spurte jo tross alt etter nicket ! :aww:

Neida, du skal få den selvsagt.

Alucinor!

Ahhh, det var det. TAkk!

Hvilken sonis som ikke lenger er aktiv, ble utestengt etter store kontroverser, senere tatt inn i varmen og har stor interesse for avionikk?

Guest Gråtass
Skrevet

Ahhh, det var det. TAkk!

Hvilken sonis som ikke lenger er aktiv, ble utestengt etter store kontroverser, senere tatt inn i varmen og har stor interesse for avionikk?

Jeg trekker spørsmålet da vedkommende bruker er slettet fra sonen.

Nytt spørsmål:

Hvilken sonis hadde en rottweiler som var navnesøster med en av mine tidligere hunder og hva var navnet på hunden? HA!

Skrevet (endret)

Hm, altså, nå var det jo et parrallelt forum en stund, der AS var administrator og vel, det var jo ikke så vanskelig, verken her eller der (var jo innom på lånt brukere, bare for å flire. Slem var jeg) å se hvem som var venn med hvem. Nå bryr det ikke meg nevneverdig, men å kalle det rykter er ikke helt riktig, for det var opp i dagen.

Edit: Svarte på noe oppi der. ikke viktig

Endret av ida
Skrevet

Jeg trekker spørsmålet da vedkommende bruker er slettet fra sonen.

Nytt spørsmål:

Hvilken sonis hadde en rottweiler som var navnesøster med en av mine tidligere hunder og hva var navnet på hunden? HA!

BP sin Dilla? Håper jeg ikke husker helt feil her nå, for hun hadde vel en Dilla?

Guest Gråtass
Skrevet

BP sin Dilla? Håper jeg ikke husker helt feil her nå, for hun hadde vel en Dilla?

Helt korrekt!

Skrevet

Hvilken sonis(ikke aktiv lenger så vidt jeg kan se) kom ofte med lange og kloke svar i debatter, men ga seg aldri til kjenne om hvem h*n var i real life?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...