Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 635
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Annet navn; Du vet du har sittet for lenge på sonen når du kan svare på disse spørsmålene

For en kaostråd!

Google translate er morsom liksom.... Håp = надеяться :lol: Det sa meg jo himla mye liksom *ler*

Skrevet

Betty! Nytt spørsmål?

For en kaostråd! :lol:

Er ikke det typisk for soniser da? Begynner å skravle om gode gamle dager og så blir det aldri slutt på skravlingen... :P

(Ser man antall sonisvalper i forhold til totalt antall valper fra oppdrettet så leder i alle fall JeanetteH tror jeg. :lol: )

Skrevet

Neida,det går så fint, så. Hvem har oversikt over sonenvalper? Og gjelder sånne som Rio som går fra sonis til sonis uten å være valp?

Edit: Se, det ordna seg :)

  • Like 2
Skrevet

Neida,det går så fint, så. Hvem har oversikt over sonenvalper. Og gjelder sånne som Rio som går fra sonis til sonis uten å være valp?

Men Rio er jo ikke fra Yodels oppdrett, så han teller vel ikke?

  • Like 1
Skrevet

Åh himmel. Levde alle opp?

Ja, det var jo det verste liksom :lol: Jeg håpet jo liksom på at et par skulle dø litt sånn av seg selv, men neeeida...

  • Like 4
Skrevet

Det spørsmålet om sonenvalper kom vel litt på siden av spørrekonkurransen ...

Sånn ser altså reglene ut (som står i den første postingen):

Spørsmålet skal begynne med: Hvilken sonis var det som ... Den som svarer riktig lager neste spørsmål. Hvis ikke spørsmålstiller svarer rett/galt innen tre timer kan hvem som helst lage nytt spørsmål.

:P

Skrevet (endret)

Vanskelig å finne på spørsmål, ja

Hva het hunden ElinT hadde før Supra.

Edit: det skulle jo begynne med hvilken sonis... Beklager.

Endret av breton
Skrevet

Hmm. Hvilken sonis hadde på seg sandaler under nkk bjerke for noen år tilbake når været var så forferdelig at noen brakk beinet på søla?

Jeanette?

Skrevet

Hmm. Hvilken sonis hadde på seg sandaler under nkk bjerke for noen år tilbake når været var så forferdelig at noen brakk beinet på søla?

Var det JeanetteH?

Skrevet

Hmm. Hvilken sonis hadde på seg sandaler under nkk bjerke for noen år tilbake når været var så forferdelig at noen brakk beinet på søla?

Margrete?

Guest Jonna
Skrevet

Jeanette?

Var det JeanetteH?

:lol: Hvorfor tror dere det er meg :lol:

Jeg var faktisk ikke der det året jeg! Dette var vel 2008/09 om jeg husker rett og da var NM samme helg.

Skrevet

:lol: Hvorfor tror dere det er meg :lol:

Jeg var faktisk ikke der det året jeg! Dette var vel 2008/09 om jeg husker rett og da var NM samme helg.

:lol:

Nei, Ikke Jeanette og såvidt jeg vet ikke Margrethe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...