Gå til innhold
Hundesonen.no

CRUFTS 2012 - starter nå


Shlush
 Share

Recommended Posts

For den som er interessert så starter Crufts 2012 i morgen allerede :) og varer til søndag (tror jeg) :) Så da er det bare å sette seg inn i programmet så kan man se det man vil online.

Alt fra freestyle og agility til utstilling og lydighet! Og noe underholdning underveis :)

Om noen finner direktelink til hvor vi kan se dette online så er det bare å rope ut? Og poste linken her inne :)

http://www.crufts.org.uk/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 777
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

neppe potesår, da må det være alvorlig. Etter hva jeg har forstått er denne vettens oppgave å sjekke at "breeds at risk" har god nok helse. Så jeg tipper at det var et typisk bulldog problem; pustinge

Som den løp er slik de skal løpe, de skal holde km etter km etter km i ørken. Klart man "faller" for showfaktor, men denne salukien hadde et klassisk og vakkert bevegelsesmønster. *måtte bare "forsva

Det må dog være forbanna bittert at en ikke har en runner up som kan ta BIR-posisjonen - kanskje skulle sjekken vært foretatt i god tid før gruppa så en kunne kåre en ny BIR, eller at helsesjekken ble

Det blir gøy :D

Youtubekanalen ligger på forsiden deres, så man trenger ikke gå inn på youtube.

De har egen app og: http://www.crufts.org.uk/cruftsapp :D (men det var jo ikke en helt ordentlig app da :P)

Program for gruppene (siden det alltid er mange som spør hvert år :P Se link for tidspunkt (var ikke lagt ut enda) og andre ting som står på programmet)

Dag 1 http://www.crufts.org.uk/whats-on/day1

TBC Group Judging - Utility & Presentation

TBC Group Judging - Toy & Presentation

Dag 2 http://www.crufts.org.uk/whats-on/day2

TBC Gundog Display - Adrian & Caroline Slater (Kipperidge Gundogs)

TBC Group Judging - Gundog & Presentation

Dag 3 http://www.crufts.org.uk/whats-on/day3

TBC Group Judging - Working & Presentation

TBC Group Judging - Pastoral & Presentation

Dag 4 http://www.crufts.org.uk/whats-on/day4

TBC Group Judging - Terrier & Presentation

TBC Group Judging - Hound & Presentation

TBC Interval

TBC Heelwork to Music

TBC Friends for Life

TBC Best in Show and Presentation

21.00 Programme Ends

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som vet om de filmer rasebedømmelsene?

Tror ikke det dessverre, har hvert fall ikke vært slik tidligere år?

Og jeg gleder meg! Lengter skikkelig tilbake når jeg var der nede med Hugo, som gjorde det veldig bra med en hund han stilte, og det var veldig stas! Neste år får jeg kanskje dratt ned igjen med lille basenji? :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gleder meg, sitter klistret til fb for resultater og klistra når gruppa går på fredag :D :D

Mange kjente som skal bort å konkurrere, så super spennende! Skulle gjerne tatt en tur for å se på, men det får bli neste år heller ;)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hoppet tilbake til gundog? Gundog går jo i morgen??

tror ho mener unghundene

Jepp, mente unghundene som hadde finalen idag. Ikke egentlig "crufts" hunder med kåringen av den årets beste unghund som har kvalifisert seg på andre britiske utstillinger 6-18mnd

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...