Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I påsken kommer den nye valpen vår. Hun er en Siberian Husky, svart/grå og hvit. Svært pen! Trenger litt hjelp til kallenavn, da jeg gjerne vil ha litt spesielle navn, imens min bedre halvdel skal ha alt så seriøst og alvorlig :angry:

Derfor lurer jeg på om dere har noen gode forslag til navn? Hun skal hete Miss Piggy (fra Sesame Stasjon) i stamtavlen, men synes virkelig ikke vi kan gå å si "Piggy" til en hund :w00t:

Forslag mottas med takk :D

Skrevet

Missy blir fort litt søtt for en husky, kanskje? =)

Jeg syns Lobo (spansk for ulv, uttales Låbå) er veldig fint, men for tisper blir det grammatisk korrekt å kalle dem Loba. Syns det er kult også, jeg ;)

Scarpa

Sumac (etter en helt utrolig sanger, Yma Sumac. Huskyene synger vel en del?)

Irri eller Jhiqui (tjenerne til Daenerys i bok-serien A Song of Ice and Fire/tv-serien Game of Thrones)

Skrevet

Hvorfor kan du ikke kalle den for Piggy? Synes det var et kult navn, jeg :bananas:

Vi synes ikke det var så kult :rofl:

Missy blir fort litt søtt for en husky, kanskje? =)

Jeg syns Lobo (spansk for ulv, uttales Låbå) er veldig fint, men for tisper blir det grammatisk korrekt å kalle dem Loba. Syns det er kult også, jeg ;)

Scarpa

Sumac (etter en helt utrolig sanger, Yma Sumac. Huskyene synger vel en del?)

Irri eller Jhiqui (tjenerne til Daenerys i bok-serien A Song of Ice and Fire/tv-serien Game of Thrones)

Missy blir nok litt for søtt ja :lol:

Scarpa var fint da! Og Irri, men tror nok ikke min kjære ville gått med på det .. Hvordan uttales Jhiqui? :w00t:

Skrevet

Jhiqui uttales (i hodet mitt iallefall) som engelsk Jicky. Samme J som for John og James, liksom.

Tror Ayungilak (eller åssen man skriver det?) betyr 'hei' på eskimo-språk. Men det er vel fort litt langt? :P

Skrevet

Mange fine forslag :) Min bedre halvdel sliter litt med å uttale "vanskelige" navn, eller navn med flere "vanskelige" bokstaver etter seg. Han får feks ikke til å si "arn" eller "J" på engelsk uttale. Derfor må det være litt enkle uttalelser på navnene. De vi har heter Stella, Zandra og Skade .. Har litt lyst at den nye valpen skal ha navn som begynner på "Z" eller "S", men det er egentlig ikke så viktig..

Huff.. dette med å finne navn må være det vanskeligste med valp :gaah:

Guest Belgerpia
Skrevet

I påsken kommer den nye valpen vår. Hun er en Siberian Husky, svart/grå og hvit. Svært pen! Trenger litt hjelp til kallenavn, da jeg gjerne vil ha litt spesielle navn, imens min bedre halvdel skal ha alt så seriøst og alvorlig :angry:

Derfor lurer jeg på om dere har noen gode forslag til navn? Hun skal hete Miss Piggy (fra Sesame Stasjon) i stamtavlen, men synes virkelig ikke vi kan gå å si "Piggy" til en hund :w00t:

Forslag mottas med takk :D

Miss Piggy forekommer vel ikke i Sesam stasjon? Miss Piggy er fra Muppetene? The Muppet Show?

Jeg tar høyde for at jeg tar feil altså...

Jeg synes forøvrig godt ei tispe kan hete Lobo, ellers så synes jeg at Luca er fint, Lilo, - jeg er glad i L- navn

Skrevet

Miss Piggy forekommer vel ikke i Sesam stasjon? Miss Piggy er fra Muppetene? The Muppet Show?

Jeg tar høyde for at jeg tar feil altså...

Jeg synes forøvrig godt ei tispe kan hete Lobo, ellers så synes jeg at Luca er fint, Lilo, - jeg er glad i L- navn

Mente å skrive Sesame Street, Miss Piggy er fra Sesame Street. Så vidt jeg vet iallefall :P Kan jo hende jeg tar feil og :P Resten av søsknene heter Kermit, Rizzo, Lady, Janice og gonzo.

Sønnen vår heter Lucas, så det hadde blitt litt feil å kalle valpen Luca. Er ikke det er guttenavn forresten? Kjenner ett par bebisgutter som heter Luca ..

Skrevet
Resten av søsknene heter Kermit, Rizzo, Lady, Janice og gonzo.
Disse er også fra The Muppet show. :P

Ellers likte jeg Sakari!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...