Gå til innhold
Hundesonen.no

"Stor verson" av staffe? + Spm. ang. Dogo Canario


Recommended Posts

Skrevet

Jeg kan vel si med en gang at staffen er feil rase.

De har veldig mye vilje, og når de har bestemt seg for noe blir det som regel slik..

De kan ha høyt aktivitetsnivå, men det varierer veldig.

Pågangsmotet er det ikke noe å si på, det kan bare være litt vel mye noen ganger.

Det sosiale med andre hunder suger de på.

Fokus på fører er ganske individuelt, noen er supre (vi har en staff i Kl. 3 lydighet i dag, og en god del i de lavere klassene..) mens andre egentlig ikke bryr seg så mye.

Det er ikke alle som trenger noe særlig mental stimuli heller, det varierer også en hel del.

Skrevet

Sorry, Elite er det selvsagt.. :)

En i Elite, og noen flere i klassene under :)

For ikke å snakke om alle dem som går agility med lynets hastighet (og til tider ville hyling av fryd, hehe). Det krever også sin andel førerorintering! :)
Skrevet

Jeg synes staffen er ganske førerorientert, jeg. Mulig jeg er litt miljøskadd, men de staffene jeg kjenner og har gått kurs med er veldig opptatt av eieren. Kanskje ikke kjempeglad i LP-pirking, men jeg synes ikke kriteriene L.M. setter opp er feil i forhold til staffe?

Det eneste er sammekjønnsaggresjonen. Det er det jo en del av.

Skrevet

Vil gjerne ha en hund med litt personlighet, så om den bruker bittelitt tid på å gjøre sprell i stedet for å fokusere på meg, er det bare koselig :lol: Samkjønnsaggresjon er jeg derimot litt usikker på.. Vet ikke om ambullen er på samme måte?

Skrevet

det er nok endel samkjønn aggresjon på ambull og. men vet ikke om det er like "ille" der som hos staff.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...