Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På torsdag skal Ana fjerne en kul på brystkassen under venstre framfot. Da fikk jeg var til undersøkelse sist uke fikk jeg spm om jeg ville ha krage eller body. Jeg lurer litt på hva erfaringer dere har til body? jeg tenker jo automatisk at dette blir klamt, og at såret evt. gror saktere.

Jeg har bare prøvd krage til nå, men tenker at hvis body er en fin ting, så hjelper det meg og henne mye ( slipper å dulte borti alt)

Skrevet

Harly gikk med body etter kastreringen, såret grodde helt fint. Irritasjoner var det heller ikke :)

Så lenge body kan brukes, synes jeg det er greiere enn skjerm.

Skrevet

Da huseieren min sin hund ble operert for livmorbetennelse fikk hun body. Den satt ganske løst uten å sitte så løst at den ikke hindret henne i å nå såret. Hun så mye mer komfortabel ut enn noen hund med krave jeg har vært borti hvertfall. :) Ikke irriterte det såret heller. :)

Skrevet

Fjernet tre kuler på voffen min i vinter og han har aldri brukt verken boddy eller skjerm før, men fikk ikke alternativet så ble en skjerm. De første timene krasjet han litt og ble stående å lure, men tok ikke lange tiden før han dro med seg hele skjermen om han satt seg fast og gikk videre som ingenting og brukte skjermen til sin egen fordel. Etter noen dager tok han på seg skjermen selv og nå som han er bra igjen må jeg gjemme vekk skjermen for står den på gulvet løper han bare å stapper hodet oppi. Så jeg har hvertfall ikke opplevd at min hund plages på noe vis av å gå med skjerm. Ikke har det hindret han i møte med hunder og valper heller.

Masse lykke til med opersasjon

Skrevet

Tusen takk for svar! trur jeg går for body, siden hun skal bli med på jobb etterhvert og der er det en del ting som kan falle i gulvet.

Skrevet

Jeg fikk ikke engang spørsmålet om Aiko skulle ha krage eller body da hun blei kastrert, men fordi jeg har to hunder som liker å stelle hverandre, hadde jeg uansett valgt body. Shibaer liker godt å være nakne, men det gikk veldig greit med bodyen, spesielt når jeg sydde den inn så den passa den opptrukne buken. Krage kommer nok aldri til å bli tatt i bruk her i huset med mindre det er eneste alternativ. :)

Lykke til med operasjonen!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...