Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Du må gi tilbakemelding på den, jeg er på leting etter GPS til fjotten min, og lurer på hvordan denne er :-)

Hei tonjek!

Beklager sent svar. Har ikke vært innom her.

Jeg synes den fungerer veldig fint. Rota med installeringen, men det var fordi jeg ikke leste den norske manualen so lå med :-p

Bruker denne som en forsikring. Er ofte på besøk hos søstera mi, og jeg er livredd for at han skal hoppe over gjerdet på eiendommen der. Har forsøkt å feste GPSen til sekken til nevøen min, og har kunnet følge med på hans bevegelser når han går i skogen. Regner med at den vil fungere like fint på en hund :-)

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Sporsele fra Huken.
Lite skeptisk till spännet men den trevliga försäljaren på brukshunden i Oslo sa att det bara var att komma in igen med den om den bråkar så skall hon sy på ett vanligt fäste istället.

Skrevet

post-12602-1433017928,4541_thumb.jpg

Lærkobbel fra Dogman. Virker ganske greit, er spent på om det er bra nok (mykt nok for henda) i lengden. Er jo umulig å finne kobbel som er godt å holde i når udyret drar alle veier.

  • 2 weeks later...
Guest Yellow
Skrevet

Ikke så spennende innkjøp, men dette er det siste. (Pleier å bruke håndklær i hundesengene, tåler mange vask. :lol:)

image.jpg1_zpssatm7cxq.jpg

image.jpg2_zpszg1lrw0t.jpg

Skrevet

Feriepengene mine kom i dag, så da har jeg fått shoppa litt. Både til valpen som kommer, til meg og til Mocca :lol: :

27224_Apportering_till_vardag_och_fest_157519_Draleke_i_sau_med_to_strikkh_ndtak57262_Draleker_til_sm__hunder_med_strikk14620_HelsiTar_Treningsvest__Rosa_1.jpg
60607_FitPAWS_Pods_1.jpg

Treningsvesten ble i rosa, to nye trekk til hundesenger, godbiter, veeldig fin tispetruse til småhunder, bilbelte som du fester i selen og bjørkeoljen som er med i klasse 1 i Nosework. Tror vi har utstyr for en stund :P

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

To reflekskobbel, to reflekstester, et strikk-kobbel, en børste og to halvstrup(en lilla og en sort). Jeg gikk visst også i hooks-fella når de hadde 15% rabatt på alt hundeutstyr :P

Skrevet

Mine siste kjøp er 2 halsbånd fra ebay (har bare fått det ene) og en Oster klosliper. 

82453_1.jpg 

Kan ikke fatte at jeg ikke har kjøpt en klosliper før! Hunden er mer medgjørlig å få trimmet klørene, jeg får tatt klørene sånn at de blir gjevnere og jeg slipper å bomme så han begynner å blø. Jo, og han kan drive å rykke i foten uten at det gjør noe. Jeg er veldig fornøyd med andre ord :D 

Skrevet

Kan ikke fatte at jeg ikke har kjøpt en klosliper før! Hunden er mer medgjørlig å få trimmet klørene, jeg får tatt klørene sånn at de blir gjevnere og jeg slipper å bomme så han begynner å blø. Jo, og han kan drive å rykke i foten uten at det gjør noe. Jeg er veldig fornøyd med andre ord :D 

Lager den mye lyd?

Skrevet (endret)

Det var salg på BT dogsport så da ble det 2 stk nye dog tech treningsvester, en rosa og en lilla.

K9-rosa-vest.jpg

noen flere sporflagg og 2 stk store biteputer til Vims :)

BP2-syntetisk-bomull-350x319.jpg

Endret av Malamuten
  • 3 weeks later...
Skrevet

Ny hodelykt etter at den gamle så langt er forsvunnet etter flytting. Må ut å teste i kveld og er veldig spent, var så utrolig fornøyd med den forrige å håper jeg får det samme i denne lykten. Dyrere lykt med bedre forutsetninger så den burde jo være bra, det var bare noe med helheten på den gamle, ikke bare lysstyrke, men hvordan den lyste opp. Spent. 

Denne gangen ble det denne

9123397042206_1114077_147833_144445_jpg.

  • 1 month later...
Skrevet

Lager litt liv i denne igjen. :)

Ble litt tidlig black friday shopping på meg hos Canider gitt. :P
48829_Regndekken_Hurtta_Pro_Gr_nn_1.png

54342_Hurtta_Pro_Halvstrup_oransje_1.jpg

Også har han et limegrønt varmedekken også som jeg tror skal matche ganske godt med halsbåndet. :) Har beveget meg fra blått til mer jordlige farger. Synes han passer det bedre. :) (Men litt turkis har vi enda dog) 

Veldig på tide med nytt hverdagshalsbånd, har slitt ca hallveis gjennom nylonen på minxdesign halsbåndet sitt. :lol: (Drar litt til tider kan man si, spesielt når man står bundet og ikke er fornøyd med det)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...