Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

1781497_10152065567829690_411220544_n.jp

På bildet er det to ulike bånd, jeg skal ha det til høyre. Er håndvevd av en snill svensk dame, og er i skrivende stund på vei til meg i posten :ahappy:

thumb_Multisele_300_210.jpg

Courtesy of @Krilo :aww: Også på vei i posten til meg nu :)

  • Like 2
Skrevet

1781497_10152065567829690_411220544_n.jp

På bildet er det to ulike bånd, jeg skal ha det til høyre. Er håndvevd av en snill svensk dame, og er i skrivende stund på vei til meg i posten :ahappy:

thumb_Multisele_300_210.jpg

Courtesy of @Krilo :aww: Også på vei i posten til meg nu :)

Passet jo perfekt at du ville kjøpe den nå som jeg fikk ny, da kunne jeg nemlig si til samboer at selene gikk i null :aww: han trenger jo ikke vite at de a) ikke helt gjorde det og b) at kjøpet av den nye resulterte i kjøp av veldig mye mer både da den ble bestilt og i dag når den kom :aww:

  • Like 2
Skrevet

Slike:

279830_3.jpg

Vekter til å ha på bakbeina til Maja for å trene opp muskler. 10 minutter annenhver dag med rundt 6g i hver. (1g pr 1kg)

Slik ser de ut på Maja:

1508522_10152106644949471_672275921_n.jp

Kjøpt hvor?
  • Like 1
Skrevet

Tøybur og refleksvest fra Europris, og Jumbone medium.

Bortsett fra at jeg ikke hadde sjangs til å sette opp buret på egenhånd, er jeg kjempefornøyd!:) Yang sover så mye bedre (og ikke minst lengre) med tak over hodet, så trengte sårt en reiseseng.

post-12863-1393082508,0166_thumb.jpg

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Skrevet (endret)

Tidligere i uken kom en pakke med BOT nettingdekken til Lykke, grisehaler og noe struper.

Nå har vi bestilt en pakke med ny klosaks, sammenleggbar vannskål i silikon og en kong bouncer :)

Oooog! 1 års medlemskap i Bergen Hundehall! :D

Endret av *mokken*
  • Like 3
Skrevet

Vilde fikk sin nye rosa sele og rosa kobbel i dag. Vi dro rett ut på tur, og begge er veldig fornøyde.

Fikk også testa refleksen når jeg klarte å ta et bilde med blitz. Konklusjon: Den funker! :P

post-12238-0-75217900-1393354316_thumb.j

post-12238-0-51218900-1393354321_thumb.j

  • Like 3
Skrevet

Vilde fikk sin nye rosa sele og rosa kobbel i dag. Vi dro rett ut på tur, og begge er veldig fornøyde.

Fikk også testa refleksen når jeg klarte å ta et bilde med blitz. Konklusjon: Den funker! :P

Hvor har du kjøpt det rosa båndet?

*MÅHA*

Skrevet

Er det dette?

http://www.hundeutstyr.no/taukobbel-til-sma-hunder-og-valper-p-689.html

Små hunder, og valper. Hmm. Og 40 kilos schæfer? :ahappy:

Nei, det er dette: http://www.hundeutstyr.no/hurtta-lifeguard-refleksband-p-490.html

Det kjennes ganske slitesterkt ut selv om jeg ikke helt vet hvor mye som skal til for å holde igjen en schefær :P Men vil tro at det skal holde altså :) Men det står på beskrivelsen at det skal tåle store belastninger.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg var og kjøpte litt utstyr i dag til min fremtidige hund, som ikke er født enda..

043077_03.jpg

Denne i begge størrelsene, just in case!

30ti5iu.png

051075_01.jpg

051063_01.jpg

Pluss en blå leke til som jeg ikke finner bilder av!

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...