Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Der har du fått det ja! :) Så kjekt å høre at du er fornøyd, det gjør meg veldig glad. :D

Jeg kommer nok til å bestille fra deg snart også. Du lager masse fint! :D Må bare få råd først... Ikke det at hunden min trenger mer utstyr da men.... :P:whistle:

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Jeg kommer nok til å bestille fra deg snart også. Du lager masse fint! :D Må bare få råd først... Ikke det at hunden min trenger mer utstyr da men.... :P:whistle:

Så kjekt! :) Har på følelsen av at det er få hunder som trenger mer utstyr :whistle:

Oh, nice! :) Hvor langt er det?

Det er 3,5meter :)

Skrevet

Skål og flaskeholdere til bil buret.

De flaskeholderne var helt geniale, tar flasker opp til 1,5 liter.

post-11240-0-14761000-1343468281.jpg

Vifte til bil buret

post-11240-0-17575500-1343468283_thumb.j

Skål til buret hjemme

post-11240-0-91293400-1343468281.jpg

Skrevet

Bruk alt for mye penger på bgb kroker, O-ringer og masse masse paracord, men nå er heldigvis lageret fullt opp for en stund når alt dette kommer, eller det vil si at noe mer tau skal jeg ha men ikke helt med det første trooor jeg. :sweat:

Hvor kjøper du kroker og ringer fra?

Skrevet

Hvor kjøper du kroker og ringer fra?

Jeg har fått tak i kroker og ringer gjennom et familiemedlem som jobber i en bedrift og det er egentlig ikke mulig for privatpersoner eller små firma å kjøpe derfra.

Skrevet

En hundeseng fra Europris, sålangt er bikkja fornøyd i hvert fall :P Den er i skinn, eller mest sannsynlig i falskt skinn og noe fleece. Har et enkelt grått teppe fra biltema oppi også, veldig slitesterkt :)

Skrevet

Back On Track nettingdekken til kållisen.

045557_01.jpg

Kjøledekken til kållisen.

055554_02.jpg

Interball, som fort ble en av favorittene til både Ben og Bliss.

051076_01.jpg

samt maaaasse webbing, pyntebånd, d-ringer, metallspenner, fleece, pels/fuskepels. Så nå er jeg blakk, kan man si :P

Skrevet

Det var skikkelig fint :)

Har også opplevd det med lengden rundt før, det er så dumt med dobbelt rundt :(

Dersom jeg bestiller fra noen som syr halsbåndene selv, så bestiller jeg alltid egen lengde i kommentar feltet, da slipper jeg "dobbelt rundt"

(uff idag var det vanskelig å skrive det jeg skulle si, blir litt rotete..hi hi ;) )

KGrHqZogE9c9GnFh-BPfzZr4oLQ60_3.jpg

72stk...så nå håper jeg noen soniser kanskje vil kjøpe noen, fikk dem super billig (pakke pris) og høsten nermer seg desverre fort :(

Oi, de var kule!!

Kroker får du hvertfall på Biltema. Jeg kjøpte noen der her om dagen, men ringer er jeg ikke sikker på.. Så ikke etter det..

Det er under båtutstyr..

http://www.biltema.n...onteringsdeler/

Men på biltema er de dyre.... Bør finne et sted der man kan bestille maaaaange og få god pris.

Men slik som BGB kroker er blitt svindyre nå :-/

Skrevet

Oi, de var kule!

Men på biltema er de dyre.... Bør finne et sted der man kan bestille maaaaange og få god pris.

Men slik som BGB kroker er blitt svindyre nå :-/

må bare spørre. hva bruker dere disse krokene til? har falt helt ut jeg :icon_redface:

Skrevet

Skulle inn og kjøpe meg en pipeball til og erstatte den andre filla, bare sånn at hundene har noe og svømme etter, men det går jo aldrig slik at jeg bare kjøper en.. Lærer aldrig.

Det ble to slike, i håp om at jeg har funnet en ball de ikke klarer og ødelegge

xcart-1409.jpg

Men de flyter jo ikke så da måtte jeg ha en slik

KongAquaFloatingDogToy.JPG

En slik, siden vi skal på kurs i helga

33de7fdb3721a80a6f2475b16576b6b7_XL.jpg

ei ny snor til den ene kongen jeg hadde fra før som mistet sin, en latexball som jeg tror går i stykker rimelig kjapt men som butikkmannen mente var et godt valg for hunder som ødelegger. Vi får se, den kosta bare 40 kr så jeg kjøpte en. Og et ekstra godt tyggebein, ekte bein med noe kjøtt og greier på, til begge to for og lette samvittigheten min for at langturen lot vente på seg i dag. Og vips så brukte jeg 7 ganger så mye penger som jeg tenkte.. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...