Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Der har du fått det ja! :) Så kjekt å høre at du er fornøyd, det gjør meg veldig glad. :D

Jeg kommer nok til å bestille fra deg snart også. Du lager masse fint! :D Må bare få råd først... Ikke det at hunden min trenger mer utstyr da men.... :P:whistle:

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Jeg kommer nok til å bestille fra deg snart også. Du lager masse fint! :D Må bare få råd først... Ikke det at hunden min trenger mer utstyr da men.... :P:whistle:

Så kjekt! :) Har på følelsen av at det er få hunder som trenger mer utstyr :whistle:

Oh, nice! :) Hvor langt er det?

Det er 3,5meter :)

Skrevet

Skål og flaskeholdere til bil buret.

De flaskeholderne var helt geniale, tar flasker opp til 1,5 liter.

post-11240-0-14761000-1343468281.jpg

Vifte til bil buret

post-11240-0-17575500-1343468283_thumb.j

Skål til buret hjemme

post-11240-0-91293400-1343468281.jpg

Skrevet

Bruk alt for mye penger på bgb kroker, O-ringer og masse masse paracord, men nå er heldigvis lageret fullt opp for en stund når alt dette kommer, eller det vil si at noe mer tau skal jeg ha men ikke helt med det første trooor jeg. :sweat:

Hvor kjøper du kroker og ringer fra?

Skrevet

Hvor kjøper du kroker og ringer fra?

Jeg har fått tak i kroker og ringer gjennom et familiemedlem som jobber i en bedrift og det er egentlig ikke mulig for privatpersoner eller små firma å kjøpe derfra.

Skrevet

En hundeseng fra Europris, sålangt er bikkja fornøyd i hvert fall :P Den er i skinn, eller mest sannsynlig i falskt skinn og noe fleece. Har et enkelt grått teppe fra biltema oppi også, veldig slitesterkt :)

Skrevet

Back On Track nettingdekken til kållisen.

045557_01.jpg

Kjøledekken til kållisen.

055554_02.jpg

Interball, som fort ble en av favorittene til både Ben og Bliss.

051076_01.jpg

samt maaaasse webbing, pyntebånd, d-ringer, metallspenner, fleece, pels/fuskepels. Så nå er jeg blakk, kan man si :P

Skrevet

Det var skikkelig fint :)

Har også opplevd det med lengden rundt før, det er så dumt med dobbelt rundt :(

Dersom jeg bestiller fra noen som syr halsbåndene selv, så bestiller jeg alltid egen lengde i kommentar feltet, da slipper jeg "dobbelt rundt"

(uff idag var det vanskelig å skrive det jeg skulle si, blir litt rotete..hi hi ;) )

KGrHqZogE9c9GnFh-BPfzZr4oLQ60_3.jpg

72stk...så nå håper jeg noen soniser kanskje vil kjøpe noen, fikk dem super billig (pakke pris) og høsten nermer seg desverre fort :(

Oi, de var kule!!

Kroker får du hvertfall på Biltema. Jeg kjøpte noen der her om dagen, men ringer er jeg ikke sikker på.. Så ikke etter det..

Det er under båtutstyr..

http://www.biltema.n...onteringsdeler/

Men på biltema er de dyre.... Bør finne et sted der man kan bestille maaaaange og få god pris.

Men slik som BGB kroker er blitt svindyre nå :-/

Skrevet

Oi, de var kule!

Men på biltema er de dyre.... Bør finne et sted der man kan bestille maaaaange og få god pris.

Men slik som BGB kroker er blitt svindyre nå :-/

må bare spørre. hva bruker dere disse krokene til? har falt helt ut jeg :icon_redface:

Skrevet

Skulle inn og kjøpe meg en pipeball til og erstatte den andre filla, bare sånn at hundene har noe og svømme etter, men det går jo aldrig slik at jeg bare kjøper en.. Lærer aldrig.

Det ble to slike, i håp om at jeg har funnet en ball de ikke klarer og ødelegge

xcart-1409.jpg

Men de flyter jo ikke så da måtte jeg ha en slik

KongAquaFloatingDogToy.JPG

En slik, siden vi skal på kurs i helga

33de7fdb3721a80a6f2475b16576b6b7_XL.jpg

ei ny snor til den ene kongen jeg hadde fra før som mistet sin, en latexball som jeg tror går i stykker rimelig kjapt men som butikkmannen mente var et godt valg for hunder som ødelegger. Vi får se, den kosta bare 40 kr så jeg kjøpte en. Og et ekstra godt tyggebein, ekte bein med noe kjøtt og greier på, til begge to for og lette samvittigheten min for at langturen lot vente på seg i dag. Og vips så brukte jeg 7 ganger så mye penger som jeg tenkte.. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...