Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min mormor vil kvitte seg med en god del gamle gjenstander siden det bare står i veien og hun snart skal flytte fra sitt store hus til leilighet. Jeg har lakt det ut for salg på finn.no. Det er mange hendvendelser og noe er solgt. Jeg har ikke peiling på hva det er verdt og det har ikke hun heller. Er det noen her som har litt kunnskap og som kunne ha fortalt oss ca pris på noen av det?

Her er annonsen: www.finn.no/33217148

Setter pris på alle som har noe å komme med. :)

Skrevet

Jeg ville sjekka hva kista er verdt i alle fall, før jeg solgte den. Vet du hvor gammel den er? Står det årstall kanskje?

Edit: endret et par ord

Skrevet

Ikke at jeg kan noe om det, men vil gjette på at den nazi-bollen kanskje er attraktiv for en samler? Og den kisten ville jeg definitivt tatt endel for.

Hva med å få en brukthandler til å se på det?

Skrevet

Takk skal dere ha. :)

Bollen har jo skade på siden, og den er limt i bunnen, hele veien rundt. Jeg har fått noen hendvendelser på den og har nå sakt ja til et bud på 500kr siden det er en del skader på den.

Kisten har jeg sakt 2500kr i de som har tatt kontakt. Den skal være veldig gammel og den er faktisk veldig fin. Kan virkelig se at den er tatt godt vare på. Skal prøve å få etter noen årstall når jeg går til mormor i kveld.

Jeg vet ikke hvem jeg skal ta kontakt med for å få de til å se på det. Bor i en ganske liten by. Har funnet et firma som driver med antikk men de er 1 time her i fra.

Skrevet

Takk skal dere ha. :)

Bollen har jo skade på siden, og den er limt i bunnen, hele veien rundt. Jeg har fått noen hendvendelser på den og har nå sakt ja til et bud på 500kr siden det er en del skader på den.

Kisten har jeg sakt 2500kr i de som har tatt kontakt. Den skal være veldig gammel og den er faktisk veldig fin. Kan virkelig se at den er tatt godt vare på. Skal prøve å få etter noen årstall når jeg går til mormor i kveld.

Jeg vet ikke hvem jeg skal ta kontakt med for å få de til å se på det. Bor i en ganske liten by. Har funnet et firma som driver med antikk men de er 1 time her i fra.

Jeg ville brukt den timen på å vise kista til noen som har peiling. 2500 hørtes lite ut.

Skrevet

Jeg ser du har rokk og karder. Jeg kjøpte en rokk for etpar år siden på auksjon for 500 kr. Den har noen mangler, men jeg fikk høre etterpå at oppkjøpere ville gitt mer for den. Har hatt den på Finn men ingen respons. (Den blir bare stående uten å bli brukt siden den ikke er helt i stand). Tror nok jeg ville strekt meg til å betalt opp mot 1500 for rokk og karder forutsatt at de kan benyttes. (men akkurat nå har jeg bare ikke råd *rive seg i håret*).

Hva med å spørre noen av de som jobber på folkemuséet?

Red: Kaketina er flott til å frakte kaker i, mye mer standsmessig enn ei Tupperwaretine:)

Ellers bør du jo bare se hva slags bud som kommer inn, den som byr høyest får varen.

Skrevet

Hvis jeg skulle kjøpt den kista, ville jeg ikke heva på øyebrynet av at den kosta 4000-5000 kr. Det er forøvrig en del skrivefeil i teksten under bildene, det ser litt ryddigere ut om dette rettes opp i. :)

Skrevet

Først synes jeg du bør rydde i teksten unnder bildene å det er kanskje greit å legge inn va du ca vil ha for tingene så har folk noe å forhelde seg til, enig i di over at kisten er alt for laft priset til 2500 vil i alle fall forlagt 4000 men tror det er verd å få den verdsatt. Ellers, har ikke my peilig på antikk. Her er min liste på hva jeg ville forlagt for tingene: Bilde 1: Rundt 1000 2: 500 3: 500 6: 300 7: 100 9: 100 10: 100 (den ene ser øderlakt ut) 11: 300-500 12:700 13: 1000 ( vis alle deler er der) 14: 500 15: 300 16: 100 17: 1500-2000 ( vis den er så gammel som den ser ut) 18: 2000 ( ut fra bilde er det vanskelig å si alder og om den er om trekkt) 19: 500

Skrevet

Tusen takk for tips. Skal få ryddet opp i annonsen :)

Ellers så har det vært en antikk mann og sett på tingene og satt eg pris på de.

ingerlise: Jeg ville ha hjelp for jeg ikke har peiling selv, men jeg har tydeligvis litt peilig for prisene dine var langt fra realistiske :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...