Gå til innhold
Hundesonen.no

Westminster dog show - hvem ble BIR i din rase?


Recommended Posts

  • Svar 195
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes det er forferdelig at en slik rase vinner hele sjiten... stygt å si kanskje, men grøss. Dalmatineren gjorde seg forøvrig bedre live en på bilde.

BIR berner ble Alpenspirit's Who's On First "Abbot". En veldig pen hanne, som er sønn av vakre Dillon som oppdretteren min akkurat har inseminert ene tispa si med.

Føler meg kallet til å legge ut italieneren, GCH Everafter's Best Bet Yet, som i USA er i gruppen 'Toy'. Syntes den var veldig fin, kraftig til italiener å være. Tror de generelt er større 'over there

Posted Images

Skrevet

Italiener? Tenkte whippet jeg? Den var flott!

Ja, den ligner mye mer på en whippet enn mange andre italienere jeg har sett. Tror jeg må legge inn bilde på vinneren på italienerutvalget i Norge sin side og høre hva de synes. Selv har jeg veldig lite peiling på rasen, men jeg kikket på den amerikanske iggy-standarden og de oppgir i alle fall samme høyde som i vår standard, -gjennomstitt på 35cm.

  • Like 1
Skrevet

BIR Engelsk springer spaniel:

GCH+CH+WYNMOOR+CHAMPAGNE+SUPERNOVA2.jpg

GCH Wynmoor Champagne Supernova

Jeg liker IKKE den rene showvarianten av springeren. Savner prikkene, og for en pels..

*Edit: La til hundens navn*

Det var noe sånt jeg så for meg, ja. For all del, hunden er pen, men det er ikke en springer.

  • Like 1
Skrevet

Derimot synes jeg den ene hunden som fikk en merit ser ganske interessant ut:

winniebalto.jpg

GCH Huskavarna's Destined To Win

Bare en liten kuriositet: Bildet er fra New York og hundestatuen er av den norskeide huskyen Balto som i 1925 fikk fram livsviktig medisin i Nome, Alaska. Hunden ble megakjendis og det er blitt laget flere filmer om den.

http://www.nrk.no/ny...nmark/1.7932167

Skrevet

Nøyaktig hva syns du er rart med den? Skreller du av den alt overflødig fett og gir den noen gode skogsturer i ulendt terreng, er den faktisk ikke så alt for ulik tispa mi. Bortsett fra at den det er bilde av i denne tråden er hannhund og derfor naturlig nok har et litt mer maskulint og tyngre uttrykk. Men selve beinmassen er ikke særlig mye kraftigere enn på Tinka, og også hun er like lang i ryggen. Labradoren det er bilde av i denne tråden ser jo i aller høyeste grad ut som en labrador (spør du meg, jeg syns det er mange jaktlabradorer som ser helt feil ut også - selv om det er jaktlabrador jeg hadde kjøpt om jeg skulle hatt labrador på nytt), den har bare åtte kilo for mye fett på kroppen. Labradorer skal ha sterk beinmasse og rektangulær kropp, men de skal ikke være feite. (Og du trenger ikke dra til USA for å finne labradorer som ser slik ut.)

8 kg for mye fett må vel sies å gå under "not shown in show condition"?

Skrevet

Ok:) Opplevde at du ikke så noe rart i at den ble BIR :) sorry

Jeg syns det er trist at så feite labradorer er det som vinner i utstillingsringen, men hvis de samme labradorene hadde blitt slanket og fått trent litt syns jeg de hadde blitt fine labradorer. En labrador skal ikke ha benstammen til en mynde, liksom.

Skrevet

Jeg syns det er trist at så feite labradorer er det som vinner i utstillingsringen, men hvis de samme labradorene hadde blitt slanket og fått trent litt syns jeg de hadde blitt fine labradorer. En labrador skal ikke ha benstammen til en mynde, liksom.

Da er vi enige :) Trodde først det var en veteran som kanskje hadde hatt en haug valper,men den der var jo bare tragisk.

Skrevet

Ok:) Opplevde at du ikke så noe rart i at den ble BIR :) sorry

Tror hun ikke syntes det var rart at den vant fordi "alle" utstillingslabradorer er feite. Og ønskes å være det.

Skrevet

Vannhunden har også gått nå. Jeg finner ikke bilde av BIR-hannen, men bare av BIM tispe. Og jeg orker ikke si hva jeg synes engang. Alt med pelsen er i alle fall feil. Overtegnet og i "feil" klipp, med andre ord en amerikansk (portugisisk) vannhund...

http://1.bp.blogspot...1600/show11.jpg

Det er jo vanskelig å si så mye om bygning og sammenlikne med den europeiske fordi de er klippet ulikt, men har det så mye å si da? Synes det er fint når rasene kan klippes til en funksjonell klipp jeg... (joa, utstillingsklippen har en historie som funsjonell i vannarbeid, men så er det ikke så mye vann på utstilling...).

Golden retreiver:

SR15955107.jpg

Også en typisk amerikansk verson. Masse pels i forhold til de vi har her, men i USA er klippen veldig annerledes enn vår. Liker igrunn at de beholder så mye faner, selv om jeg personlig syns det hadde vært upraktisk med så mye pels (men nå har jeg en golden som minner mer om en labbis for tiden :P ). Jeg liker den hannen igrunn jeg. Stor og kraftig, flott farge, godt bygd. Nei, en fin hund syns jeg :)

Oi, den var ulik den vi er vant til å se i utstillingsringen i Norge! Synes ikke den var så ille jeg, bare veldig annerledes!

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Terv:

DN19480902.jpg

GCH Mishaook Lulu At Chateau Blanc HSCs

Litt lite bilde jeg fikk sett på denne pcen, men jeg syns den var fin jeg :) Litt kraftigere snuteparti enn man ofte ser her i Norge (lurer på om bildet lurer meg litt), men her ser jeg mange jeg syns er for snipete også.

Skrevet

Bare en liten kuriositet: Bildet er fra New York og hundestatuen er av den norskeide huskyen Balto som i 1925 fikk fram livsviktig medisin i Nome, Alaska. Hunden ble megakjendis og det er blitt laget flere filmer om den.

http://www.nrk.no/ny...nmark/1.7932167

Det er jeg fullstendig klar over :)

og det er en av grunnene til at jeg valgte nettopp dette bilde av hunden, da jeg fant en del flere ;)

  • 4 weeks later...
Skrevet

DN20555703.jpg

Border Collie

Am Ch Bon-Clyde's Take One

Syns den ser flott ut. Men jeg har ikke peil på show Bordere...

DN24039401.jpg

Shetland Sheepdog

Am Ch MBIS MBISS MBPIS Mystic Ava Gardner

Liker den overhodet ikke. Liker ikke den amerikanse typen Sheltie, de ser rett og slett grusomme ut, og ligner ikke på en Sheltie engang.

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...