Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger desperat hjelp! Plakat til teateroppsetning.


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ikke tid til å sette med inn i lovverk nå mellom gjennomganger og maling av scenegulv kjenner jeg. :P

Men jeg har rett og slett ikke lyst til å skulle printe ut, ramme inn og vifte rundt på ting som ikke er "mitt". Liker ikke å late som :)

Skrevet

Jeg har ikke tid til å sette med inn i lovverk nå mellom gjennomganger og maling av scenegulv kjenner jeg. :P

Men jeg har rett og slett ikke lyst til å skulle printe ut, ramme inn og vifte rundt på ting som ikke er "mitt". Liker ikke å late som :)

Hva har man mødre til? Så lenge du ikke publiserer bildet på nett eller i en avis, eller det er personer på bildet som ikke har gitt sitt samtykke til at du kan bruke det, ser det ut til at du bare kan forsyne deg :)

Åndsverkloven fordrer faktisk at fotografen har brukt mye tid på bildet, slik at det faktisk er et åndsverk (herregud for et ord), noe som skjelden er tilfelle ved fotografier (i motsetning til malerier f.eks).

Skrevet

Det føles allikevel litt rart. Folk har gjort det før meg, men jeg har på en måte ikke lyst til å "lyve", hvis det gir mening. Det er ganske viktig. Plakaten blir hengende på skolens vegg "for alltid", og jeg vil gjerne at det skal være noe litt "personlig". På en måte. :)

Skrevet

Hoho, synes at det var litt gøy å dille med slikt som dette her jeg. Tror jeg må skaffe meg photoshop. :P Er fremdeles overbevist om at det er soniser som klarer få til en hel del bedre resultater enn dette her!

ialol7.jpg

Men om det skal være personlig for deg så må du jo faktisk lage den selv?

  • Like 2
Skrevet

Takk, Powers. Jeg tror jeg også hadde likt veldig godt å dulle med det, om jeg bare hadde tiden til å sitte ned. :)

Ikke sånn, da, ikke personlig for meg liksom, men noe som er vårt. Noe som er ment for oss og vårt stykke!

Skrevet

Nå triller tårene mine, her!

For en lettelse! Fantastiske damen, altså. Tusen, tusen takk!

postertilIA.jpg

Å, dette er en så stor lettelse! Og den ble vanvittig mye bedre en jeg kunne forestille meg!

Tusen, tusen, tusen takk!

:koos:

(Og se, der fikk du klemmen din også!)

  • Like 9
Skrevet

Jeg er bare glad du ble fornøyd. Siden jeg ikke har fått noen fortvilte tilbakemeldinger enda satser jeg på at printing og sånt har gått greit. :D

  • Like 3
Skrevet

Tusen takk for tilbakemeldinger!

Det var kjempemorro da - selv om jeg fikk litt dårlig samvittighet for å holde stakkars Ia oppe så lenge, hun MÅTTE vel ikke godkjenne alle utkastene, men... :whistle:

  • Like 1
Skrevet

Jeg skal hilse deg masse fra hele ensemblet, som gledeshyl-danset rundt på scenen da jeg viste dem plakaten! Det var en hel del gledestårer der da, også fra meg! Litt overfølsomme i akkurat denne perioden, kanskje :lol:

Dette var en stor lettelse, virkelig. Nå kan jeg puste ut, og fokusere på det jeg egentlig er der for :)

Tusen takk for tilbakemeldinger!

Det var kjempemorro da - selv om jeg fikk litt dårlig samvittighet for å holde stakkars Ia oppe så lenge, hun MÅTTE vel ikke godkjenne alle utkastene, men... :whistle:

:lol:

Jeg har en mappe som heter "Aymee" på PC'en. Den inneholder 44 bilder. Klart jeg måtte godkjenne alle! :D

Skrevet

Jeg er sååå enig med alle godord!

Gleder meg til å få den signert av hele ensemblet og henge den på veggen etter endt produksjon, jeg :D

Skrevet

Jeg skal hilse deg masse fra hele ensemblet, som gledeshyl-danset rundt på scenen da jeg viste dem plakaten! Det var en hel del gledestårer der da, også fra meg! Litt overfølsomme i akkurat denne perioden, kanskje :lol:

Dette var en stor lettelse, virkelig. Nå kan jeg puste ut, og fokusere på det jeg egentlig er der for :)

:lol:

Jeg har en mappe som heter "Aymee" på PC'en. Den inneholder 44 bilder. Klart jeg måtte godkjenne alle! :D

Det er sånne ting som gjør det verdt det, vet du! Tusen takk :wub:

  • Like 1
Skrevet

Jeg blir så røøørt av sonen!

Man vet liksom at det alltid er noen som kan stille opp og hjelpe til, og en haug med andre som støtter opp og gjerne vil hjelpe selvom det ikke er spesialområdet deres!

Og i dette tilfellet syntes jeg Aymee er helt fantastisk! Digget plakaten!

  • Like 3
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...