Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det blir nok "Fire" den nye blir hetende, hvem han nå er. Vet ikke hvem av hannene som blir min ennå. Om noen (må jo utvikle seg fint). Worst case scenario så får jeg meg en weekend hos oppdretter uten å ta med en hund tilbake ;)

  • Svar 263
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bonfire er hjemme! Han er en herlig liten gutt. Veldig modig, tillitsfull og grei. Han går allerede godt sammen med Fjellbris. De to andre er litt voldsomme så de har han ikke hilst så mye på ennå

Jeg har jo mer enn en, men velger å holde de i samme tråden. Presenterer Denali først, hun er eldst og den ubestridte sjef/leder eller hva du nå vil kalle det, av de to. Denali er født 10. juli 20

Noen flere, og bedre, bilder fra sledeturene 30. og 31. mars på lørdag var Fjellbris med, på søndag Bonfire. De to er så unge at de fikk en dag hver. Freke benytter sjansen til å r

Skrevet

Nydelige bilder av dine vakre hunder!

Spennende med nye valpen. Krysser fingrene for at det kommer en perfekt liten Fire hjem til deg! :D

Har du andre bilder av mor? Far? Vil se!

Skrevet

Oppdretter tror at en, eller flere, av hannvalpene skal bli bra nok, og det tror jeg også. Så jeg kan jo nevne hvem foreldrene er

Mor:Res.BIS RS-10 AW-10 NJK--09 INT NL DE CH Enigma Siberian Lady

Neomi_17.01.2010_5.JPG

Neomi_2_klein.jpg

Far: Multi BIS USA CAN LUX CH Snowmist's Quidditch Seeker

320578_2098699232036_1382043374_3570262_2092602906_n.jpg

litt skryt fra de som har ham på besøk (ikke oppdretter til kullet): Seeker became Luxembourg Champion and won in only 3 months 3x Best In Group, BIS-5, BIS-4 and at the Eurodogshow 2011, Belgium biggest show, he won BEST IN SHOW!

Begge foreldre har selvsagt HD fri status og er øyenlyst fri. De er hunder med et godt og trivelig temperament.

Neomi er en god mor og tar godt vare på de små som nå er 2 uker og har såvidt åpnet øyene :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har jeg bestemt meg for en liten stund siden, så hermed presenterer jeg nyeste medlem i flokken:

illustrasjon_Kjolige-Fjellbris.jpg

Bildet er tatt fra Piggnatten ved Rjukan, her kommer nok Fjellbris til å befinne seg i virkeligheten i løpet av sommeren/høsten.

lek_30apr12a.jpg

Fjellbris12mai12b.jpg

Fjellbris_29apr12i.jpg

Fjellbris_29apr12a.jpg

  • Like 7
  • 3 weeks later...
Skrevet

Litt oppdateringer om hundene her hos meg.

Freke har vært på WDS og plasserte seg som 3. beste junior av 22! De fleste av god til høy kvalitet! Det var kjempemoro å se hunden min bli handlet av hans oppdretter. For første gang kunne jeg virkelig få verdsatt hvilken fantastiske bevegelser han har sammenlignet med de fleste. Han nådde riktignok ikke helt opp, men de to gutta foran ham er da også sønner (kullbrødre) av det oppdrettet som vinner mest i Europa for tiden, selv om oppdrettet er Kanadisk.

Kjempefornøyd med gutten min!

Freke-WDS2012b.jpg

Freke-WDS2012c.jpg

Mens vi var i Alpeland var vi også på en liten tur på stiene rund hotellet vi bodde på

WDS-Alpetur1.jpg

WDS-hotelutsikt1.jpg

mer om WDS turen min i bloggen for de som måtte være interessert: http://kimburu.blogspot.no/2012/05/world-dog-show.html

JWW ble Kailua Shar Shooter, som bor i Finland

9502-KailuaSharpShooter.jpg

Kailua Snowmist Carbon ble nr. 2 (han eies nå av Snowmist, Canada)

9504-KailuaSnowmistCarbon.jpg

Jeg så også faren til min nye håpefulle på WDS

9555-Snowmists-Quidditch-Seeker_2.jpg

Snowmist's Quidditch Seeker

plasserte seg som 3. beste CH hanne,

beste CH, BIR og BIG ble hans bror Snowmist's Quicksilver Speigas

9568-SnowmistsQuickSilverSpeigas3.jpg

Det er "Fizzy" som er far til Kailua brødrene.

Fjellbris har også vært på utstilling, men bare som tilskuer. Hun (og de to andre selvsagt!) ble med til NSHKs spesialutstilling i pinsa. Fin sosialisering for unge valper. God plass mellom hundene og et helt annet miljø enn på de fleste utstillinger. Hun fikk mye opperksomhet og kos i løpet av dagen.

valp-Fjellbris2.jpg

valp-Fjellbris1.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Lekker tilskuddet har biltt og som altid bra bilder

Takk for det :)

Fjellbris utvikler seg fint synes jeg også.

Det er kjempemoro å følge en egenprodusert valp vokse opp :)

Skrevet

De to voksne er nydelige,og jammen meg blir ikke den lille akkurat like vakker :heart: .

Tusen takk :)

Valpis blir bare vakrere og vakrere! :D Hun er virkelig nydelig :wub:

De to andre er også veldig flotte som vanlig! Kule bilder av de :)

takker.

Er godt fornøyd med valpis så langt :D

Skrevet

Bonfire er hjemme!

Han er en herlig liten gutt. Veldig modig, tillitsfull og grei. Han går allerede godt sammen med Fjellbris. De to andre er litt voldsomme så de har han ikke hilst så mye på ennå :)

Bonfire18jun12a.jpg

Bonfire18jun12d.jpg

Bonfire18jun12f.jpg

Bonfire18jun12g.jpg

  • Like 12
Skrevet

Jeg synes Bonfire er et kjempekult navn til hverdags også, jeg, men så tåler jo jeg litt lange hverdagsnavn pga knertmonsteret mitt som aldri kunne hett noe annet enn Imouto. :)

Han er nydelig, og så fint med sånn tan-farge i ansiktet! :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...