Gå til innhold
Hundesonen.no

Norsk Rottweiler klubb 3 og 4 mars


Recommended Posts

Skrevet

Siste sjansen for å stille Nitro på valpeshow, så tror vi melder på begge dager jeg :D Jentene dropper jeg, må være mer fornuftig og økonomisk dette året. De har jo ingenting å hente uansett :aww:

  • Svar 92
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kamar sier: Liten? Jeg? Langtifra. Jeg er akkurat stor nok. Fyller meg selv helt på langs og på tvers fra øverst til nederst. Er du større enn deg selv kanskje?

Snill arrangør! De har lovet å plassere den dommeren jeg helst vil stille for på den dagen jeg helst vil stille, så da melder jeg på Foenix en dag. Begge valpedommerne skal dømme alle rasene, men ford

Han likte Ikke når hun var junior, så jeg må vel det Bare prøv deg Han hadde lyst til å gi Ikke CK sa han, men hun trengte litt mer utvikling, og det håper jeg hun har fått

Skrevet

Mannen skal jobbe, jeg skal stille.

HVA jeg skal stille er jeg jaggu ikke sikker på. nå har jeg plutselig TO tricolor hannhunder. En liten og en stor.

Jeg tror Kamar vil se veldig liten ut, og Rio vil se veldig stor ut om jeg stiller dem sammen, også er det jo litt teit å konkurrere mot seg selv? .lol:

Får tenke litt på det.

Stille Tara kanskje? Men hun er jo champion og har ikke så mye å hente på en liten utstilling...

*Fundere*

Gutta kan få hver sin dag?

Skrevet

Dere har fått me dere at den er utendørs? :whistle:

Om været tillater dette, vil Rottweileren få egen ring ute begge dager.

Skrevet

Han har dømt Ikke på Norsk Leonberger Klubb i 2011, da fikk hun excellent. Ellers klarer jeg ikke spor han opp i Sverige (og det irriterer meg at man ikke har mulighet til å søke etter dommere og bedømminger på dogweb.)

Da må man jo bare stille! :lol:

  • Like 1
Skrevet

Da må man jo bare stille! :lol:

Egentlig kan det gå helt ræva for Blaze i sin veteran deby med han som dommer om han liker den mer snertene typen. :lol:

Skrevet

Hmm sette inn brød nå, og måtte vente to timer før jeg kan ut og ta bilder og risikere det er mørkt, eller kan deigen stå på benken frem til da?

:lol: feil tråd?

Skrevet

Han har dømt Ikke på Norsk Leonberger Klubb i 2011, da fikk hun excellent. Ellers klarer jeg ikke spor han opp i Sverige (og det irriterer meg at man ikke har mulighet til å søke etter dommere og bedømminger på dogweb.)

*Ler høyt*

Jeg var inne på annonsen og sjekket dommerne, og tenkte at "de der har jeg ikke peiling på, så jeg gidder ikke delta", men neida, oppdretter har full kontroll! :lol:

Da må jeg jo melde på Ikke igjen. Han likte henne godt og vurderte å gi henne CK, men hun trengte litt mer utvikling. Men han virket til å like typen svært godt :)

Skrevet

Egentlig kan det gå helt ræva for Blaze i sin veteran deby med han som dommer om han liker den mer snertene typen. :lol:

*Ser for seg Opsis og Ikke kjempe om 1BTK mens Blaze er kastet ut*

:lol: Det klarte jeg faktisk ikke se for meg.

Skrevet

*Ler høyt*

Jeg var inne på annonsen og sjekket dommerne, og tenkte at "de der har jeg ikke peiling på, så jeg gidder ikke delta", men neida, oppdretter har full kontroll! :lol:

Da må jeg jo melde på Ikke igjen. Han likte henne godt og vurderte å gi henne CK, men hun trengte litt mer utvikling. Men han virket til å like typen svært godt :)

:lol:

Men han på lørdagen finner jeg ikke noe om, så i beste fall kan han jo være verdt å stille for :P

Det er fordelen/bakdelen med ukjente dommere, man vet ikke hva slags type de er ute etter.

*Ser for seg Opsis og Ikke kjempe om 1BTK mens Blaze er kastet ut*

:lol: Det klarte jeg faktisk ikke se for meg.

Ikke jeg heller :lol:

:lol: Du vet aldri! Man kan stadig få seg noen overraskelser.

Og om "alle" andre som kommer ser ut som en mer Talli type så vil Blaze skille seg veldig ut. Og det kan slå begge veier. Fordelen er jo at hun skal inn sist og ikke akkurat trenger noe Cert :P

  • 4 weeks later...
Skrevet

Skal skal ikke melde på Issi? :blink: Amiga trenger jo ingenting før hun er 2 år...

:frantics:

Gjør det!

Ilo kommer vist også fikk jeg vite. Blir mange unghunder der :P

Så gøy! Gleder meg til å se henne igjen, hun er vel ganske pen hun? Hun har det i hvert fall med å slå oss. DA er man pen da. :aww:

Vet du om flere unghunder? Kommer det mange Deepeyeser?

Skrevet

Vi er påmeldt valpeshow og satser på en knall debut på Leja. Noe ala BIS, kanskje!? :D

Haha.. Man kan da ha store forhåpninger, kan man ikke?

Vi kommer forøvrig 4. mars

  • Like 1
Skrevet

Håper ikke påmeldingen har gått ut? Får ikke lønning før fredag :no:

Siste frist til 350 kr er i dag, så spørsmålet er jo om du gidder å bruke 410 kr på å stille ut på Leto, liksom. :P

Så klart hun gidder! Benedicte - det er på tide med en ny duell. :cool: Det certet kommer til å smake SÅ mye bedre om vi har gruset dere i kampens hete.

:lol:

  • Like 1
Skrevet

Siste frist til 350 kr er i dag, så spørsmålet er jo om du gidder å bruke 410 kr på å stille ut på Leto, liksom. :P

Han likte Ikke når hun var junior, så jeg må vel det :lol:

Så klart hun gidder! Benedicte - det er på tide med en ny duell. :cool: Det certet kommer til å smake SÅ mye bedre om vi har gruset dere i kampens hete.

:lol:

Bare prøv deg :lol: Han hadde lyst til å gi Ikke CK sa han, men hun trengte litt mer utvikling, og det håper jeg hun har fått :P

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...