Gå til innhold
Hundesonen.no

Norsk Rottweiler klubb 3 og 4 mars


Guest Jonna
 Share

Recommended Posts

  • Svar 92
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kamar sier: Liten? Jeg? Langtifra. Jeg er akkurat stor nok. Fyller meg selv helt på langs og på tvers fra øverst til nederst. Er du større enn deg selv kanskje?

Snill arrangør! De har lovet å plassere den dommeren jeg helst vil stille for på den dagen jeg helst vil stille, så da melder jeg på Foenix en dag. Begge valpedommerne skal dømme alle rasene, men ford

Han likte Ikke når hun var junior, så jeg må vel det Bare prøv deg Han hadde lyst til å gi Ikke CK sa han, men hun trengte litt mer utvikling, og det håper jeg hun har fått

Mannen skal jobbe, jeg skal stille.

HVA jeg skal stille er jeg jaggu ikke sikker på. nå har jeg plutselig TO tricolor hannhunder. En liten og en stor.

Jeg tror Kamar vil se veldig liten ut, og Rio vil se veldig stor ut om jeg stiller dem sammen, også er det jo litt teit å konkurrere mot seg selv? .lol:

Får tenke litt på det.

Stille Tara kanskje? Men hun er jo champion og har ikke så mye å hente på en liten utstilling...

*Fundere*

Gutta kan få hver sin dag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han har dømt Ikke på Norsk Leonberger Klubb i 2011, da fikk hun excellent. Ellers klarer jeg ikke spor han opp i Sverige (og det irriterer meg at man ikke har mulighet til å søke etter dommere og bedømminger på dogweb.)

Da må man jo bare stille! :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han har dømt Ikke på Norsk Leonberger Klubb i 2011, da fikk hun excellent. Ellers klarer jeg ikke spor han opp i Sverige (og det irriterer meg at man ikke har mulighet til å søke etter dommere og bedømminger på dogweb.)

*Ler høyt*

Jeg var inne på annonsen og sjekket dommerne, og tenkte at "de der har jeg ikke peiling på, så jeg gidder ikke delta", men neida, oppdretter har full kontroll! :lol:

Da må jeg jo melde på Ikke igjen. Han likte henne godt og vurderte å gi henne CK, men hun trengte litt mer utvikling. Men han virket til å like typen svært godt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*Ler høyt*

Jeg var inne på annonsen og sjekket dommerne, og tenkte at "de der har jeg ikke peiling på, så jeg gidder ikke delta", men neida, oppdretter har full kontroll! :lol:

Da må jeg jo melde på Ikke igjen. Han likte henne godt og vurderte å gi henne CK, men hun trengte litt mer utvikling. Men han virket til å like typen svært godt :)

:lol:

Men han på lørdagen finner jeg ikke noe om, så i beste fall kan han jo være verdt å stille for :P

Det er fordelen/bakdelen med ukjente dommere, man vet ikke hva slags type de er ute etter.

*Ser for seg Opsis og Ikke kjempe om 1BTK mens Blaze er kastet ut*

:lol: Det klarte jeg faktisk ikke se for meg.

Ikke jeg heller :lol:

:lol: Du vet aldri! Man kan stadig få seg noen overraskelser.

Og om "alle" andre som kommer ser ut som en mer Talli type så vil Blaze skille seg veldig ut. Og det kan slå begge veier. Fordelen er jo at hun skal inn sist og ikke akkurat trenger noe Cert :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Skal skal ikke melde på Issi? :blink: Amiga trenger jo ingenting før hun er 2 år...

:frantics:

Gjør det!

Ilo kommer vist også fikk jeg vite. Blir mange unghunder der :P

Så gøy! Gleder meg til å se henne igjen, hun er vel ganske pen hun? Hun har det i hvert fall med å slå oss. DA er man pen da. :aww:

Vet du om flere unghunder? Kommer det mange Deepeyeser?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper ikke påmeldingen har gått ut? Får ikke lønning før fredag :no:

Siste frist til 350 kr er i dag, så spørsmålet er jo om du gidder å bruke 410 kr på å stille ut på Leto, liksom. :P

Så klart hun gidder! Benedicte - det er på tide med en ny duell. :cool: Det certet kommer til å smake SÅ mye bedre om vi har gruset dere i kampens hete.

:lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siste frist til 350 kr er i dag, så spørsmålet er jo om du gidder å bruke 410 kr på å stille ut på Leto, liksom. :P

Han likte Ikke når hun var junior, så jeg må vel det :lol:

Så klart hun gidder! Benedicte - det er på tide med en ny duell. :cool: Det certet kommer til å smake SÅ mye bedre om vi har gruset dere i kampens hete.

:lol:

Bare prøv deg :lol: Han hadde lyst til å gi Ikke CK sa han, men hun trengte litt mer utvikling, og det håper jeg hun har fått :P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...