Gå til innhold
Hundesonen.no

Kida <3 - Rockhound's Diamond


Recommended Posts

Skrevet

Kida!

Nå har jeg fått streng beskjed om at jeg må presentere valpen min her på sonen! Kida er en vakker blue merle tispe som nå er blitt 9 uker gammel.

Jeg hentet Kida hos oppdretteren første juledag og tok henne med meg hjem, definitivt årets beste julegave. Kida er valp etter en tispe som er importert i fra England og en Svensk hannhund. Begge hundene er øyelyst og er HD fri, med friske linjer bak seg.

Kida er etter min mening en veldig vakker blue merle sheltie valp, hun er ganske jevn i fargen og har et veldig synkront ansikt, noe jeg syns er veldig fint. Hun har også et blått og et brunt øye som gjør henne litt spesiell, men veldig stilig :P

Jeg håper vi kan klare å komme langt innen lydighet, bruks og agility! Så håper jeg også at hun vil få gode

resultater i utstillingsringen. Ettersom jeg har henne på fôr er jo planen at hun skal avles på om noen år, så jeg håper hun blir en frisk og moden sheltie frøken :D

Kida.jpg

  • Like 1
Skrevet

Å, så fantastisk fin! Tror ikke du er den eneste som synes hun er veldig vakker ;)

Morsomt at dere har så mange ambisjoner. Blir spennende å følge dere videre!

  • Like 1
Skrevet

Flink! :D

Og jeg er helt imponert over henne, hun er så utrolig trygg, sosial, førerorientert, ivrig og med skikkelig lekelyst! Og ikke minst er hun veldig pen, jeg skal gjøre alt jeg kan for å skjemme henne bort.. :wub: Mer bilder!

Skrevet

Flink! :D

Og jeg er helt imponert over henne, hun er så utrolig trygg, sosial, førerorientert, ivrig og med skikkelig lekelyst! Og ikke minst er hun veldig pen, jeg skal gjøre alt jeg kan for å skjemme henne bort.. :wub: Mer bilder!

Hun er også ganske tøff som holder ut med Ella og Opsis! Også er hun jo veldig heldig som har deg som tante også da :D

Her er englebilde jeg tokk av henne tidligere i dag!

IMG_1320.jpg

Snakk om å ha utstråling liksom!

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Så utrolig hyggelig å høre at dere syns hun er fin! Jeg er super fornøyd med at det var akkurat hun jeg fikk :D virkelig en fantastisk snill og god valp! <3

Her kommer det litt flere bilder av Kida som jeg tokk i går da vi var ute i det fine været!

IMG_1471.jpg

IMG_1478.jpg

IMG_1441.jpg

IMG_1440.jpg

IMG_1453.jpg

IMG_1443.jpg

Kida 11 uker <3

Skrevet

I dag har vi vært å gått tur på gjordet sammen med Maria, Opsis og Ella. Var ikke så lett for lille Kida og holde følge med de store hundene, spesielt ikke nå som det har kommet litt snø. Men det er ganske mye futt i henne selv om hun bare er 11 uker :D

IMG_1541.jpg

IMG_1573.jpg

IMG_1543.jpg

IMG_1576.jpg

IMG_1584.jpg

IMG_1540.jpg

Ble ikke så mange bilder av Ella som heller ville være asosial lengt unna oss, enn og være med å leke i snøen!

  • Like 1
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Tenk at hun allerede er så gammel?! Hun var jo nettopp 9 uker.. (Ikke at jeg ser så stor forskjell. :lol: Bittelille hunden! Hvor høy er hun nå?)

Og helt seriøst, Kida er den mest perfekte hunden jeg noen gang har møtt. Hun er bare snill og søt, utrolig førerorientert, veldig miljøsterk, mye lekelyst, glad i mat, sosial, akkurat passe stressnivå, ikke mye lyd, ikke noe problem med å være alene og og og.. Og dritkul! Det er helt ille.

Sånn. Dagens Kidarekame. :lol: Correct me if I'm wrong.

Edit:

Jeg har kanskje skrevet noe liknende før. Jaja, sånn kan det gå. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...