Gå til innhold
Hundesonen.no

8 januar på Drammen Hundepark gratis hverdags lydighet osv


Recommended Posts

Skrevet

Er bare kopiert fra facebook :D

Dato: 8 jan 2012

Klokken: 12.00-15.00

Sted: Drammen Hundepark

Gartneriveien 5 3057 Solbergelva

  • Vi inviterer til åpen lærerik dag!

    Vi vil ha gratis inføring i gå-pent-i-bånd og annen hverdagslydighet.
    Royal Canin har lynkurs i ernæring og vil være tilgjenglig for spørsmål hele dagen, samt stille med diverse gode tilbud og give-aways!

    ... Diverse tilbud i butikken :

    40% på varmedekken fra Bobby.
    40% Urine Off. -Flekk og lukt fjerner spray.
    40% på diverse halsbånd og kobbel med refleks.
    25% på seler til tur og lett trekk.
    Diverse tilbud på tygg og godbiter !


    Gratis kaffe og kake til alle!

    Ta med venner og familie som har, skal eller vurderer å skaffe seg hund!
    Hunden er selvfølgelig også velkommen!

Guest Yellow
Skrevet

Oi, hørtes ut som et utrolig bra tiltak! Får kanskje være med neste gang, arrangeres vel hvert år? :)

Skrevet

Oi, hørtes ut som et utrolig bra tiltak! Får kanskje være med neste gang, arrangeres vel hvert år? :)

Faktisk så hadde de det i fjor sommer, mai eller noe. Så muligens de har det flere ganger etter hvor mange som kommer :)

Skrevet

Hvem er "vi" og hvem er instruktør? Skal ikke se bort fra at vi tar med pølsedyret en tur nei.

Anette: Hvis vi drar har vi sikkert plass til noen ekstra. Odin er på luksusopphold hos mine foreldre, så det lille bilburet er tomt.

Skrevet

Hvem er "vi" og hvem er instruktør? Skal ikke se bort fra at vi tar med pølsedyret en tur nei.

Anette: Hvis vi drar har vi sikkert plass til noen ekstra. Odin er på luksusopphold hos mine foreldre, så det lille bilburet er tomt.

Hører med SiriE først jeg,hun skal jo bo rett borti her jeg bor nå :P

Skrevet

Hvem er "vi" og hvem er instruktør? Skal ikke se bort fra at vi tar med pølsedyret en tur nei.

Anette: Hvis vi drar har vi sikkert plass til noen ekstra. Odin er på luksusopphold hos mine foreldre, så det lille bilburet er tomt.

Jeg vet ikke om alle instruktørene er der da,men jeg regner me det isåfall blir det: Benedikte Skaarnes,Renate Lund og Victoria Moen.

Med vi regner jeg med at de mener de som eier hundeparken altså Jostein Lund og Renate Lund

Skrevet

Hm, fikk ikke med meg at det var tilbud på godbiter jeg.

Vi fikk kommet oss avgårde, og lot for en gangs skyld Kovu løpe og leke litt med en del fremmede hunder på uteområdet der, før vi gikk inn. Det gikk veldig fint, og jeg synes at både område og reglene rundt det ser ut til å fungere veldig bra!

Jeg fikk ikke med meg at det var tilbud på noe godbiter der... det var kjipt!

Traff på Monica med sine, men fikk ikke hilst nærmere fordi jeg hadde hendende fulle med Kovu. Men fikk snakket litt med instruktør, fikk et par poser med godbiter og mye hyggelig diskusjon med RC-damen, og traff en rr-valp på 6 mnd. Kovu er veldig fornøyd med dagen, og ligger flatt ut her hjemme!

Kathrinehunden: var det din som lekte en del med en staff inne i hallen der, og som stakk av et par ganger?

Hadde håpet på litt mer opplegg, og hadde fryktet at det var mye mer folk, men det var en god unnskyldning til å få dra og få sett på stedet og trent en del passering med Kovu. :)

Skrevet

Jeg glemte det helt bort jeg! Er det mulig...! Jaja, håper dere som var der var fornøyde da :)

Det var ei med en berner sennen/gordon setter blanding der som jeg først trodde var dere. :P

Skrevet

Det var ei med en berner sennen/gordon setter blanding der som jeg først trodde var dere. :P

Hahah! Da tror jeg kanskje jeg veit hvem det er ;) Den blandingen er innmari lik en hovawart, så det var ikke såå rart :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...